Monthly Archives: Grudzień 2018

XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”

12 grudnia 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się  XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klas: 2g2, 3g1, 4g1 i 4g2, którzy wysłuchali  wystąpień zaproszonych gości i  dowiedzieli się o skali zjawiska marnowania żywności i sposobach zapobiegania.

Statystyczny Polak marnuje 235 kg żywności rocznie. W skali całego kraju to ok. 9 mln ton rocznie. Skala problemu jest przerażająca. Dlatego warto zastanowić się, szczególnie przed Świętami, co stanie się z żywnością, której nie skonsumujemy. Co robić, aby nie marnować jedzenia?  Praktycznych wskazówek udzielili prelegenci sejmiku. Paulina Szady – właścicielka poradni dietetycznej PS Zdrowie, pracownik WSIiZ w Rzeszowie przedstawiła ,,Filozofię ,,zero waste” w kuchni, czyli jak nie marnować żywności”. Magdalena Bocek – Związek Stowarzyszeń Podkarpacki Bank Żywności w  Rzeszowie, w prezentacji  ,,Marnując żywność ,marnujesz planetę” przedstawiła wyniki badań dotyczące ilości żywności, która się marnuje w naszym województwie na tle danych unijnych. Zachęcała młodzież do aktywnego działania w celu ograniczenia ilości marnowanego jedzenia np. racjonalne zakupy lub zbiórkę żywności i dzielenie się nią z potrzebującymi. O wtórnym wykorzystaniu żywności przywożonej na wysypisko  poinformował zebranych Bogusław Bieszczad -  Kierownik Zakładu w Przedsiębiorstwie Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. w Paszczynie w wykładzie ,,Żywność na wysypisku śmieci”. Skalę strat spowodowanych przez szkodniki żywności, sposoby ich  zwalczania, w formie prezentacji ,,Szkodniki żywności” przedstawiła Joanna Przeworska- Erazmus -Wydział Ochrony Środowiska, Gospodarki Wodnej, Rolnictwa i Leśnictwa w Starostwie Powiatowym w Dębicy.

Sejmik ekologiczny 2018Sejmik ekologiczny 3 Sejmik ekologiczny2 2018

NATALIA MAREK ZWYCIĘZCĄ XV REJONOWEJ OLIMPIADY O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH!

19 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się XV Rejonowa Olimpiada o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego:

- I LO im. Władysława Jagiełły w Dębicy
- II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
- ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy
- ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy
- ZS nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy
- ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

Najlepsza wśród rywalizujących okazała się doświadczona, wielokrotna uczestniczka olimpiady, Natalia Marek. Wychowanka popularnego „Ekonomika” zgromadziła 29 punktów (na 40 możliwych) i o jedno „oczko” wyprzedziła Katarzynę Gawlik z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Na trzecim stopniu podium uplasowała się również przedstawicielka „Kwiatka”, Paulina Rogowska.

Organizatorzy konkursu, oprócz tradycyjnych trzech najlepszych miejsc, przyznali także wyróżnienia, które przypadły kolejno: Weronice Gawlik (ZS nr 2), Erykowi Wronie (ZS nr 1), Katarzynie Stelmach (ZS nr 1) oraz Mikołajowi Skórze (ZSE). Wszyscy wymienieni uzyskali taką samą liczbę punktów.

KLASYFIKACJA:

1. Natalia Marek (ZSE) – 29 pkt
2. Katarzyna Gawlik (ZS nr 2) – 28 pkt
3. Paulina Rogowska (ZS nr 2) – 27 pkt

Wyróżnienia:
- Weronika Cebula (ZS nr 2) – 25 pkt
- Eryk Wrona (ZS nr 1) – 25 pkt
- Katarzyna Stelmach (ZS nr 1) – 25 pkt
- Mikołaj Skóra (ZSE) – 25 pkt

***

Fundatorami niezwykle atrakcyjnych nagród były następujące podmioty oraz instytucje: Urząd Miasta Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, a także Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika”. Do młodzieży trafił najnowszy sprzęt elektroniczny z Serwisu Komputerowego „Multicom”. Co warte podkreślenia – nie tylko laureaci, ale i wszyscy pozostali uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe upominki.

Podczas, gdy jury poprawiało testy i przygotowywało nagrody, uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez nieocenionych uczniów klasy 3G1 w składzie: Anita Szpara, Patrycja Bieszczad, Katarzyna Żurawska, Dawid Przybyło, Weronika Franczak. Konkurs poprowadzili z kolei przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Weronika Lesiak oraz Tomasz Sysło. Znany duet pomagał przy weryfikacji rezultatów, wręczaniu nagród oraz odpowiadał za protokół wynikowy z wydarzenia.

Organizatorzy olimpiady: Mateusz Ożóg, Małgorzata Papiernik (pomoc techniczna).

image (1)

image (2) image (3) image (4) image (5) image

XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ 

Grudzień to miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach języka Goethego i Schillera.

Po wyprawie uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do Berlina i Drezna przyszedł czas na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”.

13 grudnia 2018 roku młodzież z klas: IIr, IIg2, IIb,IIIb, IIIc, IVc, IVg2 zasiadła w klasie 02 do pisania  testu, przygotowanego przez panią Małgorzatę Papiernik. Pytania konkursowe związane były z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dotyczyły również okresu adwentu i karnawału w krajach niemieckojęzycznych. Test sprawdzał nie tylko wiedzę ale i umiejętności językowe, szczególnie rozumienie tekstu słuchanego – sprawność wysoko punktowana na egzaminie dojrzałości z języków obcych

Niedoścignioną ekspertką w dziedzinie języka niemieckiego a zarazem znawczynią  zwyczajów świątecznych naszego zachodniego sąsiada okazała się  kolejny raz Kinga Kamińska z klasy IVc, na podium stanęły również Wiktoria Sajdak klasy IIg2 oraz uczennica klasy IIIc Natalia Ciesielska.

Zwyciężczynie tegorocznego konkursu otrzymały bony podarunkowe do salonu EMPIK, ufundowane przez Komitet Rodzicielski przy ZSE w Dębicy.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu:
pani Joanna Mazurkiewicz, pani Małgorzata Papiernik

IX POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ dla szkół gimnazjalnych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przybywają uczniowie szkól gimnazjalnych i podstawowych powiatu dębickiego, aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego oraz poznać naszą szkołę.   18 grudnia 2018 roku gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy 30 żaków  ze szkół gimnazjalnych i podstawowych wraz z ich  opiekunami.  Na tegoroczny konkurs zgłosiły się następujące placówki:

1. Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy

2. Publiczne Gimnazjum w Pilźnie

3. Gimnazjum Dwujęzyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy

4. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Dębicy (Gimnazjum Nr 3)

5. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10 w Dębicy

6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzeźnicy (z oddziałami gimnazjalnymi)

7. Publiczna Szkoła Podstawowa w Paszczynie

8. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 11 w Dębicy

9. Zespół Szkół w Pustyni

10. Zespół Szkół w Latoszynie

11. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy

Tematyką konkursu były jak co roku zwyczaje i tradycje w krajach niemieckiego obszaru językowego związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Zielonych Świątek, okresem adwentu czy karnawału.

Główną częścią finałowego spotkania był test opracowany przez organizatorów, nauczycieli języka niemieckiego: panią Małgorzatę Papiernik i panią Joannę Mazurkiewicz. Test sprawdzał umiejętność rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, znajomość słownictwa związanego z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, okresem adwentu i karnawału oraz opanowanie materiału gramatycznego. W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz germaniści ZSE w Dębicy.

Na zwycięzców i uczestników czekały atrakcyjne nagrody, upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika”.

Część artystyczną konkursu poprowadził zgrany i zjawiskowo wyglądający  duet z klasy IIIB: Klaudia Hołowicka i Adrian Żurek. Nasi mili goście mieli okazję wysłuchać kolęd śpiewanych przez utalentowane artystki: Magdalenę Pych z klasy IB i Agnieszkę Madurę z klasy IC oraz zapoznać się  z relacją z wyprawy uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do Berlina i Drezna, wzbogaconą przez multimedialną prezentację przygotowaną  przez  uczennice klasy IIIR:  Paulinę Wodzień i Wiktorię Kędzior z. O smaczny poczęstunek zadbali uczniowie klasy IIIg2: Samanta Rejniak, Aneta Erazmus, Szymon Wodzień, Patryk Przetacznik.

Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród zwycięzcom konkursu dokonał  pan Krzysztof Górecki dyrektor  Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz pani Grażyna Auguścik prezes Stowarzyszenia „Przyjaciół Ekonomika”.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu:

1. Dominik Rau – Zespół Szkół w Latoszynie

2. Aleksandra Śliwa – Miejskie Gimnazjum Nr 3 w Dębicy

3. Kinga Wójcik – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy

wyróżnienia: 

Magdalena Płoszczyca – Miejskie Gimnazjum Nr 3 w Dębicy

 Anna Kaput – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 9 w Dębicy

 Natalia Wielgus – Gimnazjum Dwujęzyczne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy

DSCN3621

DSCN3618 DSCN3619

 

Berlin i Drezno zdobyte!

Wyprawa na bożonarodzeniowe jarmarki to od kilku lat stały punkt w grudniowym terminarzu imprez szkolnych.

W tym roku globtroterzy z Ekonomika odwiedzili wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Papiernik, panią Joanną Mazurkiewicz, panią Beatą Chmielewską, panem Tadeuszem Badowskim i panem Mateuszem Ożogiem Berlin i Drezno – niemieckie miasta, w których w okresie adwentu odbywają się piękne świąteczne targi.

6 grudnia 2018 roku – wybija północ – moment, na który z niecierpliwością czekało 60 uczestników tegorocznej wycieczki.

Po ośmiu godzinach jazdy autokarem wyruszamy na podbój Berlina – stolicy a zarazem największego miasta Niemiec.

Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Reichstag, Brama Brandenburska, Pomnik Pomordowanych Żydów Europy, plac Aleksandra, Urania to miejsca, które znalazły się w programie zwiedzania stolicy naszego zachodniego sąsiada. Kiedy docieramy na plac Alexandra i spacerujemy po Wielkim Berlińskim Jarmarku przy Alexanderplatz mamy okazję  poznać inny Berlin – miasto pełne świątecznej magii, przystrojone kolorowymi światłami i ozdobami. To tutaj możemy skosztować świątecznych wypieków, regionalnych specjałów i zjeść typowe niemieckie danie –  currywurst.

W godzinach wieczornych udajemy się do Słubic na obiadokolację i nocleg ale następnego dnia wyruszamy do Drezna.

Stolica Saksonii zachwyca nas piękną barokową architekturą. Duże wrażenie robi na nas drezdeńska starówka, tarasy Brühla, Katedra Marii Panny (Frauenkirche) i oczywiście perła późnego baroku w Europie Zwinger. Nie zabrakło również wizyty w Galerii Obrazów Starych Mistrzów, gdzie prawdziwi koneserzy sztuki mogli podziwiać dzieła Rafaela, Rembrandta,  Rubensa czy Dürera. Po zwiedzaniu  przychodzi czas na kolejny a zarazem ostatni punkt programu czyli pobyt na Striezelmarkt – najstarszym bożonarodzeniowym jarmarku w Niemczech, którego tradycja sięga 1434 roku. Ostatnie zakupy, degustacja strucli (Christstollen), koncert kolęd, fotka przed liczącą 14 metrów wysokości bożonarodzeniową piramidą … i czas przeznaczony na pobyt w Dreźnie dobiega końca.

Pełni wrażeń, urzeczeni atmosferą panującą na jarmarku i samym miastem Dreznem wracaliśmy do Dębicy.

FINAŁ WIELKIEJ ZBIÓRKI: MŁODZIEŻ EKONOMIKA WSPARŁA TRZY AKCJE CHARYTATYWNE!

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma,
lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” 

/Jan Paweł II

Śmiało możemy powiedzieć, że uczniowie naszej szkoły są WIELCY, mają bowiem wielkie serca otwarte na drugiego człowieka. 
W związku z przeprowadzoną w ostatnim czasie zbiórką pieniędzy na akcje charytatywne, zebraliśmy kwotę blisko 1500 zł.
Jesteście niesamowici! 
Dzięki Wam mogliśmy wesprzeć Dom Dziecka Hanka, Podkarpackie Hospicjum oraz zorganizować Szlachetną Paczkę.

Mikołaj dla Hospicjum 
Zawartość prezentu dla Hospicjum skompletowała klasa IIIb, która następnie zapakowała go w świąteczny papier.

Szlachetna paczka
W tym roku, paczki mikołajkowe dla wybranej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej rodziny, przygotowała klasa IIIa. Podarunki zostały przekazane przez uczniów do dębickiego GOPSU 13 grudnia.

Dom Dziecka HANKA 
Prezenty dla dzieciaków z domu dziecka zostały zakupione przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, Weronikę i Tomka. Paczki zostaną przekazane dzieciakom podczas XV Turnieju Kibiców Wisłoki Dębica, który odbędzie się 16 grudnia o godzinie 10, na hali sportowej przy ul. Ignacego Lisa. Serdecznie zapraszamy! 

Wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę pieniędzy, z całego serduszka dziękujemy! ❤️

akcja1akcja2 akcja3 akcja4 akcja5 akcja6

 

 

UNIHOKEJ: SPORY SUKCES NASZYCH PAŃ! EKONOMIK ZAGRA W FINALE WOJEWÓDZTWA!

Początkiem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy zajęła 2. miejsce w półfinale wojewódzkim Licealiady.

Tym samym nasze dziewczęta, dowodzone przez trenera Wojciecha Szydło, wywalczyły awans do ścisłego finału województwa podkarpackiego. Razem z Ekonomikiem promocję z 1. miejsca uzyskał drugi z dębickich reprezentantów – II Liceum Ogólnokształcące im. ks. Jana Twardowskiego.

Wyniki:

I LO Mielec – Ekonomik 0:1 (Tyksińska) – bramka strzelona na 12 sekund przed końcową syreną!
ZSP nr.2 Stalowa Wola – Ekonomik 0:3 (Z. Kania x2, Tyksińska)
ZSE Mielec – Ekonomik 0:1 (Tyksińska)
II LO – Ekonomik 1:0

Ekonomik: Katarzyna Żurawska, Izabela Kania, Wiktoria Boś, Aleksandra Tyksińska, Zuzanna Kania, Weronika Franczak, Katarzyna Depa, Wioleta Erazmus, Magdalena Żak.
Trener: Wojciech Szydło.

Etap ten reprezentowały po dwie najlepsze ekipy ze swoich rejonów: ZSE Dębica, II LO Dębica, ZSP nr.2 Stalowa Wola, ZSP nr.3 Stalowa Wola, ZSE Mielec, I LO Mielec

AWANS: II LO Dębica, ZSE w Dębicy.

1

2

 

XIV POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY

28 listopada 2018 roku w Zespole Szkół nr 1 miała miejsce XIV edycja Powiatowego  Konkursu  Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”. W kategorii wiedzowej tego konkursu uczennice klasy 3g1: Klaudia Chodór i Kamila Koziara zajęły II miejsce. Wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień ekologicznych, jak i historii i geografii naszego powiatu.  W kategorii plastycznej I miejsce zdobyła uczennica klasy 4g2 – Zuzanna Piątek, a wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 1b Wiktoria Marć.

Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, które ufundowały zwycięzcom nagrody.

Po zakończeniu konkursu odbyła się XIV Powiatowa Debata „Ekologia to moda czy konieczność?”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem merytorycznym uczniów była Małgorzata Szot.

SAM_4646

II MIEJSCE W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

W dniu 26 listopada 2018r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
„Przyroda Powiatu Dębickiego”
organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Jury konkursu doceniło świetne prace naszej uczennicy Karoliny Zdziebko z klasy IVc TH, która zajęła II miejsce.
Gratulujemy i życzymy Karolinie dalszego rozwoju jej pasji.

IMG_7441 IMG_7482 IMG_7425 IMG_7429

Rusza XIX edycja „Góry Grosza”

grosz

 

Rusza XIX edycja „Góry Grosza”

„Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na  potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”

Thomas Jefferson

 

W dniach od 10 grudnia 2018 do 3 stycznia 2019 roku zostanie przeprowadzona w naszej szkole wielka zbiórka monet.

Akcja  organizowana jest przez Towarzystwo Nasz Dom, a patronat nad akcją obejmuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją bezpieczeństwa, daje możliwość rozwoju swoich pasji, zainteresowań. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone.

Dzięki zebranym środkom finansowym możliwa będzie realizacja programów umożliwiających dzieciom powrót do domu, bądź stworzenie miejsc zbliżonych do domu rodzinnego, w których mogłyby spokojnie dorastać

Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest pokazanie młodym ludziom, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

„Góra Grosza” to przede wszystkim ludzie dobrego serca, wrażliwi na los drugiego człowieka. Każdy z Was biorąc udział w akcji  może  pomóc.

 Dlatego pomóżmy  dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Ofiaruj „GROSZ”.

Zasady przeprowadzenia zbierania  zbiórki w naszej szkole:

 1. Utworzenie komitetu organizacyjnego (opiekun akcji i uczniowie)
 2. Każda klasa przeprowadza zbiórkę monet
 3. Przeliczoną kwotę skarbnik przekaże wolontariuszom, którzy przeprowadzą zbiórkę w wyznaczonym terminie lub do opiekuna akcji pani Anny Didyk – Żołądek
 4. Komisyjne przeliczenie, zapakowanie i odesłanie zebranych monet
 5. Ogłoszenie wyniku zbiórki oraz podanie klas, które zebrały największą kwotę.

 

 Nie bądź obojętny ! Te dzieci czekają na Twoją pomoc.

 

Opiekun przeprowadzanej akcji „Góra Grosza”    Anna Didyk -Żołądek

 

 

 

 

 

Konkurs ”15 lat z Patronką Klubu – Sługą Bożą Anną Jenke

 

jenke

Konkurs ”15 lat z Patronką Klubu – Sługą Bożą Anną Jenke”

„Pełnić służbę całym życiem”. Pod tym hasłem  29 listopada 2018 r.

w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbył się konkurs wiedzy o  Annie Jenke, patronce Szkolnego Klubu HDK. Głównym celem konkursu było zapoznanie z wartościami chrześcijańskimi, poprzez ukazania pięknego wzorca w osobie Anny, wybitnego pedagoga, wspaniałego człowieka, przyjaciela młodych.

Anna Jenke to sprawdzony i niepodważalny  autorytet naszych trudnych czasów. Każdy może czerpać z Jej przebogatej spuścizny duchowej, może uczyć się od Niej i naśladować Ją na co dzień w swoim życiu. Anna to nieoceniony „przewodnik” każdego młodego człowieka. To wzór nauczyciela i wychowawcy dla tych, którzy uczą i wychowują młode pokolenie -rodziców i nauczycieli.

Do konkursu przystapiło 17 uczniów z klas I i II,  którzy pisemnie odpowiadali na pytania dotyczące życia Anny Jenke. Z klasy:

 • I a  -  Aleksandra Rynkar, Agnieszka Hodur, Patrycja Wałęga, Veronika Tomasiewicz, Regina Raś, Karolina Podrazik, Natalia Wójcik,
 •  I g1  -  Natalia Wójcik, Aleksandra Marcinek,
 •  I r  -  Amelia Siwula, Michał Parat, Julia Walczak,
 •  I b  -  Magdalena Pych,
 •  I c  -  Gabriela Morawska, Kinga Szczepanek, Magdalena Chmiel,
 •  II b -  Wiktoria Wędzina

 

A oto nasi laureaci:

I miejsce     Aleksandra Rynkar           klasa I a

                     Hodur Agnieszka             klasa I a

II miejsce    Wałęga Patrycja                klasa I a

III miejsce Tomasiewicz Veronika       klasa Ig1

 

Nagrody zostaną wręczone 15 grudnia 2018 r. podczas uroczystości 60-lecia honorowego krwiodawstwa w Polsce oraz 15-lecia nadania imienia Anny Jenke Szkolnemu Klubowi HDK w ZSE w Dębicy.

Wielkie gratulacje dla naszych uczniów, bowiem wykazali się ogromną wiedzą.

Opiekunowie Szkolnego Klubu HDK Alicja Lipa i Anna Didyk – Żołądek

UNIHOKEJ: NASZE DZIEWCZYNY AWANSOWAŁY DO WOJEWÓDZKIEGO PÓŁFINAŁU!

Żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy zajęła 2. miejsce w zawodach rejonowej Licealiady w unihokeju, które odbyły się na parkiecie hali przy ulicy Lisa 2. Zwycięstwo w trzech meczach (na 4 możliwe) zapewniło naszym dziewczynom awans do półfinału województwa!

Podopieczne trenera Wojciecha Szydło w świetnym stylu przebrnęły przez fazę grupową, pokonując między innymi gospodynie i zarazem faworytki turnieju – ekipę popularnego „Kwiatka”. Dodajmy, że przed rokiem to drużyna z Zespołu Szkół Numer 2 okazała się najlepsza na tym etapie rozgrywek.

Wyniki:

Mechanik – Ekonomik 0:2 (Z. Kania, Żak)
Kwiatek – Ekonomik 1:4 (Z. Kania x2, Tyksińska, Franczak)
Brzostek – Ekonomik 0:1 (Franczak)
II LO – Ekonomik 2:1 (Franczak)

Ekonomik: Katarzyna Żurawska, Izabela Kania, Wiktoria Boś, Aleksandra Tyksińska, Zuzanna Kania, Weronika Franczak, Katarzyna Depa, Wioleta Erazmus, Magdalena Żak. Trener: Wojciech Szydło.

Dzień wcześniej, na tej samej hali rywalizowali mężczyźni. Nasi panowie zajęli 3. miejsce w fazie grupowe, by ostatecznie uplasować się na 5. pozycji w całym turnieju.

Ekonomik: Bartłomiej Maź, Oskar Hadowski, Mateusz Hamela, Adrian Zuba, Maksymilian Kołodziej, Sebastian Mroczek, Patryk Małkowski. Bramki: Hadowski x2, Hamela x2, Mroczek.

WP_20181127_12_37_24_ProWP_20181127_09_08_34_Pro

Uroczyste Spotkanie Jubileuszowe

Zaproszenie1 HDK

Zaproszenie2 HDK

 

Z okazji rocznic:

60 lat zorganizowanego honorowego krwiodawstwa w Polsce
15 lat nadania imienia Anny Jenke dla klubu HDK PCK

Zapraszamy wszystkich absolwentów – krwiodawców
na Spotkanie Jubileuszowe

w dniu 15 grudnia 2018