Monthly Archives: Kwiecień 2021

Ogólnopolski sukces uczniów Ekonomika

Krystian Susz z klasy 3a i Daniel Różański z klasy 3b zakwalifikowali się do Finału VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Ogólnopolski Finał VI Olimpiady WiUHM planowany jest na 23 kwietnia 2021 roku, ze względu na sytuację epidemiologiczną, w czterech strefach. Nasza szkoła została wyróżniona przez Komitet Główny Olimpiady i wytypowana do przeprowadzenia etapu centralnego dla południowo-wschodniej części Polski. Będziemy gościć 17 finalistów z 10 miast i 12 szkół.

Nasi uczniowie znaleźli się w elitarnym gronie 65 uczestników z całej Polski, którzy wykazali się największą wiedzą z zakresu ekonomii, handlu oraz tematu głównego tegorocznej edycji: „Kryzys jako zjawisko ekonomiczne w teorii i praktyce gospodarowania”.  Tytuł finalisty gwarantuje zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, z wynikiem 100%.

Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymała Karolina Podrazik z klasy 3a.

Opiekunem naukowym młodzieży jest Pani Małgorzata Szyszka – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych i handlowych w ZSE w Dębicy.

Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Krystian SuszDaniel Różański

Spotkanie wywiadowcze wychowawców z rodzicami

wywiadówka kwiecień 2021

Zapraszamy rodziców uczniów wszystkich klas na spotkanie wywiadowcze on-line z wychowawcami na platformie Teams

8 kwietnia 2021 r. (czwartek)
na godzinę 17.00

Rodziców prosimy o skorzystanie z kont swoich dzieci na platformie Teams.

Dominik Rau laureatem
44. Olimpiady Języka Niemieckiego

rau2

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, iż wychowanek Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy, Dominik Rau, znalazł się w gronie najlepszych młodych germanistów w Polsce. Uczeń klasy 2 LC zajął 15. miejsce w 44. Olimpiadzie Języka Niemieckiego, uzyskując tym samym tytuł laureata, który dodatkowo zapewnia mu stuprocentowy wynik na egzaminie maturalnym.

W minioną sobotę, kiedy większość z Was odpoczywała od lekcji online i platformy Teams, Dominik (za jej pośrednictwem) dzielnie walczył w finale ogólnopolskiego konkursu, w którym udział wzięło ponad 80 miłośników języka Goethego i Schillera. 17-latek odpowiadał ustnie po niemiecku na pytania egzaminatora, natomiast obszar poruszanych zagadnień dotyczył między innymi literatury, kultury, historii, geografii, polityki oraz ogólnej wiedzy o krajach niemieckojęzycznych.

 GRATULUJEMY!