Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej – finał ogólnopolski
laureaci:
Małgorzata Klimek – 1991
Magdalena Misa – 1993
Michał Rydzy – 1997
Jadwiga Bieszczad – 2000
Mirosław Wadas – 2001
finaliści:
Lucyna Parys, Leszek Lipiński, Marta Bieniasz,
Marta Jaje, Małgorzata Małozięć, Elżbieta Wolska
Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – finał ogólnopolski
laureaci
Joanna Szybała- 1997
Szczepan Kowalczyk – 7 miejsce 2006
finaliści
Łukasz Pieniążek,
Jadwiga Kamińska
Marcin Barszcz
Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo- Menedżerskich- szczebel ogólnopolski
laureaci
Marta Mordyńska – III miejsce – 1996
Dawid Cieśla – II miejsce - 1997
Bartłomiej Chojny – II miejsce – 1998
Marek Rydzy – III miejsce – 1998
Michał Rydzy – IV miejsce – 1998
Marek Rydzy – II miejsce –1999
Marcin Olechowski – II miejsce – 2001
Barbara Bysiewicz – II miejsce – 2003
Agnieszka Smoła - IV miejsce -2003
Ewa Kokoszka – III miejsce – 2004
Grzegorz Szęszoł – 2006
finaliści
Leszek Lipiński, Andrzej Paszkiewicz, Paweł Sroka – 1996
Marcin Gac, Iwona Kasprzyk, Marek i Michał Rydzy, Paweł Sroka -1997
Elżbieta Rachwał – 1998
Małgorzata Małozięć – 1999
Małgorzata Mucha, Marcin Olechowski – 2000
Katarzyna Piotrowska, Aleksandra Rydzy – 2002,
Anna Kizior – 2003
Agnieszka Smoła – 2004
Jarosław Trojan – 2005
Tomasz Rynkar – 2006
Olimpiada Przedsiębiorczości – szczebel ogólnopolski
Anna Stryczek – laureatka 2006
Ogólnopolski Konkurs Informatyczny w Gliwicach – Konrad Kramarz, Konrad Przyszowiec, Wiktor Radomski – udział w finale 2004
Ogólnopolski Konkurs „Zarządzanie Firmą MESE”
3-osobowe zespoły – finaliści w latach 2002, 2003 i 2004
Ogólnopolski konkurs „Moja szkoła szkołą przedsiębiorczości”
1994- nagroda III stopnia
1998 – nagroda IV stopnia
Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (projekt Prezydenta RP i GPW w Warszawie) – szczebel ogólnopolski
zespół sześcioosobowy – VIII miejsce –2003
Ogólnopolski Konkurs ze znajomości Małego Rocznika Statystycznego – szczebel ogólnopolski
w klasyfikacji zespołowej: 10 miejsce – 1997, 11 miejsce -1998, 2 miejsce – 1999, 2 miejsce – 2000, 13 miejsce – 2001,
w klasyfikacji indywidualnej 5 miejsce – 2005
I Krajowe Spotkanie Młodych Miłośników Statystyki – Działdowo – 1999 – 1 miejsce
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Euklides
Barbara Kmiecik i Łukasz Kruszyński- laureaci 2000
Paweł Pelc – laureat 2002
Barbara Bysiewicz – finalistka 2001
Jarosław Trojan – finalista 2002
Agnieszka Smoła, Barbara Bysiewicz,
Paweł Pelc, Waldemar Pająk- finaliści 2003
Maria Wyszyńska- finalistka 2004
Mariusz Łączak – finalista 2005
I Ogólnopolski Konkurs Matematyczny z wykorzystaniem sieci Internet – 2002/2003
5 laureatów i 2 finalistów
Alfik Humanistyczny – szczebel ogólnopolski
Benedykt Pięk – VI miejsce – 2006
Konkurs NBP na pracę pisemną szczebel ogólnopolski
Ewa Kokoszka – I miejsce -2002
„Z giełdą na Ty” szczebel ogólnopolski
Wiesław Raś, Tomasz Drąg, Tomasz Szymaszek, Damian Bartkowicz
I miejsce – 2006
Barbara Kania, Agnieszka Królikowska- udział w finale- 2005
Konkurs NBP i Gazety Wyborczej „Z klasy do kasy”
udział w finale 2 drużyny – 2004
Ogólnopolski konkurs „Młody sprawny sprzedawca”
Teresa Szerszeń – laureatka I miejsca – 1997
Edyta Szela V miejsce – 1999
Ogólnopolski Konkurs „Młodzi sobie. Krok ku nowej Europie”
Marek Rydzy – II miejsce -1996
Ogólnopolskie Młodzieżowe Fascynacje Kulturalne: „My dzieci Europy w językach obcych” – I miejsce – 1996
Międzynarodowy Konkurs nt. „Inne niż turystyczne i językowe cele przekraczania granic RFN”- Drezno – wyróżnienie
Ogólnopolski Konkurs dla Szkół poszukujących Partnera – II miejsce –1999 /szkoły niemieckie/
Ogólnopolski Konkurs „Młodzi przeciwko patologiom społecznym”
Karolina Surman – laureatka – 2005
Ogólnopolski Konkurs Nastolatków „8 wspaniałych”
Magdalena Jabłonka – laureatka -2000
Ogólnopolski Turniej Turystyczno-Krajoznawczy
konkurs zespołowy – VII miejsce -1987
konkurs zespołowy – III miejsce -1989
Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny Hewleet Packard Polska „w harmonii z przyrodą” udział 2003
Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Piękno Beskidów i Bieszczadów”
Barbara Dydo – udział 2003,
Monika Uriasz – udział 2004
Ogólnopolski Festiwal Młodych Talentów i Piosenki Ekologicznej
Paulina Korga – V miejsce – 2004
Ogólnopolski Konkurs „Szkolna Giełda Turystyczna Przygoda”
konkurs zespołowy – VI miejsce – 2005
Ogólnopolski Turniej Szkół Stowarzyszonych w UNESCO w piłce siatkowej chłopców
IV miejsce – Lublin 2003
V miejsce – Biłgoraj 2004
I miejsce – Dębica 2005
Mistrzostwa Polski Szkół Handlowych w Piłce Nożnej Halowej w Ełku
III miejsce – 2005
V miejsce -2006