Monthly Archives: Maj 2021

XIX Turniej Wiedzy o Bankowości

TWoB

W okresie od 8 marca do 31 maja realizowany jest w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy projekt pod tytułem XIX Turniej Wiedzy o Bankowości  pod hasłem „Cyberbezpieczeństwo w bankach”. Turniej należy do najważniejszych przedsięwzięć organizowanych w szkole. Już od lat jest on realizowany z Narodowym Bankiem Polskim, w ramach programu edukacji ekonomicznej, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Dębicy oraz bankami Powiatu Dębickiego.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o bankowości. Działania prowadzone w ramach tej edycji mają za zadanie uchronić uczniów przed cyberprzestępczością i nauczyć podejmowania bezpiecznych zachowań na rynku finansowym. W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, turniej odbywał się w nieco zmienionej formule. Uczniowie odbyli szkolenia online z zakresu cyberbezpieczeństwa, marketingu bankowego oraz przygotowania i montażu filmów.

przebieg projektu

20 maja 2021 roku odbyło się spotkanie finałowe online, podsumowujące tegoroczną edycję, w którym wzięli udział:

  • Pan Bogusław Kapusta Wicedyrektor Oddziału NBP w Rzeszowie
  • Dyrektor  ZSE w Dębicy – Pan Krzysztof Górecki
  • Organizatorki: Małgorzata Szyszka, Dorota Falarz, Agata Wiktor
  • Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Piotr Chęciek
  • Dyrektorzy lub przedstawiciele banków biorących udział w Turnieju
  • uczniowie

Teams1

Teams2

W Turnieju rywalizowało 44 uczniów, w grupach 4-osobowych, reprezentujących następujące klasy i 11 banków:

wyszczególnienie

Turniej odbywał się w 2 etapach:
Etap pierwszy – test wiedzy o bankowości – odbył się online w dniu 12 kwietnia 2021 roku
Etap drugi – przygotowanie i przesłanie plakatu i hasła reklamowego oraz krótkiego filmu nawiązujących do hasła przewodniego turnieju „Cyberbepieczeństwo w bankach”

Plakaty z hasłami reklamowymi  i filmy zostały  ocenione przez członków Jury, czyli dyrektorów i pracowników NBP, Pana Starostę Powiatu Dębickiego, współpracujących ze szkołą banków, dyrekcję ZSE i organizatorów turnieju.

Wyniki XIX Edycji Turnieju Wiedzy o Bankowości 

wyniki

W tegorocznej edycji została ufundowana dodatkowa nagroda w kategorii „Najlepszy Film”. Zdobyła ją drużyna reprezentująca bank PKO BP SA.

Pozostałe drużyny zdobyły wyróżnienia.

Uczniowie odbiorą nagrody i dyplomy w dniu 21 maja 2021 roku.

Projekt dofinansowany jest przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. Nagrody ufundował również Starosta Powiatu Dębickiego i banki biorące udział w Turnieju.

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu nauczycielek: Małgorzaty Szyszki – koordynator, Doroty Falarz oraz Agaty Wiktor.

I MIEJSCE

1miejsce

II MIEJSCE

2miejsce

III MIEJSCE

3miejsce alior bank pocztowy bnp bsr bsżyraków getin

pko santander

nagrody

POŻEGNANIE ABITURIENTÓW

30 kwietnia 2021 r. kolejny rocznik abiturientów opuścił mury naszej Szkoły.

Uroczystość związana z pożegnaniem maturzystów rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego w Dębicy.

 

Ze względu na panującą pandemię koronawirusa akademię ograniczono do wręczenia nagród dla najzdolniejszych wychowanków naszej placówki. Pozostała część tegorocznych maturzystów została podzielona na grupy i odebrała świadectwa z rąk wychowawców w swoich salach lekcyjnych.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w sali nr 1. Tam z najzdolniejszymi maturzystami spotkała się Dyrekcja Szkoły.

Na początku głos zabrał Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy  pan Krzysztof Górecki.  Skierował on wiele ciepłych, pełnych troski słów do maturzystów, życzył im powodzenia na egzaminach maturalnych oraz sukcesów w kolejnych etapach życia.

 

W dalszej części uroczystości odbyło się podsumowanie czteroletniej nauki oraz wręczenie nagród wyróżnionym uczniom.

 

Za bardzo dobre wyniki w nauce dyplomy i nagrody książkowe otrzymali uczniowie: Aleksandra Gromadzka IVA, Natalia Darłak IVA, Karol Szpara IVA.

 

Za wzorową frekwencję wyróżnienia otrzymali: Aleksandra Gromadzka IVA, Maksymilian Drogoń IVA, Gabriela Taźbirek IVC, Katarzyna Maziarka IVG1, Adrian Rachlewicz IVR

 

Specjalne podziękowania i pochwały za reprezentowanie Szkoły w  debatach oksfordzkich otrzymali: Julia Stasiowska IVR, Patryk Małkowski IVG1, Wiktoria Sajdak IVG2.

 

Za najcenniejszy dar, czyli własną oddaną dla innych krew, uhonorowani okolicznościowymi dyplomami, wręczonymi przez wychowawców w salach lekcyjnych zostali: Natalia Darłak IVA, Sylwia Kubik IVA, Paulina Wal IVA, Natalia Garbacz IVA, Karolina Czerwiec IVA, Klaudia Parat IVA, Waldemar Jodłowski IVA, Wiktoria Skoczylas IVA, Patrycja Szymaszek IVB, Monika Potępa IVB, Natalia Persak IVB, Angelika Madej IVB, Kacper Kopacz IVB, Amanda Komisarz IVB, Wiktoria Kolbusz IVB, Julia Bieniasz IVB, Kinga Zator IVC, Emilia Szanduła IVC, Justyna Pomykacz IVC, Kamila Piszczek IVC, Sylwia Morawska IVC, Monika Kuczkowska IVC, Patrycja Kuczek IVC, Martyna Furgał IVC, Katarzyna Dubas IVC, Agnieszka Andreasik IVC, Kinga Łączak IVG1, Klaudia Łanucha IVG1, Paulina Sąsiadek IVG1, Julia Gac IVG1, Krystian Wróbel IVG1, Łukasz Tomasiewicz IVG2, Konrad Więcek IVG2, Konrad Damian IVG2, Mateusz Papciak IVG2, Mateusz Stolański IVG2, Magdalena Chwał IVG2.

 

Na koniec zgodnie z tradycją Ekonomika nagrodzono najlepszych abiturientów. Za wybitne osiągnięcia co roku przyznawana jest statuetka PRIMUS INTER PARES oraz Medal Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych. W tym roku nominowanymi do tych zaszczytnych wyróżnień byli:

1. Aleksandra Gromadzka IVA

2. Natalia Darłak IVA

3. Karol Szpara IVA

4. Justyna Pomykacz IVC

5. Krystian Wróbel IVG1

6. Wiktoria Sajdak 4G2

 

Decyzją kapituły tytuł PRIMUS INTER PARES w roku szkolnym 2020/21 otrzymała  Natalia Darłak.         

 

Medal dla najlepszego absolwenta Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy decyzją Zarządu Stowarzyszenia Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych otrzymała Justyna Pomykacz.

 

Statuetki Wzorowego Absolwenta Ekonomika wręczono: Aleksandrze Gromadzkiej, Wiktorii Sajdak, Karolowi Szparze i Krystianowi Wróblowi.

 

W kolejnej części uroczystości Aleksandra Sysło i Karolina Strzałka w imieniu Samorządu Uczniowskiego pożegnały swoich starszych kolegów życząc im powodzenia nie tylko na maturze, ale również w dorosłym życiu.

Na koniec przedstawiciele klas maturalnych na ręce pana Dyrektora złożyli podziękowania dla wychowawców i nauczycieli Zespołu Szkół Ekonomicznych  za wspaniały czas, jaki spędzili w murach naszej Szkoły, za zdobytą wiedzę, opiekę, wyrozumiałość i życzliwość każdego dnia.

 

Niejedna łza zakręciła się w oku, bo były to jedne z ostatnich chwil spędzonych w Ekonomiku. Na pożegnanie maturzyści obiecali, że nie zawiodą swoich nauczycieli i czekające ich egzaminy zdadzą na 100%, czego z całego serca im życzymy!!!

 

Beata Szypułka

Światowy Dzień Wody – podsumowanie konkursu

W miesiącu marcu został przeprowadzony konkurs o wodzie. Wzięli w nim udział uczniowie klas I. Celem konkursu było zwrócenie uwagi jak ważna rolę w naszym życiu odgrywa woda.

Spośród nadesłanych prac jury wytypowało zwycięzców. A oto oni:

I miejsce
Kurek Agnieszka 1r1
II miejsce
Boroń Izabela 1f
III miejsce
Rak Wiktoria 1g1

Wyróżnienie
    Sak Julia 1f
    Gnyla Gabriela 1f

 Gratulujemy!!!

 K.Sz-S

III miejsce Wiktorii Sajdak na I Festiwalu Języka Niemieckiego

Tegoroczna absolwentka z klasy IV G2, Wiktoria Sajdak, tuż przed opuszczeniem murów Ekonomika wywalczyła brązowy medal w konkursie recytatorskim dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zorganizowanym przez Katedrę Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego w ramach I Festiwalu Języka Niemieckiego.

Wiktoria w ciekawy i kreatywny sposób wykonała utwór „Die polyglotte Katze” niemieckiego poety i aktora Heinza Erhardta, za co została dostrzeżona i uznana przez jury konkursu.

Gratulujemy sukcesu i życzymy naszej absolwentce, jak najlepszych wyników na egzaminie maturalnym!!!

Zapraszamy do obejrzenia nagrodzonej interpretacji wiersza w wykonaniu Wiktorii.

https://drive.google.com/drive/folders/18Xne6HeC0_CKzmXroOkHLALHDVL6gp5X?usp=sharing

185849557_2876086002705733_3423967307255841764_n

66. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski

29 kwietnia 2021 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbyły się eliminacje wojewódzkie do 66. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę dumnie reprezentowała  Katarzyna Szydłowska z klasy 1g1. Kasia zaprezentowała fragment prozy Andrzeja Bursy pt. „Szachy” oraz wiersz Wisławy Szymborskiej-  „Na wieży Babel”.

Niestety, nie udało się przejść do następnego etapu, ale wszystko przed nami…  Kasia nam jeszcze pokaże ..….. w przyszłym roku.

Gratulujemy Ci Kasiu serdecznie i życzymy wielu sukcesów.

W oczekiwaniu na występ….

1

 

Po występie…

2

 

Nauczanie hybrydowe od 17 maja do 28 maja

W związku z koniecznością prowadzenia hybrydowego nauczania od 17 maja do 28 maja w poniższej tabeli podajemy wykaz klas, które w danych dniach będą uczyły się w szkole. Kratka pusta w danym dniu oznacza zajęcia prowadzone online, napis w kratce szkoła oznacza naukę w szkole.

hybryda

IV Powiatowy Konkurs Językowo-Plastyczny. Termin nadsyłania prac przedłużony do 28.05.2021r.

Nauczyciele Zespołu  Szkół  Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy we współpracy
z dyrekcją szkoły zapraszają do udziału w:

 IV Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym

 ZDROWY STYL ŻYCIA- MÓJ WŁASNY WYBÓR 

 

Warunki udziału w konkursie:

1. Każdy uczestnik wykona komiks / historyjkę obrazkową w języku angielskim, której celem będzie promocja zdrowego stylu życia lub/oraz profilaktyka uzależnień.

2. Z jednej szkoły można wysłać maksymalnie 5 prac wykonanych przez indywidualnych uczestników.

 

Termin nadsyłania prac przedłużony do 28.05.2021r.

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do 07 czerwca 2021r. Protokół z prac jury zostanie opublikowany na stronie internetowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy (www.ekonomik.debica.pl). Zwycięzcy oraz osoby wyróżnione będą poinformowane o wynikach konkursu oraz terminie i miejscu wręczenia nagród telefonicznie.

                                                              

Zapraszamy do udziału i życzymy sukcesów.

mgr Krzysztof Górecki - Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy

organizatorzy - nauczyciele języka angielskiego Katarzyna Hajduk, Agnieszka Wodzień

 

 - REGULAMIN KONKURSU JĘZYKOWO-PLASTYCZNEGO „ZDROWY STYL ŻYCIA – MÓJ WŁASNY WYBÓR” DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

 - KLAUZULA INFORMACYJNA – KONKURS

 - FORMULARZ ZGŁOSZENIA

 - KLAUZULA ZGODY NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH UCZESTNIKA KONKURSU