Monthly Archives: Luty 2022

DOMINIK RAU W ETAPIE CENTRALNYM 45 OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Dominik Rau po raz drugi z rzędu zakwalifikował się do finału Olimpiady Języka Niemieckiego. W tym roku on  powalczy o tytuł laureata 45. edycji konkursu.

W ramach eliminacji okręgowych na Uniwersytecie Rzeszowskim Dominik zdobył I miejsce, co zwiększyło jego szansę na awans do ostatniego etapu. Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu uczeń popularnego „Ekonomika” przeszedł do finału. W dniach 1 i 2 kwietnia bieżącego roku zmierzy się zatem z 70 najlepszymi młodymi germanistami w Polsce.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Dominik (1)

DOMINIK RAU ZDOBYWA I MIEJSCE W ETAPIE OKRĘGOWYM 45. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

DOMINIK RAU ZDOBYWA I MIEJSCE W ETAPIE OKRĘGOWYM 45. OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO!

Miło nam poinformować, że Dominik Rau z klasy III LC w minioną sobotę uczestniczył w eliminacjach ustnych 45. Olimpiady Języka Niemieckiego.

5 lutego nasz wychowanek przystąpił do  egzaminu ustnego prowadzonego przez wykładowców Katedry Filologii Germańskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tej części konkursu oceniane były nie tylko umiejętności językowe ale również wiedza z zakresu literatury, historii, polityki, geografii i zjawisk kulturowych krajów niemieckojęzycznych. Dominik podołał wyzwaniu, otrzymał komplet punktów i ostatecznie okazał się najlepszym uczestnikiem olimpiady w okręgu rzeszowskim.

 

Obecnie z niecierpliwością czekamy na   decyzje Głównego Komitetu 45. Olimpiady Języka Niemieckiego w Poznaniu i mocno trzymamy kciuki za wejście Dominika do finału.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach!

2 (2)