Monthly Archives: Wrzesień 2016

Sprzątanie Świata 2016

21 września 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w akcji „Sprzątanie Świata”, której hasłem przewodnim było:

„Podaj dalej… drugie życie odpadów”

Zaopatrzeni w rękawice i worki uczniowie klas I g1 oraz IIIa, zbierali pozostawione w lesie w Braciejowej śmieci. Zebrali 8 worków.

Po wspólnej pracy, przy płomieniu ogniska był czas na refleksję nad stosunkiem do otaczającego świata i konsekwencjami naszego działania. Wysłuchaliśmy prelekcji pana leśniczego Andrzeja Trzeciaka dotyczącej gospodarki leśnej oraz wpływu człowieka na stan lasów w nadleśnictwie Dębica. Wielkie zaangażowanie w „Sprzątanie Świata” nie zwalnia nas jednak z obowiązku dbania o stan środowiska naturalnego w ciągu całego roku. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!

Głównym przesłaniem tegorocznej akcji jest:
- promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji
- unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,
- uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza!

Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko!

Akcję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we współpracy z Nadleśnictwem Dębica.
Opiekę nad uczniami w trakcie „Sprzątania Świata” sprawowali: Teresa Nurkowicz, Małgorzata Szot  i Wojciech Szerszeń.

sam_3877

sam_3883 sam_3895 sam_3899 sam_3911 sam_3914

Ognisko klas 2g1 i 2r

W dniu 13.09. 2016r. klasy 2g1 i 2r pod kierunkiem wychowawców: K. Szafińskiej-Stepaniak i M. Cabaj zorganizowały ognisko klasowe. Odbyło się ono w Dębicy w Brzozowym Rancho. Na miejscu każdy z uczestników znalazł coś dla siebie. Jedni przy ognisku smażyli kiełbaski, a inni mogli podziwiać piękny krajobraz. Największym zainteresowaniem dla uczniów okazały się zwierzęta, które tam mieszkają, a były to: koty, psy, konie, kozy i osiołki.

Tego dnia dopisała nam nie tylko pogoda, ale też wyśmienite humory, więc przez całe ognisko panowała przyjazna atmosfera. Przed powrotem do domu uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas I i IV

WE WTOREK 20 WRZEŚNIA

Rodzice uczniów klas pierwszych przychodzą na nową salę gimnastyczną na godzinę 15.30, a następnie udają się na spotkania z wychowawcami klas w salach.

Rodzice uczniów klas czwartych przychodzą najpierw na spotkania z wychowawcami na godzinę 15.30, a następnie udają się o 16.15 na salę gimnastyczną.

 

sale-wywiadowka

 

Na godzinę 17.00 do sali nr 3 proszeni są o przybycie przedstawiciele trójek klasowych z wszystkich klas.

 

 

Akcja Mały Bucik dla Czarnego Brata

maly-bucik

W naszej szkole ruszyła akcja Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej ”Mały bucik dla czarnego Brata”. Organizatorzy akcji pragną zaprosić wszystkich chętnych do dzielenia się niezniszczonymi butami z misyjnymi rówieśnikami w Afryce. Ze względu na specyfikę klimatu pożądane są buty letnie, a zwłaszcza obuwie sportowe. Buciki dla dzieci Afryki można przynosić do 26 września. Buty powinny być powiązane w pary i w dobrym stanie.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 1 września 2016 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017.

Uroczystości szkolne rozpoczęły się na sali gimnastycznej o godzinie 9:00, zaraz po Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele Ducha Św.

Pan dyrektor Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej  pracy dydaktyczno-wychowawczej i  z osiąganych wyników.

Po części oficjalnej odbyła się krótka część artystyczna przygotowana przez uczennice klasy 3r: Julitę Mroczek, Patrycję Nykiel, Agnieszkę Śledziewską, Anetę Wilczyńską i Karolinę Olechowską.

Podziękowania za obsługę techniczną i nagłośnienie sali składamy uczniowi naszej szkoły, niezastąpionemu Jakubowi Żmudzie z klasy IV c.

 

Nowy rok szkolny został oficjalnie rozpoczęty.

Życzymy dużo zapału, siły i wytrwałości, bo już za rok WAKACJE!!!