Monthly Archives: Styczeń 2019

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

W dniu 11 stycznia 2019r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowej XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których wzięły udział Klaudia Wyczałek i Joanna Bała z klasy IVg2.

Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat żywności, jej przetwórstwa oraz wpływu na zdrowie i zajęły wysokie punktowane miejsca.

Po olimpijskich zmaganiach wspólnie z opiekunką p. Aliną Ryczek wysłuchały wykładu prof. dr hab. Józefa Korczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego
w Poznaniu oraz zwiedziły Muzeum Mleczarstwa przy Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

Uczennice do olimpiady przygotowały p. Marta Wypasek, p. Elżbieta Kurzawa, p. Alina Ryczek.

IMG_2648

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

Końcem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w finale wojewódzkim unihokeja, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po całodniowych, wyczerpujących zmaganiach z najlepszymi drużynami regionu (Krosno, Rzeszów, Dynów, Sanok, II LO Dębica) nasze panie zajęły ostatecznie 6. miejsce.

Wynik ten daje przepustkę i otwiera drogę do Mistrzostw Polski (XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży), które odbędą się w Elblągu (czerwiec). Jest to jak dotąd największe osiągnięcie naszej żeńskiej drużyny w historii występów w tej dyscyplinie.

Podsumowanie:
Super dziewczęta z Ekonomika w cyklu rozgrywek prowadzonych przez cały grudzień pięły się poprzez poszczególne etapy rozgrywek – rejon, półfinał województwa, finał województwa. Rozegrały łącznie 12 spotkań, w czym do samego finału przegrały tylko dwukrotnie (zaledwie jedną bramką 0:1, 1:2).

***
Klasyfikacja medalowa:
1. ZSZ Dynów
2. IILO Sanok
3. IIILO Rzeszów

Najlepsi strzelcy zespołu: Aleksandra Tyksińska x5, Izabela Kania x4, Weronika Franczak x3.

Na słowa uznania zasługuje również nasza bramkarka (kpt) Katarzyna Żurawska która wielokrotnie popisywała się doskonałym refleksem, ratując zespół przed utratą gola.

Wielkie brawa dla naszej młodej drużyny. W składzie szkolnej reprezentacji nie znalazła się bowiem żadna czwartoklasistka!

ZSE: Katarzyna Żurawska 3g1, Wiktoria Boś 2g1, Wioleta Erazmus 1c, Weronika Franczak 3g1, Izabela Kania 1a, Zuzanna Kania 2g1, Aleksandra Tyksińska 1b, Magdalena Żak 2g1.
Trener: Wojciech Szydło.

WP_20190101_21_38_32_ProWP_20181220_13_06_48_Pro WP_20181220_13_47_56_Pro

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2019 r., podobnie jak w latach ubiegłych, uczennice naszej Szkoły zaangażowały się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli w Dębicy. We wczesnych godzinach przedpołudniowych pierwsza grupa zajęła się zdobieniem jedliną barierek służących za zagrody dla owieczek na rynku dębickim. Mimo mrozu i wczesnej pory udało się sprawnie wykonać te prace. Po zakończeniu Orszaku i opuszczeniu zagród przez sympatyczne zwierzaki (które nie bardzo chciały pożegnać się z przytulna „stajenką na świeżym powietrzu”) druga grupa wolontariuszek „oczyściła” barierki z dekoracji.
Dzięki zaangażowaniu uczennic z klas: Ig2, Ir i IIc uczestnicy pochodu, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli w atrakcyjnej formie zakończyć rodzinne świętowanie.

dyplom 3K