Monthly Archives: Październik 2016

Wycieczka z dziećmi z Domu Dziecka

19 października 2016 r. młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dzieci z Domu Dziecka Hanka brały udział w wycieczce „Przyroda powiatu dębickiego”.

W tym roku odwiedziliśmy Park Krajobrazowy Pasma Brzanki, a celem podróży był Liwocz. Na wierzchołku tej góry stoi Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju  oraz 23 – metrowa wieża z platformą widokową, na której umieszczony jest 18 – metrowy krzyż. Dzięki możliwości wejścia na tą platformę, można podziwiać rozległy, malowniczy widok na dolinę Wisłoki, okoliczne miejscowości. Wyjście na szczyt  urozmaicał widok jesieni w lesie. Dodatkową atrakcją  wycieczki było ognisko przy którym uczniowie piekli kiełbaski.

Dziękujemy młodzieży z Klubu Ośmiu wraz z opiekunem p. Beatą Gordon za zadbanie o poczęstunek na czas wycieczki. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Szot Małgorzata i Szydło Wojciech.

sam_3926 sam_3927

RAJD NA LIWOCZ

28 września 2016 r. członkowie SK  PTTK i  uczniowie klasy I c  wraz z opiekunami Ewą Grzyb, Sylwią Górz i Agatą Wiktor wybrali się na Liwocz. Pokonanie najwyższego wzniesienia Pogórza Ciężkowickiego (562 m n.p.m.) dostarczyło im wielu wrażeń. Z platformy widokowej podziwiali piękną panoramę okolicznych wsi. Celem rajdu oprócz integracji wychowanków było przede wszystkim propagowanie zdrowego i czynnego stylu życia poprzez uczestnictwo w wycieczce.

Młodzież miała  możliwość kontaktu z piękną, jesienną przyrodą, a poprzez wysiłek fizyczny doskonaliła swoją sprawność ruchową oraz wzmacniała zdrowie. Wychowankowie uczyli się także zasad współdziałania w grupie, odpowiedniego zachowania w lesie i przy kompleksie religijnym (drodze krzyżowej oraz kaplicy z figurką matki Boskiej z Mediugorie). Ponadto młodzież zapoznała się z  położeniem i zróżnicowaniem przestrzennym elementów środowiska geograficznego w naszych okolicach, a także rozwijała zainteresowania fotograficzne i turystyczne.

Uczniowie poznali teren, z którym wiąże się wiele legend, a jedna z nich dotyczy patronki naszego miasta – Św. Jadwigi. Podobno kiedyś istniało tu miasto połączone podziemnym tunelem z Bieczem. Tym tunelem Jadwiga uciekała przed Tatarami. Gdy dotarli do Liwocza, miasteczko i tunel zawaliły się, grzebiąc tatarskie oddziały.

Uczniowie poznali specyfikę naszego regionu, walory turystyczno – krajoznawcze okolicy. Poza tym przekonali się, że ruch na świeżym powietrzu to naprawdę doskonała forma spędzania wolnego czasu. Po posiłku i odpoczynku, schodząc stromą ścieżką do Brzyska Nagórze, zahaczyliśmy o źródło leczniczej wody siarkowej.

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2016

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych DĘBICA 2016

Miło nam poinformować, ze w dniu 16 listopada 2016 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – DĘBICA 2016
Miejsce spotkań: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów. Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały dla Was profesjonalną ofertę. Będziecie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni. To najbardziej wiarygodne źródło, pytajcie o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, stypendia, wymianę studencką z uczelniami zagranicznymi. Przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukacie innej. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekają na Was pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni.

Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych DĘBICA 2016.

 

Patronat Honorowy: Starosta Powiatu Dębickiego

Partner Spotkań Edukacyjnych: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Patronat Medialny:

www.kierunkistudiow.pl

www.pomaturze.pl

Organizator:

www.tetrix.pl

p_debica

Program obchodów jubileuszowych w sobotę 15.10.2016

program-obchodow

 

Program obchodów jubileuszowych
w sobotę 15.10.2016r.

- 9.00 rejestracja uczestników

- 10.30 przemarsz do kościoła p.w. Ducha
Świętego

- 11.00 Msza Święta

- 12.30 apel w szkole

- 14.30 – 17.30 spotkania w klasach,
wspomnienia, zwiedzanie szkoły

- 18.00 uroczysta kolacja w restauracji
„Zamek Camelot”

Europejski Dzień Języków Obcych

​Jak co roku dnia 26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.

Klasy pierwsze i drugie wzięły udział w teleturnieju językowym przygotowanym przez nauczycielki Zespołu Języków Obcych Agnieszkę Wodzień i Małgorzatę Cioch. Starsze klasy zostały zaproszone do wysłuchania krótkiej audycji na temat pochodzenia i sposobów obchodzenia tego święta. Na drugim piętrze korytarze pokryły plakaty z ilustracjami przedstawiającymi różne dźwięki w wielu językach obcych.

_dsc1298 _dsc1301 _dsc1302 _dsc1303 _dsc1304 _dsc1305 _dsc1306 _dsc1323 _dsc1325 _dsc1336 _dsc1337

Finał akcji „Mały Bucik dla Czarnego Brata”

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”
Jan Paweł II

Kochani dziękujemy za włączenie się w naszą akcję. Razem zebraliśmy blisko 60 par butów. Buty trafią do dzieci m.in. z Republiki Środkowoafrykańskiej, Czadu i Kamerunu, gdzie pracują polscy misjonarze. Zostaną one przewiezione w kontenerze razem z innymi rzeczami potrzebnymi w edukacji dzieci w Afryce.

mgr Katarzyna Hajduk i mgr Agnieszka Wodzień

_dsc1352 _dsc1354 _dsc1356

Trwa akcja „BohaterON – włącz historię”

- Ja już nie wytrzymuję! – krzyknęłam.
- Nie przesadzaj – odpowiedział.
- Nawet jeśli będziemy musieli zginąć, to trudno. Może przynajmniej następni, ci, co przyjdą po nas, będą mieli lepiej.

Anna Herbich – Dziewczyny z Powstania

 

Trwa akcja „BohaterON – włącz historię” mająca na celu upamiętnienie oraz uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Każdy, kto chce podziękować Powstańcom lub złożyć im życzenia może wysłać bezpłatną, dedykowaną kartkę. Do wzięcia udziału w projekcie zachęcają aktorzy serialu „Czas honoru”, którzy wzięli udział w specjalnym spocie społecznym.

Początki projektu upamiętniającego osoby walczące w Powstaniu Warszawskim sięgają 2014 roku, kiedy przeprowadzono akcję „Kartka dla Powstańca”. W jej ramach dzieci z ponad 30 szpitali z całej Polski w trakcie zajęć plastycznych wykonały biało-czerwone kartki, które następnie trafiły do rąk Bohaterów za pośrednictwem Muzeum Powstania Warszawskiego. W kolejnych
latach zorganizowano akcję pod hasłem „Mali i wielcy bohaterowie”. Dzięki niej do Powstańców trafiło ponad 3,6 tys. kartek. Tak zrodził się pomysł akcji „BohaterON” przygotowanej z myślą o tym, by każdy mógł indywidualnie oddać hołd osobom walczącym w Powstaniu Warszawskim.

W naszej szkole uczniowie klasy 1 b zostali zachęceni do włączenia się do akcji. Uczniowie najpierw obejrzeli krótki filmik, który prezentował oryginalne fotografie oraz urywki filmów z okresu powstania. Zdjęcia oraz muzyka pozwoliły im wejść w klimat jaki panował w sierpniu 44 roku w Warszawie. Następnie  przelali własne myśli na pocztówki, które za pośrednictwem fundacji Sensoria zostaną przekazane żyjącym jeszcze uczestnikom powstania.

Akcja trwa do 2 października. Jeśli macie ochotę dołączyć do niej, to serdecznie Was do tego zachęcamy. Pocztówki jak i ulotki opisujące akcję dostępne są przy naszej tablicy informacyjnej.
Odsyłam Was również namoficjalną stronę BohaterONu —> www.bohateron.pl

Coś jest z tą Polską nie tak, że niepodlewana krwią usycha. I z nami chyba też jest coś nie w porządku – ile jeszcze trzeba powstań, zanim nauczymy się inaczej myśleć i działać? Dlaczego potrafimy dla Polski bez sensu umierać, ale już żyć dla niej z sensem niekoniecznie?
Marcin Mastalerz – Miasto 44

_dsc1340 _dsc1341 _dsc1342 _dsc1343 _dsc1344 _dsc1345 _dsc1346 _dsc1347 _dsc1348 _dsc1349 _dsc1350 pobrane-1 pobrane