Monthly Archives: Grudzień 2021

Z głębokim smutkiem…

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci mamy koleżanki Beaty Motuk.

Wyrazy żalu i współczucia Rodzinie i Bliskim

składa Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy oraz Zespół Reklamy.

 

Konkurs #disceptatio

Paweł Wolak z Ia i Tytus Szerszeń z IIa zostali wyróżnieni w konkursie #disceptatio

Uczniowie ze szkół ponadpodstawowych powiatu dębickiego wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską w Pilźnie w ramach realizacji projektu #Aktywuj – enter!. Uczestnicy brali udział w zmodyfikowanej debacie oksfordzkiej za pośrednictwem platformy społecznościowej Twitter. Gromadzili argumenty i zbijali argumenty swoich przeciwników, powoływali się na źródła, odwoływali do autorytetów, a wszystko z poszanowaniem zdania pozostałych uczestników rozmowy. Swoje zdanie mogli wyrazić w zagadnieniach dotyczących czterech zagadnień. Podliczone punkty wyłoniły zwycięzców:

1. miejsce Kuba Rachwalski z II LO im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy

2. miejsce Anna Chwał LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

3. miejsce Oliwia Biduś LO im. Sebastiana Petrycego w Pilźnie

 

Wyróżnienia:

Tytus Szerszeń ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

Paweł Wolak ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

 

Serdecznie gratulujemy!

 

Beata Szypułka

20220112_112111 20220112_112126

KOLEJNY SUKCES DOMINIKA RAUA !!!

3 grudnia 2021 odbyła się VII edycja  Powiatowego Konkursu  „Einfach fit in Deutsch”  organizowana przez Liceum Ogólnokształcące w Pilźnie. Niezawodny Dominik Rau (III LC), reprezentujący Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, wywalczył  pierwsze miejsce na poziomie B2.

 

Ze względu na pandemię koronawirusa, w tym roku gospodarze konkursu zdecydowali się na formułę online za pomocą komunikatora Skype.

W zmaganiach wzięła również udział  Gabriela Haag z klasy IFG, która na poziomie A2 zajęła miejsce 8.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

5 2 1

Poznaj zwycięzców konkursu komiksowego ,,Legendy Podkarpacia”!

III miejsce Marty Kos z 1r w ogólnopolskim konkursie komiksowym „Legendy Podkarpacia”

Konkurs komiksowy to inicjatywa realizowana przez Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów we współpracy z Sejmem RP w ramach projektu ,,Legendy Podkarpacia”, który jest z kolei częścią przedsięwzięcia Cyfrowej Europy Karpat. Głównym celem projektu jest pogłębianie wiedzy na temat legend podkarpackich oraz rozwój umiejętności z zakresu grafiki komputerowej wśród młodzieży.

Nasza uczennica opracowała graficznie komiks „Bogini Lasu”, który opowiada legendę Zamku w Krasiczynie. Jury konkursu doceniło jej pracę zarówno pod względem treści, jak i fantastycznych grafik, które wyszły spod jej ręki.
Serdecznie gratulujemy Marcie i życzymy kolejnych sukcesów!
Opiekun: Urszula Michalec

Link do ogłoszenia wyników konkursu komiksowego, w którym nasza uczennica Marta Kos z 1r zdobyła 3 miejsce.

Sukces uczniów w XXVI Okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W piątek, 3 grudnia 2021roku w Zespole Szkół nr 3 im. T. Rylskiego w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowe XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności.

W tegorocznej Olimpiadzie naszą szkołę na etapie okręgowym reprezentowali Urszula Hendras (klasa 4g2) oraz Maciej Pawełek (klasa 3g).  Do testu pisemnego przystąpiło 39 uczniów
z kilkunastu szkół. Test obejmował 80 pytań. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji było
„ Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”.

Miło nam poinformować, że Ula zajęła 3 miejsce a Maciek 8 miejsce w naszym okręgu. Ponadto Ula uzyskała 8 wynik w ogólnopolskim rankingu punktowym. W tegorocznej edycji Olimpiady uczestniczyło  500 uczniów.

Do etapu centralnego zostało zakwalifikowanych, w wyniku eliminacji okręgowych, 103 najlepszych, w tym nasi uczniowie.  Etap centralny odbędzie się 17-19 marca 2022roku
w Szczecinie.

Gratulujemy naszym uczniom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Uczniów przygotowała do udziału w Olimpiadzie pani A. Ryczek oraz E. Kurzawa.

Finał Wojewódzki Licealiady w badmintonie

W dniu 08 grudnia br. w Nowej Dębie odbył się Finał Wojewódzki Licealiady w badmintonie – grach drużynowych.  W zawodach wzięły udział zespoły z Dębicy, Nowej Dęby, Rzeszowa, Krosna, Leżajska, Lubaczowa, Sanoka i Sędziszowa Małopolskiego – zwycięzcy zawodów półfinałowych. Był to bardzo udany występ naszych badmintonistek. Po blisko 7-godzinnym maratonie reprezentacja dziewcząt naszej szkoły zajęła I miejsce w finale wojewódzkim. Skład zespołu: Skrzek Emilia 2g, Strzałka Aleksandra 3a1, Rak Wiktoria 2g.

Opiekun : Dorota Rustyn- Ługowska

licea1 licea2