Monthly Archives: Grudzień 2017

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej chłopców

18 grudnia 2017 r. na hali sportowej Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy
rozegrano Powiatową Licealiadę w Piłce Siatkowej chłopców.
W zawodach wzięło udział dziesięć szkół ponadgimnazjalnych. Nasi chłopcy po ciężkiej walce zajęli tylko piątą lokatę, turniej wygrali gospodarze, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z II LO w Dębicy, a trzecia lokata przypadła Zespołowi Szkół nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy.
W skład naszej drużyny wchodzili: Paweł Rusztowicz, Szymon Podlasek, Dominik Turek, Konrad Lis, Sebastian Kozioł, Piotr Naleźny, Marek Wadas, Sebastian Mroczek, Mateusz Miazga, opiekę sprawował: Grzegorz Mytkoś
20171218_085311 20171218_085352 20171218_094631

Ogólnopolski sukces uczennicy Ekonomika

Daria Szewc z klasy IIIb technik ekonomista uzyskała tytuł Finalisty III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Wyróżnienia za wysokie wyniki w zawodach okręgowych otrzymali Klaudia LekkiDawid Krawczyk z tej samej klasy.

W Olimpiadzie brało udział ponad 2300 uczniów z 99 szkół z całej Polski. Do finału zakwalifikowano 62 osoby z 40 szkół.

Etap centralny III Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich odbył się dniach 14-15 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Suchej Beskidzkiej.

W pierwszym dniu zmagań uczestnicy rozwiązywali test w języku polskim oraz zadanie w języku obcym, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tematem wiodącym, który w tym roku brzmi: Bankowość – miejsce i rola w gospodarce rynkowej.  Następnie wykonywali zadanie praktyczne z wykorzystaniem programu komputerowego.

W wyniku zmagań konkursowych Daria uzyskała tytuł Finalisty Olimpiady, a tym samym jest zwolniona z części pisemnej egzaminu z kwalifikacji z wynikiem 100%.

Uczestnicy mieli okazję zwiedzić najciekawsze miejsca Suchej Beskidzkiej oraz miło spędzić czas wolny.
Opiekunem naukowym młodzieży jest Pani Małgorzata Szyszka – nauczycielka przedmiotów ekonomicznych w ZSE w Dębicy.

Gratulujemy

Daria z kol Daria z panią_2 Daria Dyplom Daria Dyplom MSZ

 

wyróżnienia

REJONOWA LICEALIADA W UNIHOKEJU

14.XII.2017r.  hala sportowa przy ulicy Lisa2 gościła ekipy biorące udział w rejonowej licealiadzie z unihokeja dziewcząt.

Nasz zespół wywalczył miejsce na podium pokonując w meczu o trzecie miejsce ekipę z Pustkowa, bramkę dającą zwycięstwo w tym pojedynku strzeliła Weronika Fronczak!

Klasyfikacja końcowa:

  1. ZS nr.2 Dębica
  2. II LO Dębica
  3. ZSE Dębica
  4. ZSZ Pustków
  5. ZSZ nr.1 Dębica
  6. ZS nr.4 Dębica
  7. I LO Dębica
  8. ZS Brzostek
  9. RZSZ Pilzno

Nasz zespół zasłużył na wielkie słowa uznania! Zawodniczki bowiem wystąpiły w mocno okrojonym składzie (zaledwie jedna zawodniczka rezerwowa), zdołały mimo tego wywalczyć miejsce na podium rozgrywając mecze z zaledwie kilkunastominutowymi przerwami!

ZSE reprezentowały: Karolina Jezuit 4g1, Beata Rogowska 4c, Liliana Gruca 4c, Alicja Szczepanik 4r, Weronika Fronczak 2g1, Katarzyna Żurawska 2g1, Wiktoria Boś 1g1

Wojciech Szydło.

WP_20171214_12_10_31_ProWP_20171214_12_01_04_Pro WP_20171214_12_01_08_Pro WP_20171214_12_01_57_Pro WP_20171214_16_30_16_Pro

 

 

„Psi Azylek”

We wczesne czwartkowe popołudnie naszą szkołę odwiedziła pani Irena Nowak. Przyjechała do nas z prezentacją na temat zawadzkiego przytuliska dla zwierząt „Psi Azylek”. W swojej prezentacji przedstawiła początki działalności przytuliska, opowiedziała o pracy wolontariuszy oraz przedstawiła kilka metamorfoz psów, które szczęśliwie znalazły nowe domy. Wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest właściwa i odpowiedzialna opieka nad czworonogami. Wytłumaczyła młodzieży jak przebiega procedura adopcji psa ze schroniska i co należy zrobić by zostać wolontariuszem w takim miejscu. Na koniec zaprosiła wszystkich do odwiedzin Psiego Azylku w sobotę od 10. My natomiast podziękowaliśmy za odwiedziny oraz ciekawą prezentację, a także przekazaliśmy karmę, którą młodzież zbierała od października.

Odbiorcami spotkania zorganizowanego przez panie Katarzynę Hajduk oraz Agnieszkę Wodzień byli uczniowie klas pierwszych.

Spektakl Profilaktyczny „Niemy Krzyk” w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa

​Początek tego tygodnia był wyjątkowo rozrywkowy dla klas pierwszych i drugich. To właśnie w poniedziałek 11. grudnia wzięli oni udział w przedstawieniu profilaktycznym pt.: „Niemy Krzyk”.  Główną postacią byłą przebojowa woźna pani Jadzia, która opowiada o swoich obserwacjach i spostrzeżeniach na temat uczniów. Jaskrawe zestawienie dwojga z nich – biednego Jacka z kochającej się rodziny oraz Marzeny – w tej roli losowo wybrani uczniowie, których serdecznie pozdrawiamy – dziewczyny z bogatego domu, w którym jest problem nadużywania alkoholu, przemocy fizycznej oraz braku miłości wyraźnie pokazuje, że nie można ludzi i ich szczęścia oceniać po ich statusie materialnym. Ważnym przekazem przedstawienia było wyczulenie na krzywdę drugiego człowieka i  zachęta do czujności, aby nie przejść obojętnie obok „niemego krzyku” bliźniego. Humorystyczne elementy monodramatu spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony młodzieży. Mamy jednak nadzieję, że nie przysłonią one głównego przesłania.

Teatr Kurtyna przyjechał na zaproszenie p. Katarzyny Hajduk oraz p. Agnieszki Wodzień.  ​
_DSC1776 _DSC1773 _DSC0042
_DSC1770 _DSC0015 _DSC0004

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji: większość drzwi szkolnych sal lekcyjnych „ozdobiły” cytaty dotyczące szeroko rozumianego pojęcia „tolerancji na świecie” oraz „miłości bliźniego”, tuż po długiej przerwie uczniowie klasy IIC – Michał Tragarz oraz Aleksandra Woźniak wygłosili referat tematyczny przez szkolny radiowęzeł,  natomiast 20 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „TOLERANCJA W LITERATURZE”.

Pani Dyrektor Maria Strzyż wręczyła nagrody następującym uczniom:

Natalii Kędzior z klasy IIg1 za zajęcie I miejsca,
Aleksandrze Staroń z klasy 3b za zajęcie II miejsca,
Weronice Małkowskiej z klasy 3g1 za zajęcie III miejsca,
Angelice Łąckiej z klasy 3g1 za zdobycie wyróżnienia.

Nagrodzone plakaty zostały umieszczone na wystawie koło biblioteki szkolnej.

Nad całością obchodów Dnia Tolerancji czuwali nauczyciele języków obcych: Dominika Pyka, Małgorzata Cioch, Agnieszka Wodzień, Katarzyna Hajduk oraz Marcelina Strzałka.

_DSC1734 _DSC1738 _DSC1740 _DSC1747 _DSC1748 _DSC1749

 

_DSC1697

II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród…”

Gabriela, Kinga i Mariola
patriotycznym śpiewem  podbiły serca jurorów!

30 listopada 2017 r. w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu odbył się II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród….. Impreza miała miejsce dzięki współpracy  Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie-Osiedlu, Starostwa Powiatowego w Dębicy,  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu.

Młodzież szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych nie tylko powiatu dębickiego ale również powiatu ropczycko-sędziszowskiego zaprezentowała utwory o tematyce patriotycznej w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły.
Tegorocznym tematem festiwalu były „Piosenki z Powstania Warszawskiego”.

Naszą szkołę reprezentowały Kinga Kochan i Gabriela Noga z klasy 3B które  „Kolędą Warszawską” podbiły serca jurorów i tym samym zdobyły I miejsce w kategorii zespół.

W kategorii solista Ekonomik reprezentowała uczennica z klasy 3R Mariola Drzał.  Mariola zaśpiewała utwór „Tchnienie Wolności”, a jej występ został doceniony za wyjątkową interpretację wyróżnieniem jury.

Składamy gratulacje Kindze, Gabrysi oraz Marioli, a za obsługę fotograficzną imprezy dziękujemy Kindze Ciebień z klasy 3R.

IMG_0643IMG_0563 IMG_0585 IMG_0604 IMG_0633

XIV edycja Rejonowej Olimpiady Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach

W dniu 5.12.2017 roku  odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowej Olimpiady  Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach.

Celem Olimpiady jest:

  • propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień.
  • uczenie budowania prawidłowych relacji międzyludzkich.
  • propagowanie wiedzy na temat HIV i AIDS.

W eliminacjach wzięło udział  13 uczniów. Oto oni:

 

  1. Kubisztal Katarzyna   klasa IV a – uzyskała 20 pkt
  2. Marek Natalia   klasa 3 b – uzyskała 16 pkt
  3. Ciesielska Natalia klasa II c – uzyskała  15 pkt
  4. Maź Bartłomiej klasa I b – uzyskał 15 pkt
  5. Krawczyk Dawid klasa III b – uzyskał 15 pkt

 

  1. Szewc Daria    klasa III b
  2. Kamaj Kinga     klasa IV a
  3. Nowak Sandra    klasa I g1
  4. Kinga Mroczek    klasa III b
  5. Małkowski Patryk   klasa I g1
  6. Gawryś Monika klasa    I g1
  7. Depowska Patrycja klasa   Ig1
  8. Maziarka Katarzyna klasa  I g1

 

Do finału, który odbędzie się 14.12.2017 r. zakwalifikowała się  pierwsza piątka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na rejonowym etapie..

Będziemy trzymać  kciuki

uzale

Kolejna edycja akcji: „SZLACHETNA PACZKA”

Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu – wiedzą o tym uczniowie klasy III B  przygotowujący paczki mikołajkowe dla wybranej przez GOPS rodziny, w ramach akcji: „Szlachetna Paczka”.

Od kilku dni dziewczyny z III B z zapałem kompletowały zawartość paczek i pakowały w świąteczny papier. 7  grudnia ich koledzy pomogli odtransportować paczki do dębickiego GOPS.

Dziękujemy Wam wszystkim za finansowe i rzeczowe wsparcie tej szlachetnej akcji. :)

received_1760217300696228

Akcja: „Mikołaj dla Hospicjum”

6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, wolontariusze z klas 2b oraz 2a przekazali osobiście mikołajkową paczkę do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, w ramach szkolnej akcji: „Mikołaj dla Hospicjum”.

Zawartość prezentu została zakupiona dzięki uczniom „Ekonomika”, którzy ufundowali również prezenty dla dzieci z Domu Dziecka i dla wybranej rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że i Wy dostaliście od św. Mikołaja prezenty. W końcu byliście bardzo grzeczni, nieprawdaż? :)

DSC_0091 DSC_0094