Monthly Archives: Grudzień 2017

„Psi Azylek”

We wczesne czwartkowe popołudnie naszą szkołę odwiedziła pani Irena Nowak. Przyjechała do nas z prezentacją na temat zawadzkiego przytuliska dla zwierząt „Psi Azylek”. W swojej prezentacji przedstawiła początki działalności przytuliska, opowiedziała o pracy wolontariuszy oraz przedstawiła kilka metamorfoz psów, które szczęśliwie znalazły nowe domy. Wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest właściwa i odpowiedzialna opieka nad czworonogami. Wytłumaczyła młodzieży jak przebiega procedura adopcji psa ze schroniska i co należy zrobić by zostać wolontariuszem w takim miejscu. Na koniec zaprosiła wszystkich do odwiedzin Psiego Azylku w sobotę od 10. My natomiast podziękowaliśmy za odwiedziny oraz ciekawą prezentację, a także przekazaliśmy karmę, którą młodzież zbierała od października.

Odbiorcami spotkania zorganizowanego przez panie Katarzynę Hajduk oraz Agnieszkę Wodzień byli uczniowie klas pierwszych.

Spektakl Profilaktyczny „Niemy Krzyk” w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa

​Początek tego tygodnia był wyjątkowo rozrywkowy dla klas pierwszych i drugich. To właśnie w poniedziałek 11. grudnia wzięli oni udział w przedstawieniu profilaktycznym pt.: „Niemy Krzyk”.  Główną postacią byłą przebojowa woźna pani Jadzia, która opowiada o swoich obserwacjach i spostrzeżeniach na temat uczniów. Jaskrawe zestawienie dwojga z nich – biednego Jacka z kochającej się rodziny oraz Marzeny – w tej roli losowo wybrani uczniowie, których serdecznie pozdrawiamy – dziewczyny z bogatego domu, w którym jest problem nadużywania alkoholu, przemocy fizycznej oraz braku miłości wyraźnie pokazuje, że nie można ludzi i ich szczęścia oceniać po ich statusie materialnym. Ważnym przekazem przedstawienia było wyczulenie na krzywdę drugiego człowieka i  zachęta do czujności, aby nie przejść obojętnie obok „niemego krzyku” bliźniego. Humorystyczne elementy monodramatu spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony młodzieży. Mamy jednak nadzieję, że nie przysłonią one głównego przesłania.

Teatr Kurtyna przyjechał na zaproszenie p. Katarzyny Hajduk oraz p. Agnieszki Wodzień.  ​
_DSC1776 _DSC1773 _DSC0042
_DSC1770 _DSC0015 _DSC0004

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

16 listopada rozpoczęliśmy w naszej szkole obchody Międzynarodowego Dnia Tolerancji: większość drzwi szkolnych sal lekcyjnych „ozdobiły” cytaty dotyczące szeroko rozumianego pojęcia „tolerancji na świecie” oraz „miłości bliźniego”, tuż po długiej przerwie uczniowie klasy IIC – Michał Tragarz oraz Aleksandra Woźniak wygłosili referat tematyczny przez szkolny radiowęzeł,  natomiast 20 listopada został rozstrzygnięty konkurs plastyczno – literacki pod hasłem „TOLERANCJA W LITERATURZE”.

Pani Dyrektor Maria Strzyż wręczyła nagrody następującym uczniom:

Natalii Kędzior z klasy IIg1 za zajęcie I miejsca,
Aleksandrze Staroń z klasy 3b za zajęcie II miejsca,
Weronice Małkowskiej z klasy 3g1 za zajęcie III miejsca,
Angelice Łąckiej z klasy 3g1 za zdobycie wyróżnienia.

Nagrodzone plakaty zostały umieszczone na wystawie koło biblioteki szkolnej.

Nad całością obchodów Dnia Tolerancji czuwali nauczyciele języków obcych: Dominika Pyka, Małgorzata Cioch, Agnieszka Wodzień, Katarzyna Hajduk oraz Marcelina Strzałka.

_DSC1734 _DSC1738 _DSC1740 _DSC1747 _DSC1748 _DSC1749

 

_DSC1697

II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród…”

Gabriela, Kinga i Mariola
patriotycznym śpiewem  podbiły serca jurorów!

30 listopada 2017 r. w Centrum Kultury i Bibliotek w Pustkowie-Osiedlu odbył się II Powiatowy Festiwal Pieśni Patriotycznej „ Polski my naród….. Impreza miała miejsce dzięki współpracy  Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej- Curie w Pustkowie-Osiedlu, Starostwa Powiatowego w Dębicy,  Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Dębica w Pustkowie-Osiedlu.

Młodzież szkół gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych nie tylko powiatu dębickiego ale również powiatu ropczycko-sędziszowskiego zaprezentowała utwory o tematyce patriotycznej w dwóch kategoriach: soliści oraz zespoły.
Tegorocznym tematem festiwalu były „Piosenki z Powstania Warszawskiego”.

Naszą szkołę reprezentowały Kinga Kochan i Gabriela Noga z klasy 3B które  „Kolędą Warszawską” podbiły serca jurorów i tym samym zdobyły I miejsce w kategorii zespół.

W kategorii solista Ekonomik reprezentowała uczennica z klasy 3R Mariola Drzał.  Mariola zaśpiewała utwór „Tchnienie Wolności”, a jej występ został doceniony za wyjątkową interpretację wyróżnieniem jury.

Składamy gratulacje Kindze, Gabrysi oraz Marioli, a za obsługę fotograficzną imprezy dziękujemy Kindze Ciebień z klasy 3R.

IMG_0643IMG_0563 IMG_0585 IMG_0604 IMG_0633

XIV edycja Rejonowej Olimpiady Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach

W dniu 5.12.2017 roku  odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowej Olimpiady  Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach.

Celem Olimpiady jest:

 • propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień.
 • uczenie budowania prawidłowych relacji międzyludzkich.
 • propagowanie wiedzy na temat HIV i AIDS.

W eliminacjach wzięło udział  13 uczniów. Oto oni:

 

 1. Kubisztal Katarzyna   klasa IV a – uzyskała 20 pkt
 2. Marek Natalia   klasa 3 b – uzyskała 16 pkt
 3. Ciesielska Natalia klasa II c – uzyskała  15 pkt
 4. Maź Bartłomiej klasa I b – uzyskał 15 pkt
 5. Krawczyk Dawid klasa III b – uzyskał 15 pkt

 

 1. Szewc Daria    klasa III b
 2. Kamaj Kinga     klasa IV a
 3. Nowak Sandra    klasa I g1
 4. Kinga Mroczek    klasa III b
 5. Małkowski Patryk   klasa I g1
 6. Gawryś Monika klasa    I g1
 7. Depowska Patrycja klasa   Ig1
 8. Maziarka Katarzyna klasa  I g1

 

Do finału, który odbędzie się 14.12.2017 r. zakwalifikowała się  pierwsza piątka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na rejonowym etapie..

Będziemy trzymać  kciuki

uzale

Kolejna edycja akcji: „SZLACHETNA PACZKA”

Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu – wiedzą o tym uczniowie klasy III B  przygotowujący paczki mikołajkowe dla wybranej przez GOPS rodziny, w ramach akcji: „Szlachetna Paczka”.

Od kilku dni dziewczyny z III B z zapałem kompletowały zawartość paczek i pakowały w świąteczny papier. 7  grudnia ich koledzy pomogli odtransportować paczki do dębickiego GOPS.

Dziękujemy Wam wszystkim za finansowe i rzeczowe wsparcie tej szlachetnej akcji. :)

received_1760217300696228

Akcja: „Mikołaj dla Hospicjum”

6 grudnia, w dzień św. Mikołaja, wolontariusze z klas 2b oraz 2a przekazali osobiście mikołajkową paczkę do Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci, w ramach szkolnej akcji: „Mikołaj dla Hospicjum”.

Zawartość prezentu została zakupiona dzięki uczniom „Ekonomika”, którzy ufundowali również prezenty dla dzieci z Domu Dziecka i dla wybranej rodziny w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że i Wy dostaliście od św. Mikołaja prezenty. W końcu byliście bardzo grzeczni, nieprawdaż? :)

DSC_0091 DSC_0094