Monthly Archives: Październik 2019

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Czy wiecie, jak trudno być uczniem ?
To pytanie intrygowało całą Społeczność naszej szkoły szczególnie w dniu Komisji Edukacji Narodowej.
Wszyscy zgodzili się jednomyślnie, że nie jest łatwo nim być, ale jeszcze trudniej być nauczycielem. Dlatego z wielką dumą przyjęliśmy wiadomość, że praca naszych pedagogów została dostrzeżona i doceniona.
Pani Dyrektor Małgorzata Godycka i Pan Dyrektor Krzysztof Górecki otrzymali Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej, Pani Anna Szela-Giza i Pani Małgorzata Papiernik Nagrodę Starosty, a Panie Beata Chmielewska, Małgorzata Cioch, Marcelina Zielińska, Lucyna Dudek, Renata Łaba, Dorota Rustyn-Ługowska, Dorota Falarz, Alina Ryczek, Beata Szypułka oraz Panowie Sławomir Siwula, Jacek Staniec, Wojciech Szerszeń – Nagrodę Dyrektora.
W pierwszej części uroczystości, która odbyła się 11 października 2019, w Naszej Szkole wszyscy laureaci otrzymali gratulacje i słowa uznania, które płynęły również od naszych rodziców, w imieniu których ciepłe słowa wypowiedziała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Elżbieta Mastej.
Ważnym momentem było przyznanie statuetki i tytułu „Pracownik Roku”, która w tym roku powędrowała w ręce Pani Elżbiety Surman.
W drugiej części uroczystości Sandra Bielak i Łukasz Lechowski, uczniowie klasy 2g2 opowiedzieli nam, jak wygląda codzienność w naszym szkolnym Raju przy ulicy Ogrodowej. Ich wystąpienie wzbogacone było prezentację multimedialną przygotowaną przez uczennice klasy 4r – Wiktorię Kędzior oraz Paulinę Wodzień.
Całość okraszona była piosenkami w wykonaniu Magdaleny Pych z 2b, Weroniki Franczak z 4g1, Natalii Nowak z 11g1 oraz Marii Źrebiec z 1r.
Nad wszystkim czuwała i koordynowała Pani Elżbieta Rogala – Strzałka, dekorację przygotował Zespół Przedmiotów Matematyczno-Przyrodniczych, a stroną techniczną opiekował się Pan Jacek Staniec.

Podsumowanie akcji zbiórki elektrośmieci

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które włączyły się w akcję zbiórki elektroodpadów prowadzonej przez Zespół Szkół Ekonomicznych we współpracy z firmą Green Office Ecologic.

Dzięki zaangażowaniu uczniów oraz pracowników szkoły zebraliśmy- 2180 kg zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego i otrzymaliśmy bon w wysokości 436 zł, za który  zakupiono sprzęt sportowy.

W zbiórkę włączyła się również Szkoła Podstawowa nr 2 oraz rodzice i mieszkańcy Dębicy. Dzięki temu dotarliśmy do dużej grupy odbiorców, którzy (mamy nadzieję) zrozumieli, że elektroodpady to poważny problem.

Pamiętajmy na co dzień co powinniśmy począć ze zużytym lub zepsutym sprzętem elektrycznym lub elektronicznym. Możemy:

- przy zakupie nowego sprzętu stary zostawić w sklepie,

- oddać do punktu zbiórki (tzw. PSZOK w każdej gminie),

- pozostawić w punkcie serwisowym, gdy nie jest możliwa naprawa,

- oddać potrzebującym, gdy sprzęt jest sprawny.

Mam nadzieję, że akcja była inspiracją dla młodzieży do podejmowania inicjatyw i praktycznych działań na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.

Szot Małgorzata

Skan_20191025

All-focus All-focus

III miejsce w Powiatowej Olimpiadzie Ekologicznej

25 października 2019 r. w Liceum Ogólnokształcącym w Pilźnie odbyła się XIII Powiatowa Olimpiada Ekologiczna.

Wzięły w niej udział uczennice klasy 2 g2 Urszula Hendras i Daria Klich, które wykazały się dużą wiedzą z zakresu ekologii.

Daria Klich zajęła III miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

All-focus

IMG_20191025_115019

Wycieczka „Przyroda powiatu dębickiego”

9 października 2019 uczniowie Ekonomika oraz dzieci z Domu Dziecka „Hanka” wzięli udział w wycieczce  „Przyroda powiatu dębickiego”

W tym roku odwiedziliśmy Stobierną. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Parku Owadów i Pajęczaków w Centrum Edukacji Ekologicznej. Dalej zobaczyliśmy Osadę Słowiańską, gdzie  poczuliśmy prawdziwie średniowieczną atmosferę.  Obserwowaliśmy  jak żyli w tamtych czasach nasi przodkowie, jakich używali sprzętów, jak się ubierali, a także jakiej broni używali podczas najazdów wroga. W trakcie warsztatów można było popróbować swoich sił w lepieniu garnków z gliny. Dodatkową atrakcją  wycieczki było ognisko, przy którym piekliśmy  kiełbaski.

 Dziękujemy młodzieży z Klubu Ośmiu wraz z opiekunem p. Beatą Gordon i p. Wojciechem Szydło za zadbanie o poczęstunek  na czas wycieczki. Dziękujemy  wszystkim wolontariuszom z klas: 1 a, 1 LC oraz 4g1, którzy poświęcili swój wolny czas po to, by na twarzach dzieci z Domu Dziecka zagościł uśmiech.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Beata Gordon, Szydło Wojciech i  Szot Małgorzata.

All-focus

All-focus All-focus IMG_20191009_130526

Europejski Dzień Języków

W piątek 27 września świętowaliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków – międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

Przez kilka godzin lekcyjnych uczniowie klas pierwszych i drugich Zespołu Szkół Ekonomicznych rozwiązywali quizy językowe, zagadki oraz oglądali językowe filmy edukacyjne. Była to znakomita okazja do nauki przez zabawę, jak również do zdobycia dobrych ocen z aktywności.

Nad całością imprezy czuwały Panie: Beata Chmielewska, Małgorzata Cioch,  Katarzyna Hajduk, Paulina Maziarka oraz Małgorzata Papiernik.

DSC_4593-2

DSC_4569-2 DSC_4597-2 DSC_4627-2 (1) DSC_4650-2 DSC_4685-2 DSC_4705-3 DSC_4721-2