Monthly Archives: Styczeń 2024

Katarzyna Derlęga stypendystką Prezesa Rady Ministrów

Katarzyna jest uczennicą klasy 4bg, na kierunku technik rachunkowości i w ubiegłym roku szkolnym 2022/23 uzyskała promocję z wyróżnieniem, osiągając najwyższą średnią ocen w Zespole Szkół Ekonomicznych. Pan Dyrektor Krzysztof Górecki przekazał Kasi dyplom oraz gratulacje.

Mamy nadzieję, że ta nagroda stanie się dodatkową motywacją do dalszej pracy. Życzymy wytrwałości  w zdobywaniu wiedzy i kolejnych sukcesów.

IMG_20240109_085425397

WYWIADÓWKA

 

wywiadówka - styczeń 2024

 

2024-01-14 205312

Zapraszamy w dniu 17 stycznia (środa)

 o godzinie 15.30 rodziców uczniów wszystkich klas

na spotkanie wywiadowcze

Klasa 2g2 będzie miała zebranie w innym terminie.

Podsumowanie Konkursu Kulinarnego „Piernikowy Stół”

W miłej świątecznej atmosferze w dniu 15 grudnia 2023r. obył się w naszej szkole Konkurs Kulinarny  „Piernikowy stół” oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy, którego hasłem przewodnim było „Popierniczmy z sercem świątecznie”.

W konkursie wzięło udział  64 uczniów z klas gastronomicznych tworzących w sumie 15 zespołów. Każda  drużyna konkursowa miała za zadanie przygotować  wyroby piernikowe w dwóch kategoriach: pierniki dekorowane oraz pierniki konsumpcyjne, a także wykonać aranżację stołu świątecznego.

Prace oceniało Jury w składzie : Pani Anna Wilczyńska -  Dyrektor Wydziału Oświaty w Starostwie Powiatowym w Dębicy, Pan Dyrektor Krzysztof Górecki oraz nauczycielki naszej szkoły:  Siostra Małgorzata Dyrek, Pani Agnieszka Matłok, Pani Grażyna Auguścik oraz Pani Joanna Głowacz. Jury nie miało łatwego zadanie gdyż poziom przygotowanych prac konkursowych na każdym zgłoszonym do zawodów stole był bardzo wysoki.

Jury przyznało następujące  miejsca oraz ustaliło wyróżnienia:

  • I miejsce: drużyna nr 5 w składzie Wiktoria Pietrzycka, Dominik Kwaśniewski, Gabriela Niedzielska, Amelia Piekarczyk,
  • II miejsce: drużyna nr 11 w składzie Kinga Dziedzic, Patrycja Chajewska, Klaudia Ciebień, Karolina Czerwiec, Emilia Skrzek ex aequo z drużyną nr 7 w składzie Paula Rybska, Gabriela Kędzior, Natalia Potępa, Yurii Oberemko,
  • III miejsce: drużyna nr 9  w składzie Monika Niemiec, Klaudia Potępa, Oliwia Tęcza, Natalia Skóra, Kinga Szydłowska ex aequo z drużyną nr 10 w składzie Patrycja Skiba, Paulina Ziobro, Julia Golemo, Oliwia Pawełek, Maksymilian Rogowski,

Wyróżnienia: drużyna nr 1 w składzie Kinga Żurek, Oskar Ciurkot, Karolina Misielak, Lidia Skopek, Zuzanna Augustyn oraz drużyna nr 2 w składzie Emilia Ligęzka, Karolina Sąsiadek, Oliwia Szymaszek, Tatiana Kędzior.

Nagrody i dyplomy dla zwycięzców oraz wyróżnionych uczniów ufundowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika, Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Komitet Rodzicielski zostały wręczone przez Pana Dyrektora w dniu 21.12.2023r. podczas uroczystej Akademii Bożonarodzeniowej.

W czasie Kiermaszu pod hasłem „Popierniczmy z sercem świątecznie” uczniowie sprzedawali swoje wyroby piernikowe, a uzyskane w ten sposób środki w kwocie 1474,39 zł przekazali  na wsparcie podopiecznych  z Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy.

Pomysłodawcą  i koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Marta Wypasek.

Podziękowania za pomoc w organizacji konkursu dla nauczycielek: Pani Elżbiety Tyksińskiej, Pani Elżbiety Kurzawy  oraz Pani Aliny Ryczek.

Kolejny sukces w XXVIII Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu

Dnia 1 grudnia 2023 r. w Rzeszowie odbył się etap okręgowy XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie osoby: Klaudia Cywa i Bartosz Filipowski. Tematyką wiodącą tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Żywieniu jest: „Mięso i przetwory mięsne -technologia i zastosowanie w żywieniu”.

Etap okręgowy olimpiady polegał na rozwiązaniu testu, na który składały się zadania z  tematyki wiodącej i  zadania z  zakresu gastronomii, kelnerstwa, żywności i żywienia oraz wykonaniu zadania praktycznego w formie projektu z zakresu planowania, organizacji i oceny żywienia. W etapie okręgowym wzięło udział 714 uczniów z całej Polski.

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu to nie tylko konfrontacja wiedzy z zakresu żywienia i gastronomii, ale również wyjątkowa okazja do nauki, rywalizacji i porównywania swoich umiejętności z rówieśnikami z innych szkół.

Z radością ogłaszamy, że Klaudia Cywa zakwalifikowała się do centralnego etapu olimpiady.

Finałowa rywalizacja odbędzie się w dniach 21- 23 marca 2024 roku.

Życzymy Klaudii  powodzenia w kolejnym etapie olimpiady, wierząc w jej sukces i godne reprezentowanie naszej szkoły.

E.Kurzawa

IMG_2533

Paulina Ziobro nagrodzona w konkursie „Palenie szkodzi zdrowiu”

Uczennica klasy 2g1 Paulina Ziobro została nagrodzona w Powiatowym Konkursie Plastycznym pod hasłem „Palenie szkodzi zdrowiu” zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Dębicy.

Zadaniem uczestników konkursu było samodzielnie wykonanie pracy plastycznej tematycznie nawiązującej do szkodliwego wpływu używania wyrobów tytoniowych na zdrowie. Komisja konkursowa oceniła 273 prace plastyczne, które wpłynęły ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu powiatu dębickiego i wyłoniła 13 laureatów.

Dziękuję wszystkim uczniom ZSE, którzy brali udział w tym konkursie a Paulinie gratuluję sukcesu.

M. Szot

IMG_20231212_131218206~2 Foto