Monthly Archives: Styczeń 2023

AKCJA ,, MISIE RATOWNISIE”

„Ekonomik” włącza się w akcję „Misie Ratownisie.”

Celem akcji jest zebranie i przekazanie pluszaków do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb ratowniczych, aby były one wsparciem dla najmłodszych, którzy w danej chwili potrzebują pomocy.

Zbieramy pluszaki:

  • nowe oraz używane (prosimy, aby pluszaki były czyste oraz nieuszkodzone)
  • w rozmiarze małym/średnim (ok 15-30 cm)

 

Z całego serca dziękujemy za zaangażowanie się w akcję :)


Paulina Maziarka i kl. 2FG

327610385_1209258383024850_6629683532545799244_n

EKONOMIK „Srebrną Szkołą 2023”

W styczniu 2023 roku Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” ogłosiła wyniki XXV Ogólnopolskiego Rankingu Liceów i Techników 2023. Z satysfakcją informujemy, że w czołówce najlepszych szkół w Polsce po raz kolejny znalazło się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.

Zajęliśmy 212. miejsce w Rankingu Techników z całej Polski  oraz 13. miejsce w województwie podkarpackim.

Potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia jest przyznanie tytułu
„Srebrnej Szkoły 2023”
i związanego z tym znaku graficznego w kształcie srebrnej  tarczy.

Tym zaszczytnym wyróżnieniem Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” honoruje  technika, które najlepiej w kraju przygotowują do zawodu i matury.

O wysokiej pozycji rankingowej zadecydowały cztery kryteria: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, wyniki egzaminu zawodowego oraz sukcesy szkoły w olimpiadach.

Gratulujemy całej społeczności szkoły, w szczególności Uczniom – Absolwentom i Olimpijczykom.

XIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK

Z radością informujemy, że nasza uczennica Zuzanna Stanoch (2F) zajęła 3 miejsce w XIII Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek prezentując „Kołysankę dla Jezusa”. Konkurs odbył się w Domu Kultury „Śnieżka” 5 stycznia 2023 i wzięły w nim również udział Wiktoria Madej(4R) i  Klaudia Pieniążek (1AB). Brawa dla naszych uczennic i życzenia kolejnych sukcesów w Nowym Roku!

Zuzia Wiktoria Klaudia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fot. Bartosz Piechota

Warto pamiętać i pomagać potrzebującym

Od 5 do 20 grudnia w naszej szkole trwała akcja pomocy rzeczowej dla zapomnianych przez swoje rodziny podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Parkoszu.

Kolejny raz społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych wykazała się zrozumieniem dla potrzebujących.

Uczniowie poszczególnych klas, a także  nauczyciele  przynosili najbardziej potrzebne środki higieny osobistej tj.: chusteczki nawilżające, dezodoranty, płyny lub żele pod prysznic, maszynki do golenia, kremy, balsamy do ciała, słodycze oraz kawę itp.

22 grudnia zapakowane paczki zostały przekazane dla Mieszkańców DPS w Parkoszu.

Serdeczne podziękowania przekazuję wszystkim zaangażowanym w przyniesienie, zebranie, zapakowanie oraz przekazanie podarunków dla Mieszkańców DPS w Parkoszu.

 

Sabina Rumin-Tworzydło

logo dps

paczki zapakownane

zebrane artykuły

podziekowania

XII POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“

XII POWIATOWY KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE  IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przybyli uczniowie szkół podstawowych powiatu dębickiego, aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego oraz poznać magiczny klimat „Ekonomika”.  Zwycięzcą XII edycji olimpiady okazał się Jakub Stasik (SP 11  Dębica), drugie miejsce zajęła Kinga Bańcarz (SP Nagawczyna), a na trzecim stopniu podium uplasował się Jakub Piłat (SP 9 Dębica). Wyróżnienia otrzymali ponadto: Laura Gaj, Jakub Pękala, Aleksandra Wójko z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Dębicy.

Tematyką konkursu były jak co roku zwyczaje i tradycje w krajach niemieckiego obszaru językowego związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, Zielonych Świątek, okresem adwentu czy karnawału.

Główną częścią finałowego spotkania był test opracowany przez organizatorów, nauczycieli języka niemieckiego: panią Małgorzatę Papiernik-Ożóg i panią Joannę Mazurkiewicz. Sprawdzał on umiejętność rozumienia tekstu ze słuchu, tekstu czytanego, znajomość słownictwa związanego z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, okresem adwentu i karnawału oraz opanowanie materiału gramatycznego. W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz germaniści ZSE w Dębicy.

Na zwycięzców i uczestników czekały atrakcyjne nagrody, upominki i pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika.

Część artystyczną konkursu poprowadzili: Klaudia Job i Norbert Ciołek z klasy IIA oraz Dominik Rau z klasy IVLC. Nasi mili goście mieli okazję wysłuchać kolęd śpiewanych przez utalentowaną artystkę z klasy IIF Zuzannę Stanoch. Uczestnicy zapoznali się  również  z relacją z wyprawy uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do Wiednia, wzbogaconą przez multimedialną prezentację przygotowaną  przez niezawodne  uczennice klasy IIFG: Gabrielę Haag i Aleksandrę Hawro.

O smaczny poczęstunek zadbały przedstawicielki klasy IIIG: Małgorzata Ruszaj i  Wiktoria Rak, serwując wspaniałe, samodzielnie wykonane świąteczne ciasteczka. Nad nagłośnieniem, obsługą techniczną i fotograficzną imprezy czuwali  uczniowie klasy IIF: Dawid Szczygiełek i Kacper Parat

Uroczystego podsumowania i wręczenia nagród zwycięzcom konkursu dokonała:  pani Grażyna Auguścik – prezes Stowarzyszenia „Przyjaciół Ekonomika oraz organizatorzy turnieju.

 

Na tegoroczny konkurs zgłosiły się następujące placówki:

 

1. Publiczna Szkoła Podstawowa w Nagawczynie

2. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dębicy,

3. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Dębicy,

4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Dębicy

5. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 w Dębicy

6. Publiczna Szkoła Podstawowa w Strzegocicach

7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Dębicy,

8. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 11 w Dębicy,

9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 12 w Dębicy

9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Dębicy

10. Publiczna Szkoła Podstawowa w Podgrodziu

 

GRATULUJEMY!!!