Monthly Archives: Listopad 2015

Drugie i trzecie miejsce w Olimpiadzie Przedsiębiorczości dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych

W dniu 18.11.2015 w siedzibie „Dębickiego Klubu Biznesu”  odbyła się  Olimpiada Przedsiębiorczości.  Uczniowie naszej szkoły  zostali  jej laureatami zajmując II miejsce – Krzysztof Pieprzak z klasy IIIa oraz III miejsce -  Elżbieta Madura z klasy IVb.

Olimpiada Przedsiębiorczości  zorganizowana została w związku z obchodami  Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości  i  była finałem mini projektu  pn.  Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalnie  autorstwa   ludzi  biznesu: Kazimierza Stafina, Grzegorza Kryckiego  i Bogusława Bodziocha.

Opiekunem merytorycznym młodzieży była  Małgorzata Ognisty

Zdj¦Öcie 1

Photo by StudioGawle.pl

Młodzież naszej szkoły – 14 uczniów z klasy IIa,  2 uczniów klasy IIIa  i  1 uczennica klasy IVb brała udział w warsztatach  „Akademia Przedsiębiorczych Inwestorów”  zorganizowanych w ramach w mini projektu Akademia Aktywnych Obywateli – Podkarpackie Inicjatywy Lokalnie . Finałem projektu była Olimpiada Przedsiębiorczości przeprowadzona w dniu 12.11.2015r. w siedzibie „Dębickiego Klubu Biznesu” . Siedemnastu  uczniów naszej szkoły dzielnie zmagało się  z testem sprawdzającym wiedzę w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zasad  inwestowania.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 20.11.2015 r. podczas  III  FORUM KOBIET PRZEDSIĘBIORCZYCH POWIATU DĘBICKIEGO, które skoncentrowane było na budowaniu marki, w myśl hasła: „Buduj swoją markę z pasją”. O tych elementach opowiadali goście specjalni wydarzenia: Marta Półtorak – Prezes Zarządu Marma Polskie Folie SA z Rzeszowa, Stanisław Cieszkowski – Prezes Zarządu T.C. Dębica SA oraz Maciej Orłoś – redaktor TVP.

Zdj¦Öcie 2 Zdj¦Öcie 3 zdj¦Öcie 4 zdj¦Öcie 5 zdj¦Öcie 6 zdj¦Öcie 7 zdj¦Öcie 8

Photos by StudioGawle.pl

UCZNIOWIE KLAS EKONOMICZNYCH BRALI UDZIAŁ W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ WYKŁADOWCĘ WSIIZ

W listopadzie w ramach patronatu sprawowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczniowie klasy 3a i 3b mieli możliwość skorzystania z zajęć warsztatowych prowadzonych przez doktorantkę Instytutu Finansów i Ekonomii WSiIZ mgr Małgorzatę Leśniowską-Gontarz pod hasłem „ANIOŁY BIZNESU”. Uczniowie rozwiązywali testy, które pozwalają zbadać predyspozycje do bycia lub nie liderem w biznesie. Może to być drogowskazem przy wyborze kariery zawodowej. Z niecierpliwością czekamy na zaproponowaną przez uczelnię w drugim semestrze tematykę zajęć.

IMG_0564

 

IMG_0563

 

 

KONFERENCJA „PRZYSZŁOŚĆ – LUBIĘ TO! MŁODZI NA RYNKU PRACY, MOŻLIWOŚCI I ZAGROŻENIA”

19 listopada 2015 r. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyła się konferencja naukowa „Przyszłość – lubię to! Młodzi na rynku pracy, możliwości i zagrożenia”, w której uczestniczyła 18 – osobowa grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z doradcą zawodowym – panią Małgorzatą Ciurkot. Organizatorami tej konferencji byli:  Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Starosta Powiatu Dębickiego, Katolickie Centrum Edukacji KANA, Dębicki Klub Biznesu.

Program konferencji składał się z trzech wykładów dotyczących :

- planowania własnej kariery zawodowej ” Drogowskaz w przyszłość ”
- bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych do pracy w ramach  programu EURES  „Czy wyjeżdżając możemy czuć się bezpiecznie?”
- efektywnej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej  ”Jak mnie widzą tak mnie odbierają”.

Podczas konferencji zebrano fundusze pochodzące z akcji dobroczynnej na rzecz Andrzeja Burdzego, w której uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka otrzymał podziękowanie od organizatorów konferencji  za udział w akcji „I my możemy pomóc Andrzejowi”.

Opracowały:

    Magdalena Czajka, Dominika Żońca z kl. 4a
   doradca zawodowy: Małgorzata Ciurkot

podziękowanie

SUKCESY W XI POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

25 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 miała miejsce XI edycja Powiatowego  Konkursu  Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”.

W kategorii wiedzowej tego konkursu uczennice klasy Ig1: Paulina Maduzia i Magdalena Strzałka zajęły II miejsce. Wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień ekologicznych, jak i historii i geografii naszego powiatu.

Uczniowie Ekonomika zgarnęli wszystkie przewidziane nagrody w kategorii plastycznej.

I miejsce – Zuzanna Piątek z klasy Ig2 
II miejsceKinga Ciebień z klasy Ir
III miejsce Kamila Nykiel i Paulina Olszewska z klasy Ia

Mimo, że temat pracy plastycznej był trudny: „Gospodarka odpadami i surowcami wtórnymi na terenie powiatu dębickiego”, to nasza młodzież przygotowała 16 prac.

Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, które ufundowały zwycięzcom  bardzo piękne nagrody.

Po zakończeniu konkursu odbyła się XI Powiatowa Debata „Ekologia to moda czy konieczność?”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym uczniów była Małgorzata Szot.

SAM_3426 SAM_3396 SAM_3427 SAM_3430

Wyróżnienia w Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej

18 listopada 2015 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnym już Powiatowym Konkursie Poezji Religijnej.

rec01

 

Byli to:

Wiktoria Kosińska - występująca w kategorii – poezja śpiewana;
Patrycja Barszcz - występująca w kategorii – recytacja;
Gabriela Bieszczak - występująca w kategorii – recytacja;
Natalia Wałęga – występująca w kategorii – recytacja;
Klaudia Rodo – występująca w kategorii – recytacja;
Wiktoria Kluz - występująca w kategorii – recytacja;
Dawid Sobczyk - występujący w kategorii – recytacja;
Piotr Zima – występujący w kategorii – recytacja.

Wszystkie występy były bardzo udane, jednak jury wyróżniło dwie nasze uczennice:
Wiktorię Kosińską (kategoria- poezja śpiewana) oraz Natalię Wałęgę (kategoria – recytacja). 

rec02

 

Wyróżniona: Wiktoria Kosińska

rec03

 

Wyróżniona: Natalia Wałęga

Dumni  jesteśmy z ucznia naszej szkoły Jakuba Skupienia, który zajął w konkursie I miejsce (kategoria – recytacja), jednak wystąpił pod auspicjami MOK w Dębicy. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział i gratuluję.

rec04

Jakub Skupień- zwycięzca Powiatowego Konkursu Poezji Religijnej

 

J. Rakoczy

 

Wyróżnienie dla Natalii za projekt logo

Natalia Kaczor, uczennica klasy 4rg otrzymała wyróżnienie w konkursie ogłoszonym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego na projekt logo symbolizującego jakość powietrza, które w czytelny, zrozumiały dla każdego odbiorcy sposób przekaże informacje o stanie i jakości powietrza.

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 12 listopada. Nagrody i wyróżnienia wręczyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Maria Kurowska i dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Andrzej Kulig.

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów dla Natalii!

16

 

03 23

 

 

Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jako że 14 października rozpoczęliśmy Rok Jubileuszowy- 80-lecie Ekonomika, w ramach obchodów postanowiliśmy pochylić się nad przemyśleniami naszego patrona – Janusza Korczaka, dotyczącymi tolerancji, miłości bliźniego, akceptacji cierpienia i własnych niedoskonałości. Uzupełnieniem mini plakatów z cytatami Starego Doktora była pogadanka, która przybliżyła nam pojęcie tolerancji i pozwoliła zrozumieć jej istotę.
Mamy nadzieję, że chwila refleksji nad złotymi myślami naszego patrona zaowocuje wprowadzeniem ich w realia naszej codzienności.
Osoby odpowiedzialne: Małgorzata Cioch i Dominika Pyka.

SZKOLNA OLIMPIADA O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH

SZKOLNA OLIMPIADA O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH

20 XI 2015 ROK.

20 XI 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się  XII Szkolna Olimpiada o uzależnieniach i ich konsekwencjach. W olimpiadzie wzięło udział 25 uczniów z następujących klas 1b, 1g1, 1g2, 2c, 3b, 3g2, 4rg.   Uczniowie mieli rozwiązać test składający się z 20 pytań.

Finalistami szkolnego etapu olimpiady zostali:

  1. Monika Drąg                 3g2
  2. Klaudia Bielawa            3g2
  3. Patrycja Pawłowska      1b
  4. Natalia Marek               1b

Rejonowa Olimpiada odbędzie się w miesiącu grudniu.

TARGI EDUKACYJNE

18 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyły się VI – Targi Edukacyjne, pod  Patronatem Starosty Powiatu Dębickiego – Pana Andrzeja Reguły.

Młodzież  szkół ponadgimnazjalnych całego powiatu zapoznała się z ofertą wyższych uczelni. Uczniowie skorzystali z możliwości bezpośredniego kontaktu z pracownikami i studentami oraz mieli szansę weryfikacji swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów.

W  tym roku udział w spotkaniach wzięły:

- Akademia Zdrowia w Rzeszowie
- Akademia Muzyczna w Łodzi
- Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie
- UMCS w Lublinie

- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
- Uniwersytet Rzeszowski

- Wyższa Szkoła Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach
- Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów – Przemyśl

- Wyższa Szkoła Inżynieryjno – Ekonomiczna w Rzeszowie
- Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Wysoko ocenione stoisko przygotowała również nasza szkoła.

 

Dyskoteka 2015

18 listopada odbyła się dyskoteka integracyjna dla klas pierwszych i drugich naszej szkoły, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski we współpracy z Panią Dyrektor Małgorzatą Godycką oraz wychowawcami w/w klas. Niesamowitą oprawę muzyczną i wizualną zapewnił Jakub Żmuda z klasy III c i Jarosław Głogowski z klasy I b. Feeria świateł i mocny muzyczny beat pozwoliły nam choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i zapomnieć o listopadowej szarudze za oknem. Dziękujemy Obsłudze Administracyjnej za świętą cierpliwość i mamy nadzieję, że za rok mury naszej szkoły ponownie zatętnią dźwiękami muzyki klubowej :)