Daily Archives: 29 listopada 2015

UCZNIOWIE KLAS EKONOMICZNYCH BRALI UDZIAŁ W ZAJĘCIACH PROWADZONYCH PRZEZ WYKŁADOWCĘ WSIIZ

W listopadzie w ramach patronatu sprawowanego przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie uczniowie klasy 3a i 3b mieli możliwość skorzystania z zajęć warsztatowych prowadzonych przez doktorantkę Instytutu Finansów i Ekonomii WSiIZ mgr Małgorzatę Leśniowską-Gontarz pod hasłem „ANIOŁY BIZNESU”. Uczniowie rozwiązywali testy, które pozwalają zbadać predyspozycje do bycia lub nie liderem w biznesie. Może to być drogowskazem przy wyborze kariery zawodowej. Z niecierpliwością czekamy na zaproponowaną przez uczelnię w drugim semestrze tematykę zajęć.

IMG_0564

 

IMG_0563

 

 

KONFERENCJA „PRZYSZŁOŚĆ – LUBIĘ TO! MŁODZI NA RYNKU PRACY, MOŻLIWOŚCI I ZAGROŻENIA”

19 listopada 2015 r. w Domu Kultury „Śnieżka” w Dębicy odbyła się konferencja naukowa „Przyszłość – lubię to! Młodzi na rynku pracy, możliwości i zagrożenia”, w której uczestniczyła 18 – osobowa grupa maturzystów z naszej szkoły wraz z doradcą zawodowym – panią Małgorzatą Ciurkot. Organizatorami tej konferencji byli:  Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Starosta Powiatu Dębickiego, Katolickie Centrum Edukacji KANA, Dębicki Klub Biznesu.

Program konferencji składał się z trzech wykładów dotyczących :

- planowania własnej kariery zawodowej ” Drogowskaz w przyszłość ”
- bezpieczeństwa wyjazdów zagranicznych do pracy w ramach  programu EURES  „Czy wyjeżdżając możemy czuć się bezpiecznie?”
- efektywnej autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej  ”Jak mnie widzą tak mnie odbierają”.

Podczas konferencji zebrano fundusze pochodzące z akcji dobroczynnej na rzecz Andrzeja Burdzego, w której uczestniczyła młodzież szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego.

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka otrzymał podziękowanie od organizatorów konferencji  za udział w akcji „I my możemy pomóc Andrzejowi”.

Opracowały:

    Magdalena Czajka, Dominika Żońca z kl. 4a
   doradca zawodowy: Małgorzata Ciurkot

podziękowanie

SUKCESY W XI POWIATOWYM KONKURSIE EKOLOGICZNYM

25 listopada 2015 roku w Zespole Szkół nr 1 miała miejsce XI edycja Powiatowego  Konkursu  Ekologicznego „Odkryj na nowo powiat dębicki”.

W kategorii wiedzowej tego konkursu uczennice klasy Ig1: Paulina Maduzia i Magdalena Strzałka zajęły II miejsce. Wykazały się dużą wiedzą dotyczącą zagadnień ekologicznych, jak i historii i geografii naszego powiatu.

Uczniowie Ekonomika zgarnęli wszystkie przewidziane nagrody w kategorii plastycznej.

I miejsce – Zuzanna Piątek z klasy Ig2 
II miejsceKinga Ciebień z klasy Ir
III miejsce Kamila Nykiel i Paulina Olszewska z klasy Ia

Mimo, że temat pracy plastycznej był trudny: „Gospodarka odpadami i surowcami wtórnymi na terenie powiatu dębickiego”, to nasza młodzież przygotowała 16 prac.

Konkurs odbywał się pod patronatem Starostwa Powiatowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, które ufundowały zwycięzcom  bardzo piękne nagrody.

Po zakończeniu konkursu odbyła się XI Powiatowa Debata „Ekologia to moda czy konieczność?”.

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem merytorycznym uczniów była Małgorzata Szot.

SAM_3426 SAM_3396 SAM_3427 SAM_3430