Monthly Archives: Czerwiec 2018

UWAGA MATURZYŚCI!!

HARMONOGRAM EGZAMINU MATURALNEGO W TERMINIE POPRAWKOWYM:
21 sierpnia 2018 r. (wtorek) – część pisemna – godz. 9.00
21 sierpnia 2018 r. (wtorek) – część ustna – godz. 9.00

Nie kupuj! Adoptuj!

„Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”

Młodzież klas drugich zastanawiała się nad problemem bezdomności i sterylizacji zwierząt domowych w swoim środowisku. Młodzież wie o istnieniu schronisk w Dębicy i okolicach oraz  o możliwości dzwonienia do straży miejskiej w razie problemu z bezdomnymi zwierzętami. Uczniowie uważają, że należy sterylizować zwierzęta domowe jeśli chcemy zmniejszyć populację zwierząt porzucanych i poddawanych eutanazji. Zachęcamy wszystkich do większej wrażliwości na los zwierząt.

Pamiętaj!

Zwierzę nie jest rzeczą!

Nie kupuj!  Adoptuj!

Zwierzę to nie prezent!

Upał zabija! Nie zostawiaj zwierząt w samochodzie.

Nie wyrzucaj zwierząt przed wakacjami!

Dziękujemy Natalii Malinowskiej, która zaprojektowała i wykonała ulotkę zachęcającą do dbania o zwierzęta. Może nie wszyscy to wiedzą, ale Natalia jest wielką miłośniczką zwierząt i interesuje się behawiorystyką.

Czy wiecie czym jest behawiorystyka? Warto to sprawdzić lub zapytać Natalię!

video
play-sharp-fill

 

ulotka

Finał wojewódzki projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”

6 czerwca 2018 roku, w siedzibie Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w obecności władz województwa podkarpackiego, przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, ZUS-u, Izby Administracji Skarbowej, Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, uczelni wyższych, dyrektorów szkół odbył się finał wojewódzki projektu „Przedsiębiorczość w Praktyce”. Najlepsze drużyny z województwa zaprezentowały przed jury biznesplany przedsięwzięcia rozwiązującego istotny problem lokalny.

Po ocenie prezentacji biznesplanów drużyna Ekonomika w Dębicy zajęła VI miejsce w  województwie. Drużynę tworzyli uczniowie: Daria Szewc, Kinga Mroczek i Dawid Krawczyk z klasy 3B technik ekonomista, pod kierunkiem pani Małgorzaty Szyszki.

Od strony gastronomicznej uczniów wspomagali Zuzanna Piątek i Tomasz Kubacki z klasy 3G2, pod kierunkiem Pani Małgorzaty Groch-Kipy.

 

Projekt realizowany był w 25 szkołach województwa podkarpackiego, a wzięło w nim udział 760 uczniów. Naszą szkołę reprezentowały 2 zespoły.

Od listopada 2017 roku młodzież uczestniczyła w warsztatach tematycznych prowadzonych przez specjalistów z WUP, ZUS, Urzędu Skarbowego, banku. Każdy moduł kończył się testem i zadaniem praktycznym.

Celem projektu było kształtowanie wśród uczniów postaw przedsiębiorczych oraz integracja wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych przydatnych w prowadzeniu działalności gospodarczej, pracy i życiu codziennym.

O jego randze świadczy fakt, że został on objęty honorowym patronatem Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Gratulujemy!

Przyroda powiatu dębickiego

11 czerwca 2018 r. młodzież Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz dzieci z Domu Dziecka Hanka brały udział w wycieczce „Przyroda powiatu dębickiego”.

Po raz kolejny odwiedziliśmy Park Krajobrazowy Pasma Brzanki, a celem podróży był Liwocz. Na wierzchołku tej góry stoi Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju  oraz 23 – metrowa wieża z platformą widokową, na której umieszczony jest 18 – metrowy krzyż. Dzięki możliwości wejścia na tą platformę, można podziwiać rozległy, malowniczy widok na dolinę Wisłoki i okoliczne miejscowości. Dodatkową atrakcją  wycieczki było ognisko przy którym uczniowie piekli kiełbaski.

Dziękujemy młodzieży z Klubu Ośmiu wraz z opiekunem p. Beatą Gordon za zadbanie o poczęstunek na czas wycieczki.
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Szot Małgorzata i Szydło Wojciech.

IMG_20180611_122210[1]

II miejsce drużyny Ekonomika na V Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

II miejsce drużyny Ekonomika na V Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego

W dniu 23 kwietnia 2018 r. reprezentacja Ekonomika w składzie: Anna Socha (3a), Szymon Podlasek (3a), Gabriela Wodzień (2g1), Dawid Przybyło (2g1), Aleksandra Kuta (2b) i Marek Wadas (2b)- jako zawodnik rezerwowy, wzięła udział w V Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, które odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy.

Zadaniem naszych uczniów było napisanie testu składającego się z 30 pytań oraz wykonanie 3 bardzo realistycznie przygotowanych zadań praktycznych.

Nasi ratownicy zdobyli 180 punktów i zajęli II miejsce.

Mistrzami Powiatu Dębickiego zostali uczniowie z Pustkowa z liczbą 181 punktów.  III miejsce wywalczył zespół II LO w Dębicy. Gratulujemy wszystkim drużynom, które dzięki tym zawodom udowodniły, że mimo młodego wieku posiadają dużą wiedzę i umiejętności potrzebne do ratowania ludzkiego życia.

IMG_5395

IMG_5374 IMG_5380 IMG_5381 IMG_5387 IMG_5389 IMG_5392 IMG_5398