Nie kupuj! Adoptuj!

By   26 czerwca 2018

„Stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś”

Młodzież klas drugich zastanawiała się nad problemem bezdomności i sterylizacji zwierząt domowych w swoim środowisku. Młodzież wie o istnieniu schronisk w Dębicy i okolicach oraz  o możliwości dzwonienia do straży miejskiej w razie problemu z bezdomnymi zwierzętami. Uczniowie uważają, że należy sterylizować zwierzęta domowe jeśli chcemy zmniejszyć populację zwierząt porzucanych i poddawanych eutanazji. Zachęcamy wszystkich do większej wrażliwości na los zwierząt.

Pamiętaj!

Zwierzę nie jest rzeczą!

Nie kupuj!  Adoptuj!

Zwierzę to nie prezent!

Upał zabija! Nie zostawiaj zwierząt w samochodzie.

Nie wyrzucaj zwierząt przed wakacjami!

Dziękujemy Natalii Malinowskiej, która zaprojektowała i wykonała ulotkę zachęcającą do dbania o zwierzęta. Może nie wszyscy to wiedzą, ale Natalia jest wielką miłośniczką zwierząt i interesuje się behawiorystyką.

Czy wiecie czym jest behawiorystyka? Warto to sprawdzić lub zapytać Natalię!

 

ulotka