Monthly Archives: Wrzesień 2020

Rekrutacja uzupełniająca na Politechnice Rzeszowskiej

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne i niestacjonarne I stopnia na Politechnice Rzeszowskiej, która potrwa do 30 września 2020r. To doskonała szansa dla tych, którzy nie wybrali jeszcze swojego kierunku studiów. Jeśli chcesz poznać szczegóły – zajrzyj na stronę https://rekrutacja.prz.edu.pl/ gdzie znajdziesz więcej informacji o rekrutacji wraz z listą dostępnych kierunków.

rekrutacja.prz.edu.pl
Rekrutacja na studia – Aplikuj już teraz – Wybierz jedną z najlepszych polskich uczelni technicznych

prz_uzupelniajaca_1080x1080

Zebranie wywiadowcze z rodzicami uczniów klas pierwszych

wywiadówka - wrzesień 2020Zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych w dniu 17 września (czwartek) na godzinę 15.30.

Program spotkania:

1) spotkanie z dyrekcją szkoły na dużej sali gimnastycznej

2) spotkania z wychowawcami klas w poszczególnych salach:

wywiadówka - wrzesień 2020 - sale

 

O godzinie 16.30 odbędzie się posiedzenie Prezydium Rady Rodziców na sali gimnastycznej, na które zapraszamy przedstawicieli trójek klasowych z wszystkich klas.

Komunikat dla uczniów klas IV

salon online

18 września 2020 roku ( piątek ) odbędzie się  Podkarpacki i Lubelski Salon Maturzystów 2020 w formie online ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną.

Pierwsza część salonu będzie przeprowadzona w czasie lekcji szkolnych w godzinach  od 10.00 – 13.00.
Natomiast druga część w godzinach od 16.00 – 18.00, aby umożliwić także przekazanie informacji rodzicom maturzystów.

Podczas salonu uczniowie najstarszych klas technikum i liceum uzyskają od ekspertów OKE wiedzę o egzaminie maturalnym, a od uczelni wyższych z całej Polski informacje o przyszłorocznej rekrutacji na studia.

Wydarzenie organizowane jest corocznie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z MEN, MNISW, kuratoriami oświaty, OKE i uczelniami wyższymi.

Salon Maturzystów 2020 składa się z dwóch modułów : maturalnego i rekrutacyjnego.
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym 2021, jego zasadach, procedurach i ważnych datach. Eksperci OKE podpowiedzą, jak przygotować się do egzaminu, na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby uniknąć typowych błędów. Natomiast uczelnie wyższe przedstawią swoją ofertę kształcenia, wymagania rekrutacyjne i nowe kierunki studiów. Dla maturzystów to wiedza na wagę życiowego sukcesu.

Rejestracja uczestnictwa w Podkarpackim i Lubelskim Salonie Maturzystów 2020 dostępna na stronie internetowej www.salonmaturzystow.pl

Więcej informacji o Salonie Maturzystów 2020 można uzyskać od szkolnego doradcy zawodowego.