Komunikat dla uczniów klas IV

By   5 września 2020

salon online

18 września 2020 roku ( piątek ) odbędzie się  Podkarpacki i Lubelski Salon Maturzystów 2020 w formie online ze względu na zaistniałą sytuację epidemiczną.

Pierwsza część salonu będzie przeprowadzona w czasie lekcji szkolnych w godzinach  od 10.00 – 13.00.
Natomiast druga część w godzinach od 16.00 – 18.00, aby umożliwić także przekazanie informacji rodzicom maturzystów.

Podczas salonu uczniowie najstarszych klas technikum i liceum uzyskają od ekspertów OKE wiedzę o egzaminie maturalnym, a od uczelni wyższych z całej Polski informacje o przyszłorocznej rekrutacji na studia.

Wydarzenie organizowane jest corocznie przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy” we współpracy z MEN, MNISW, kuratoriami oświaty, OKE i uczelniami wyższymi.

Salon Maturzystów 2020 składa się z dwóch modułów : maturalnego i rekrutacyjnego.
Zarówno uczniowie jak i nauczyciele będą mogli dowiedzieć się wszystkiego o egzaminie maturalnym 2021, jego zasadach, procedurach i ważnych datach. Eksperci OKE podpowiedzą, jak przygotować się do egzaminu, na co zwrócić uwagę i co zrobić, aby uniknąć typowych błędów. Natomiast uczelnie wyższe przedstawią swoją ofertę kształcenia, wymagania rekrutacyjne i nowe kierunki studiów. Dla maturzystów to wiedza na wagę życiowego sukcesu.

Rejestracja uczestnictwa w Podkarpackim i Lubelskim Salonie Maturzystów 2020 dostępna na stronie internetowej www.salonmaturzystow.pl

Więcej informacji o Salonie Maturzystów 2020 można uzyskać od szkolnego doradcy zawodowego.