Category Archives: Uncategorized

KLAUDIA CYWA LAUREATKĄ XXVIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU

KLAUDIA CYWA LAUREATKĄ XXVIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5g  Klaudia Cywa  została laureatką XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu. W dniach 21-23 marca w Szczecinie odbywał się centralny etap XXVIII Olimpiady Wiedzy o  Żywieniu. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 7500 uczniów z 700 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 59 uczestników reprezentujących technika i licea ogólnokształcące z całej… Czytaj więcej »

KONKURS EKONOMICZNY ORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ EDUKONOMIA!!

KONKURS EKONOMICZNY ORGANIZOWANY PRZEZ ZESPÓŁ EDUKONOMIA!!

Poniżej przedstawiamy Wam najważniejsze informacje: Data: 23.04.2024 r.  Sala nr 20 Przewidziane są dwa etapy: Etap 1: test pisemny godzina 9:40 z którego wyłonimy 4 osoby z najlepszymi wynikami. Etap 2: gra ekonomiczna (po sprawdzeniu przez nas części pisemnej) Zwycięzcy z pierwszego etapu zostaną losowo połączeni w dwuosobowe zespoły i wykażą się swoją wiedzą z… Czytaj więcej »

Konkurs JOB HUNT

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się konkurs z języka angielskiego  JOB HUNT, który został objęty patronatem przez Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy. Ideą konkursu było umożliwienie młodzieży sprawdzenie swojego poziomu znajomości języka angielskiego, ukazanie możliwości budowania kariery jakie daje sprawne posługiwanie się językiem obcym oraz zdobycie doświadczenia rozmowy kwalifikacyjnej. Konkurs składał się z… Czytaj więcej »

WYWIADÓWKA

WYWIADÓWKA

Zapraszamy w dniu 9 kwietnia (wtorek) o godzinie 15.30 rodziców uczniów wszystkich klas na spotkanie wywiadowcze  z wychowawcami. Klasy 4f i 5g będą miały spotkanie w innym terminie.

KONKURS „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

15 marca uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, IX EDYCJA 2023/24 „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ”. Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Odbywa się on pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie. Do… Czytaj więcej »

II miejsce w Konkursie Wodnym

W dniu 22 marca z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o wodzie zorganizowanym przez Wodociągi Dębickie. Byli to – Izabela Boroń z kl.4f i Jakub Babicz z kl.1a. Konkurs był dedykowany dla szkół średnich, podstawowych oraz przedszkoli. Wśród 6 szkół średnich nasz uczeń Jakub Babicz zdobył II miejsce, za… Czytaj więcej »

Kwiecień w Bibliotece Języków Obcych :)

Kwiecień w Bibliotece Języków Obcych :)

W tym miesiącu polecamy: Aesop’s Fables, or the Aesopica, is a collection of fables credited to Aesop, a slave and storyteller who lived in ancient Greece  Zbiór dzieł Ezopa, bajkopisarza greckiego, niewolnika żyjącego w VI wieku p.n.e. Jego bajki są do dziś niezwykle popularne. Bohaterami są zwykle zwierzęta posiadające cechy ludzkie. Bajki Ezopa napisane są głównie w formie opowieści moralizującej bądź satyrycznej. Znaczna ich część jest znana na całym… Czytaj więcej »

EDUKONOMIA

EDUKONOMIA

EDUKONOMIA to projekt społeczny realizowany przez nas – grupę uczniów z klasy 3a o kierunku technik ekonomista. Działamy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.  Jak powstał nasz projekt? Jako ekonomiści stwierdziliśmy, że przekażemy zebraną przez nas wiedzę młodszym oraz starszym, aby podkreślić tak istotny temat w życiu każdego człowieka. Przedstawiamy skomplikowane i rozległe zagadnienia z… Czytaj więcej »

Obchody Światowego Dnia Wody

W dniu 20 marca, z okazji Światowego Dnia Wody uczennice klas 3fg, 3a i 1br wygłosiły pogadankę przez szkolny radiowęzeł. Były to: Aleksandra Hawro, Oliwia Grzyb, Iga Krok oraz Katarzyna Klucznik. Tytuł pogadanki brzmiał: „Woda wspólny świat, ale  i wspólny problem”. W dniu 21 marca został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o wodzie. Uczniowie mieli okazję… Czytaj więcej »

SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

W dniu 20 marca br. odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PRZEDSIĘBIORCZOŚCI, w którym wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy i rozwój postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży. Konkurs obejmował test wiedzy składający się z 30 pytań. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco: I miejsce: Karol Cukla z kl. 2ab  ( 27 pkt.) II miejsce: Patrycja… Czytaj więcej »

GLOBAL MONEY WEEK: Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość

GLOBAL MONEY WEEK:  Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość

GLOBAL MONEY WEEK:  Zabezpiecz swoje pieniądze i swoją przyszłość  (ang. Protect your money, secure your future) Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza  to coroczna międzynarodową kampania z zakresu edukacji finansowej na rzecz dbania o to, by młodzi ludzie zyskiwali świadomość finansową i stopniowo rozwijali wiedzę, umiejętności, a także kształtowali postawy i zachowania potrzebne do… Czytaj więcej »

Podsumowanie XVIII Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2024”

Podsumowanie XVIII Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2024”

XVIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2024” odbył się w dniach 15-17 marca 2024 roku w budynku  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Pojawiło się 451 modeli. 215 modeli i dioram zaprezentowali seniorzy, zaś w kategoriach konkursowych 236 modele wystawiło 62 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Swoje modele zaprezentowali uczestnicy m. in.  z Dębicy,… Czytaj więcej »

XIX Powiatowa Olimpiada Ekologiczna

19 marca 2024 r. w LO w Pilźnie odbyła się XIX edycja Powiatowej Olimpiady Ekologicznej. W tym roku konkurs obejmował zagadnienia dotyczące górskich parków narodowych. Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowały uczennice klasy 2 g1 Weronika Rak i Oliwia Pawełek. III miejsce w tym konkursie zajęła Oliwia Pawełek. Gratuluję  zdobytej wiedzy i życzę kolejnych sukcesów. Małgorzata Szot