Category Archives: Uncategorized

„Miłość dociera wszędzie …” – koncert charytatywny

„Miłość dociera wszędzie …” – koncert charytatywny

„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” -  te słowa były dla grupy uczniów z klasy 3b ( Aleksandry Kuty, Klaudii Hołowickiej, Justyny Zielińskiej, Adriana Żurka, Justyny Jałowiec, Pauliny Jałowiec, Sylwii Janaś, Radosława Bielendy, Sabiny Grdeń ), z kasy 3g1 ( Anity Szpary, Gabrieli Wodzień, Dawida Przybyło ) oraz uczennic z klasy 2g2  (… Czytaj więcej »

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy  o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

W dniu 11 stycznia 2019r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowej XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których wzięły udział Klaudia Wyczałek i Joanna Bała z klasy IVg2. Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat żywności, jej przetwórstwa oraz wpływu na zdrowie i zajęły wysokie punktowane miejsca. Po olimpijskich zmaganiach wspólnie z opiekunką… Czytaj więcej »

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

Końcem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w finale wojewódzkim unihokeja, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po całodniowych, wyczerpujących zmaganiach z najlepszymi drużynami regionu (Krosno, Rzeszów, Dynów, Sanok, II LO Dębica) nasze panie zajęły ostatecznie 6. miejsce. Wynik ten daje przepustkę i otwiera drogę do Mistrzostw Polski (XXVI… Czytaj więcej »

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2019 r., podobnie jak w latach ubiegłych, uczennice naszej Szkoły zaangażowały się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli w Dębicy. We wczesnych godzinach przedpołudniowych pierwsza grupa zajęła się zdobieniem jedliną barierek służących za zagrody dla owieczek na rynku dębickim. Mimo mrozu i wczesnej pory udało się sprawnie wykonać te prace. Po zakończeniu… Czytaj więcej »

XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”

XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”

12 grudnia 2018r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Dębicy odbył się  XIII Sejmik Ekologiczny pt. „Włącz myślenie, szanuj jedzenie”. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły z klas: 2g2, 3g1, 4g1 i 4g2, którzy wysłuchali  wystąpień zaproszonych gości i  dowiedzieli się o skali zjawiska marnowania żywności i sposobach zapobiegania. Statystyczny Polak marnuje 235 kg żywności… Czytaj więcej »

XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“  Grudzień to miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach języka Goethego i Schillera. Po wyprawie uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do Berlina i Drezna przyszedł czas na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den… Czytaj więcej »

IX POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ dla szkół gimnazjalnych

IX POWIATOWY KONKURS  JĘZYKA NIEMIECKIEGO „FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE  IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ dla szkół gimnazjalnych

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia do Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przybywają uczniowie szkól gimnazjalnych i podstawowych powiatu dębickiego, aby wziąć udział w konkursie języka niemieckiego oraz poznać naszą szkołę.   18 grudnia 2018 roku gościliśmy w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy 30 żaków  ze szkół gimnazjalnych i podstawowych wraz z ich  opiekunami.  Na tegoroczny konkurs… Czytaj więcej »

Berlin i Drezno zdobyte!

Berlin i Drezno zdobyte!

Wyprawa na bożonarodzeniowe jarmarki to od kilku lat stały punkt w grudniowym terminarzu imprez szkolnych. W tym roku globtroterzy z Ekonomika odwiedzili wraz z opiekunami: panią Małgorzatą Papiernik, panią Joanną Mazurkiewicz, panią Beatą Chmielewską, panem Tadeuszem Badowskim i panem Mateuszem Ożogiem Berlin i Drezno – niemieckie miasta, w których w okresie adwentu odbywają się piękne… Czytaj więcej »