Monthly Archives: Luty 2016

80-lecie EKONOMIKA

program opłaty harmonogram zgłoszenia

JUBILEUSZ 80-LECIA ZESPOŁU SZKÓŁ EKONOMICZNYCH

IMIENIA JANUSZA KORCZAKA W DĘBICY

 

W 2016 roku przypada osiemdziesiąta rocznica powołania Szkoły Przysposobienia Kupieckiego – kolebki Zespołu Szkół Ekonomicznych imienia Janusza Korczaka w Dębicy. W poczuciu szacunku dla pokoleń budujących historię i tradycję szkoły od 1936 roku, pragniemy w godny sposób uczcić tę szczególną rocznicę.

Decyzją dyrektora i Rady Pedagogicznej Zespołu Szkół Ekonomicznych w dniu 13 października 2015 roku rozpoczęły się obchody Roku Jubileuszowego Ekonomika.

Punktem kulminacyjnym jubileuszu będzie uroczystość zaplanowana na 15 października 2016 roku(sobota).

 

Podsumowanie III Dębickiego Orszaku Trzech Króli

W dniu 4 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Dębicy odbyło się podsumowanie III dębickiego Orszaku Trzech Króli. Podczas spotkania pani Barbara Pelczar-Białek, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji wraz
z panem starostą Andrzejem Regułą oraz wiceburmistrzem Jarosławem Śliwą wyrazili wdzięczność wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób współpracowali w organizowaniu i przeprowadzeniu orszaku.

Wśród zaangażowanych przy rozdawaniu biorącym udział w procesji dębiczanom: koron, śpiewników i naklejek była także młodzież z Ekonomika. Pod opieką pana Wojciecha Szerszenia w akcji tej uczestniczyli uczniowie z klas: Ic, Ig1, Ig2 i Ir. Dzięki nim młodsi i starsi uczestnicy uroczystości mogli pełniej przeżywać święto Objawienia Pańskiego.

orszak 3 króli

I Turniej Gier i Zabaw – Relacja

W dniu 12 stycznia 2016 roku o godzinie 9:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20 odbył się „I Turniej Gier i Zabaw”. Przedsięwzięcie zostało przygotowane w ramach Ogólnopolskiego programu „Młody Obywatel”, którego organizatorami są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK.  Uczestnikami turnieju byli reprezentanci szkół: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Dębicy, Miejskiego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Dębicy oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy, którzy walczyli o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego.

Rozgrywkom przyglądali się: Burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Barbara Pelczar-Białek, długoletni nauczyciel wychowania fizycznego w I LO w Dębicy pan Andrzej Mol, nauczycielka wychowania fizycznego pani Irena Ciepiela, metodyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy pan Krzysztof Górecki.

„I Turniej Gier i Zabaw” został oficjalnie rozpoczęty przez dyrektora ZSE w Dębicy pana Krzysztofa Góreckiego oraz Burmistrza Miasta Dębicy pana Mariusza Szewczyka. Następnie swoje umiejętności przedstawili uczniowie ZSE w Dębicy: Gabriela Żmuda – wielokrotna medalistka Mistrzostw  Świata  i Europy w Kung Fu, oraz Paweł Bieszczad – wielokrotny medalista turniejów krajowych i międzynarodowych w walkach SANDA.

Następnie młodzież gimnazjalna po krótkiej rozgrzewce przystąpiła do rywalizacji. Zwycięzcą” I Turnieju Gier i Zabaw” po dogrywce została młodzież  z  Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy im. A. Mickiewicza, drugie miejsce zdobyło Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Dębicy im. M. Kopernika a ostatnie miejsce na podium zajęło Miejskie Gimnazjum Nr 4 w Dębicy.

Na zaproszonych gości czekała niespodzianka oraz poczęstunek przygotowany przez Organizatorów turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy upominek. Fundatorami nagród i pucharów był Starosta Powiatu Dębickiego, a upominków Burmistrz Miasta Dębicy. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Starosty Andrzeja Reguły za pomoc .

Organizatorami imprezy była młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy realizująca projekt na terenie powiatu dębickiego : Grych Katarzyna, Garbacz Ewelina, Marucha Mariola, Kaczor Natalia, Jajkiewicz Maciej pod opieką Doroty Rustyn – Ługowskiej.

Z okazji zbliżających się Walentynek…

testWzorem lat poprzednich z okazji zbliżających się Walentynek, obchodzonych 14 lutego zachęcamy przede wszystkim osoby młode, pełnoletnie do wykonania testu w kierunku HIV.

Na co dzień troszczymy się o zdrowie zarówno swoje własne jak i naszego Walentego lub naszej Walentynki. Dlaczego więc nie wykonać testu w kierunku HIV ? Nie powinien być to test wierności partnera czy partnerki, ale standardowy element budowania poczucia bezpieczeństwa w związku. Jednym z elementów walentynek jest wzajemne wręczanie sobie upominków.

Z myślą o tym można wykorzystać elektroniczną pocztówkę z krótką informacją o testowaniu, którą można wysłać wybranej osobie. Wystarczy jedynie wpisać życzenia i adresata w wersji edytowanej kartki, a następnie dołączyć ją do wiadomości e-mail ( kartka w załączeniu) –> kliknij, aby wyświetlić

Punkt Konsultacyjno-Diagnostyczny przy Przychodni Akademickiej

ul. Podkarpacka 1
35-082 Rzeszów
tel. 513-652-351 (w pon. i wt w godz. 10.00 – 14.00)

Godziny otwarcia:
sobota 11.30 – 16.00

http://stowarzyszeniejedenswiat.org/testy-na-hiv-w-rzeszowie/

Uwagi dotyczące otwarcia Punktu w 2016 roku:
– w dniach 26 marca, 30 kwietnia, 28 maja, 13 sierpnia, 29 października i 12 listopada 2016 roku Punkt będzie nieczynny.

Uwaga! W celu zachowania wysokiej jakości poradnictwa ostatni pacjent przyjmowany jest 30 minut przed zamknięciem Punktu.

Punkt konsultacyjno-diagnostyczny prowadzony jest przez Stowarzyszenie „Jeden Świat”.

email: pkd.rzeszow@gmail.com