I Turniej Gier i Zabaw – Relacja

By   4 lutego 2016

W dniu 12 stycznia 2016 roku o godzinie 9:00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20 odbył się „I Turniej Gier i Zabaw”. Przedsięwzięcie zostało przygotowane w ramach Ogólnopolskiego programu „Młody Obywatel”, którego organizatorami są Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacja BGK.  Uczestnikami turnieju byli reprezentanci szkół: Miejskiego Gimnazjum Nr 1 im. A. Mickiewicza w Dębicy, Miejskiego Gimnazjum Nr 2 im. M. Kopernika w Dębicy oraz Miejskiego Gimnazjum Nr 4 w Dębicy, którzy walczyli o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego.

Rozgrywkom przyglądali się: Burmistrz Miasta Dębicy pan Mariusz Szewczyk, Dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Dębicy pani Barbara Pelczar-Białek, długoletni nauczyciel wychowania fizycznego w I LO w Dębicy pan Andrzej Mol, nauczycielka wychowania fizycznego pani Irena Ciepiela, metodyk oraz dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy pan Krzysztof Górecki.

„I Turniej Gier i Zabaw” został oficjalnie rozpoczęty przez dyrektora ZSE w Dębicy pana Krzysztofa Góreckiego oraz Burmistrza Miasta Dębicy pana Mariusza Szewczyka. Następnie swoje umiejętności przedstawili uczniowie ZSE w Dębicy: Gabriela Żmuda – wielokrotna medalistka Mistrzostw  Świata  i Europy w Kung Fu, oraz Paweł Bieszczad – wielokrotny medalista turniejów krajowych i międzynarodowych w walkach SANDA.

Następnie młodzież gimnazjalna po krótkiej rozgrzewce przystąpiła do rywalizacji. Zwycięzcą” I Turnieju Gier i Zabaw” po dogrywce została młodzież  z  Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Dębicy im. A. Mickiewicza, drugie miejsce zdobyło Miejskie Gimnazjum Nr 2 w Dębicy im. M. Kopernika a ostatnie miejsce na podium zajęło Miejskie Gimnazjum Nr 4 w Dębicy.

Na zaproszonych gości czekała niespodzianka oraz poczęstunek przygotowany przez Organizatorów turnieju. Wszystkie zespoły otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Każdy z uczestników otrzymał okolicznościowy upominek. Fundatorami nagród i pucharów był Starosta Powiatu Dębickiego, a upominków Burmistrz Miasta Dębicy. Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pana Starosty Andrzeja Reguły za pomoc .

Organizatorami imprezy była młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy realizująca projekt na terenie powiatu dębickiego : Grych Katarzyna, Garbacz Ewelina, Marucha Mariola, Kaczor Natalia, Jajkiewicz Maciej pod opieką Doroty Rustyn – Ługowskiej.