Author Archives: Sławek

SUKCES NASZEJ DRUŻYNY W DEBACIE OKSFORDZKIEJ !!!

Drużyna reprezentująca naszą Szkołę w składzie: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir) zajęła drugie miejsce w grupie i awansowała do finału regionalnego Turnieju Debat Oksfordzkich o Puchar Prezesa IPN.

Młodzież po wytężonej nauce i długich przygotowaniach, wzięła udział w trzech debatach, których tematy były następujące:

1. Roman Dmowski był ważniejszym polskim politykiem niż Józef Piłsudski.

2. Zamach majowy Józefa Piłsudskiego korzystnie wpłynął na rozwój II Rzeczpospolitej.

3. Powstanie COP było największym sukcesem II RP.

 

Uczniowie najpierw pokonali w dyskusji na argumenty reprezentację I LO z Jasła. Udowodnili, że to Józef Piłsudski był ważniejszym polskim politykiem niż Roman Dmowski.

W drugiej debacie zmierzyliśmy się z uczniami LO w Sędziszowie. Pokonaliśmy ich udowadniając, że zamach majowy Józefa Piłsudskiego korzystnie wpłynął na rozwój II Rzeczpospolitej.

Przegraliśmy minimalną liczbą punktów z I LO w Rzeszowie. W ostatniej debacie przypadła nam rola opozycji do tezy, że powstanie COP było największym sukcesem II RP.

 

Nasza reprezentacja zaskakiwała oponentów trafnymi argumentami (Dominik Piekarczyk J ), danymi statystycznymi, przykładami i cytatami (Natalka Kędzior J ), momentami denerwowała wtrąceniami – ad vocem (Tomek Sysło J ) i szokowała mocnymi puentami (Julia Stasiowska J ).

 

Kolejne eliminacje odbędą się 6 kwietnia 2018 roku.

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

IMG_20180223_140856 IMG_20180223_140859

KONKURS „NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”

 

nak1

UWAGA ZACZYNAMY !!!

KONKURS

„NAKRĘĆ  SIĘ NA POMAGANIE”

 

 

nakretki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach od 22 lutego do 13 marca w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka nakrętek.

Pieniądze uzyskane z ich  sprzedaży  zostaną przekazane na leczenie – leki, opatrunki medyczne, rehabilitację dzieci oraz sprzęt specjalistyczny dla podopiecznych  Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie oraz dla Kamili Bonar- dziewczyny chorej na mukowiscydozę.

Podpisane przez klasy worki z nakrętkami prosimy przynosić do pani pedagog Barbary Podlasek.

Rozstrzygnięcie konkursu na najbardziej zakręconą klasę odbędzie się 6 kwietnia.

Akcję koordynują wolontariusze, członkowie Szkolnego Koła PCK z klasy II a.

Pomagajmy innym, bo warto!!!

nakretki

Akademia Bożonarodzeniowa

21 grudnia w naszej szkole panował świąteczny klimat. Najpierw cała społeczność Ekonomika wzięła udział w bożonarodzeniowej akademii. Przepiękna, tematyczna dekoracja, polskie kolędy i okolicznościowe recytacje wprawiły wszystkich w uroczysty nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Życzenia okolicznościowe od pani dyrektor dopełniły całości akademii. Nastrój świąteczny panował także w klasach podczas wigilii klasowych. Na stołach gościły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, pierogi, ciasto. Uczniowie podtrzymywali tradycję łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń. Radosny nastrój towarzyszył wszystkim do ostatnich chwil pobytu w szkole w 2017r. Następne spotkanie w klasie i szkole 2 stycznia 2018 r. Do zobaczenia! :)

„Psi Azylek”

We wczesne czwartkowe popołudnie naszą szkołę odwiedziła pani Irena Nowak. Przyjechała do nas z prezentacją na temat zawadzkiego przytuliska dla zwierząt „Psi Azylek”. W swojej prezentacji przedstawiła początki działalności przytuliska, opowiedziała o pracy wolontariuszy oraz przedstawiła kilka metamorfoz psów, które szczęśliwie znalazły nowe domy. Wielokrotnie podkreślała, jak ważna jest właściwa i odpowiedzialna opieka nad czworonogami. Wytłumaczyła młodzieży jak przebiega procedura adopcji psa ze schroniska i co należy zrobić by zostać wolontariuszem w takim miejscu. Na koniec zaprosiła wszystkich do odwiedzin Psiego Azylku w sobotę od 10. My natomiast podziękowaliśmy za odwiedziny oraz ciekawą prezentację, a także przekazaliśmy karmę, którą młodzież zbierała od października.

Odbiorcami spotkania zorganizowanego przez panie Katarzynę Hajduk oraz Agnieszkę Wodzień byli uczniowie klas pierwszych.

Spektakl Profilaktyczny „Niemy Krzyk” w wykonaniu Teatru Kurtyna z Krakowa

​Początek tego tygodnia był wyjątkowo rozrywkowy dla klas pierwszych i drugich. To właśnie w poniedziałek 11. grudnia wzięli oni udział w przedstawieniu profilaktycznym pt.: „Niemy Krzyk”.  Główną postacią byłą przebojowa woźna pani Jadzia, która opowiada o swoich obserwacjach i spostrzeżeniach na temat uczniów. Jaskrawe zestawienie dwojga z nich – biednego Jacka z kochającej się rodziny oraz Marzeny – w tej roli losowo wybrani uczniowie, których serdecznie pozdrawiamy – dziewczyny z bogatego domu, w którym jest problem nadużywania alkoholu, przemocy fizycznej oraz braku miłości wyraźnie pokazuje, że nie można ludzi i ich szczęścia oceniać po ich statusie materialnym. Ważnym przekazem przedstawienia było wyczulenie na krzywdę drugiego człowieka i  zachęta do czujności, aby nie przejść obojętnie obok „niemego krzyku” bliźniego. Humorystyczne elementy monodramatu spotkały się z wielkim entuzjazmem ze strony młodzieży. Mamy jednak nadzieję, że nie przysłonią one głównego przesłania.

Teatr Kurtyna przyjechał na zaproszenie p. Katarzyny Hajduk oraz p. Agnieszki Wodzień.  ​
_DSC1776 _DSC1773 _DSC0042
_DSC1770 _DSC0015 _DSC0004

XIV edycja Rejonowej Olimpiady Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach

W dniu 5.12.2017 roku  odbyły się szkolne eliminacje do Rejonowej Olimpiady  Wiedzy o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach.

Celem Olimpiady jest:

 • propagowanie zdrowego stylu życia wolnego od uzależnień.
 • uczenie budowania prawidłowych relacji międzyludzkich.
 • propagowanie wiedzy na temat HIV i AIDS.

W eliminacjach wzięło udział  13 uczniów. Oto oni:

 

 1. Kubisztal Katarzyna   klasa IV a – uzyskała 20 pkt
 2. Marek Natalia   klasa 3 b – uzyskała 16 pkt
 3. Ciesielska Natalia klasa II c – uzyskała  15 pkt
 4. Maź Bartłomiej klasa I b – uzyskał 15 pkt
 5. Krawczyk Dawid klasa III b – uzyskał 15 pkt

 

 1. Szewc Daria    klasa III b
 2. Kamaj Kinga     klasa IV a
 3. Nowak Sandra    klasa I g1
 4. Kinga Mroczek    klasa III b
 5. Małkowski Patryk   klasa I g1
 6. Gawryś Monika klasa    I g1
 7. Depowska Patrycja klasa   Ig1
 8. Maziarka Katarzyna klasa  I g1

 

Do finału, który odbędzie się 14.12.2017 r. zakwalifikowała się  pierwsza piątka.

Gratulujemy i życzymy powodzenia na rejonowym etapie..

Będziemy trzymać  kciuki

uzale

Kolejna edycja akcji: „SZLACHETNA PACZKA”

Więcej radości jest w dawaniu niż w braniu – wiedzą o tym uczniowie klasy III B  przygotowujący paczki mikołajkowe dla wybranej przez GOPS rodziny, w ramach akcji: „Szlachetna Paczka”.

Od kilku dni dziewczyny z III B z zapałem kompletowały zawartość paczek i pakowały w świąteczny papier. 7  grudnia ich koledzy pomogli odtransportować paczki do dębickiego GOPS.

Dziękujemy Wam wszystkim za finansowe i rzeczowe wsparcie tej szlachetnej akcji. :)

received_1760217300696228