Author Archives: Sławek

„Lekcje z ZUS”

zus


Edycja 2017/2018

Projekt dla szkół ponadgimnazjalnych pn. „Lekcje z ZUS”. Jest to pierwszy, autorski, projekt ZUS, który zrodził się z potrzeby budowy świadomości młodego pokolenia Polaków, w tak ważnym aspekcie ich przyszłego życia, jakim są ubezpieczenia społeczne.

„Lekcje z ZUS” mają za zadanie kształtować świadomość młodzieży, ucząc przy tym zasady solidaryzmu społecznego, a ponadto dawać praktyczną wiedzę przyszłym przedsiębiorcom.

Materiały dydaktyczne do „Lekcji z ZUS” powstały przy współpracy z metodykiem nauczania, który współtworzył podobne projekty z komercyjnymi instytucjami finansowymi. Ilustracje do lekcji wykonali młodzi polscy rysownicy.

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych będą wykorzystywać materiały na lekcjach.

Zachętą do uczestnictwa w programie „Lekcje z ZUS” jest konkurs „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych” z atrakcyjnymi nagrodami zyskujący coraz większą popularność (od roku szkolnego 2016/2017 jest to olimpiada).

Projekt objęty jest honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej
oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Zgłoszenia uczestników do olimpiady przyjmuje Joanna Chwał.

RAJD NA LIWOCZ

25 września 2017 r. członkowie SK  PTTK i  uczniowie klasy IVr  wraz z opiekunami  Sylwią Górz i Agnieszką Wodzień wybrali się na Liwocz. Pokonanie najwyższego wzniesienia Pogórza Ciężkowickiego (562 m n.p.m.) dostarczyło im wielu wrażeń. Z platformy widokowej podziwiali piękną panoramę okolicznych wsi. Celem rajdu oprócz integracji wychowanków było przede wszystkim propagowanie zdrowego i czynnego stylu życia poprzez uczestnictwo w wycieczce.

Młodzież miała  możliwość kontaktu z piękną, jesienną przyrodą, a poprzez wysiłek fizyczny doskonaliła swoją sprawność ruchową oraz wzmacniała zdrowie. Wychowankowie uczyli się także zasad współdziałania w grupie, odpowiedniego zachowania w lesie i przy kompleksie religijnym (drodze krzyżowej oraz kaplicy z figurką matki Boskiej z Mediugorie). Ponadto młodzież zapoznała się z  położeniem i zróżnicowaniem przestrzennym elementów środowiska geograficznego w naszych okolicach, a także rozwijała zainteresowania fotograficzne i turystyczne.

Uczniowie poznali teren, z którym wiąże się wiele legend, a jedna z nich dotyczy patronki naszego miasta – Św. Jadwigi. Podobno kiedyś istniało tu miasto połączone podziemnym tunelem z Bieczem. Tym tunelem Jadwiga uciekała przed Tatarami. Gdy dotarli do Liwocza, miasteczko i tunel zawaliły się, grzebiąc tatarskie oddziały.

Uczniowie poznali specyfikę naszego regionu, walory turystyczno – krajoznawcze okolicy. Poza tym przekonali się, że ruch na świeżym powietrzu to naprawdę doskonała forma spędzania wolnego czasu.

22251434_1410215199076189_847715473_o 22251284_1410215212409521_876342774_o 20170925_121959 20170925_092706

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września bieżącego roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Po uroczystym otwarciu dokonanym przez panią dyrektor Marię Strzyż, młodzież klas drugich i trzecich miała okazję obejrzeć prezentację multimedialną przygotowaną przez panią Agnieszkę Wodzień. Uczniowie mogli się z niej dowiedzieć m.in. o technikach skutecznego uczenia się języków obcych i powodach, dla których warto uczyć się języków.
Następnie pani Agnieszka zaprosiła wszystkich do wspólnej zabawy, którą było rozwiązywanie quizu sprawdzającego wiedzę z zakresu językoznawstwa. Quiz został przygotowany w aplikacji Kahoot, co spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem ze strony uczniów.
Zwycięskie drużyny otrzymały niezwykle atrakcyjne nagrody ufundowane przez zaprzyjaźnione wydawnictwa językowe, Polskiego Przedstawiciela Rady Europy, jak i samą prowadzącą.
Wspólnie spędzony czas uatrakcyjniały gustowne dekoracje o tematyce językoznawczej przygotowane przez panie: Małgorzatę Cioch, Katarzynę Hajduk i Marcelinę Strzałkę.
Pieczę nad sprzętem nagłaśniającym i multimedialnym sprawował pan Jacek Staniec.
Pozostaje mieć nadzieję, że 45 minut spędzone w bliskim kontakcie z rozlicznymi bodźcami językowymi przyczyni się do wzrostu motywacji do uczenia się języków obcych wśród młodzieży naszej szkoły.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 roku w naszej szkole miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018. Po mszy świętej odprawionej w kościele pw. Ducha Świętego odbyła się akademia przygotowana przez Zespół Przedmiotów Ekonomicznych. Prowadzący Kinga Piwowarczyk oraz Marcin Gawlik z klasy 3b, szczególnie ciepłe słowa skierowali do pierwszoklasistów i maturzystów.

Pan Dyrektor Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu życzył wszystkim uczniom sukcesów w nauce i wielu radosnych chwil, a nauczycielom satysfakcji z wykonywanej  pracy dydaktyczno-wychowawczej i  z osiąganych wyników.
W swoim przemówieniu nawiązał do zmarłej nagle 19 sierpnia br. Marii Michalak – nauczycielki, która wiele lat pracowała w naszej szkole, ucząc przedmiotów gastronomicznych.

W części artystycznej upamiętniono rocznicę wybuchu II wojny światowej. Występowały w niej uczennice klasy 3b Weronika Greczycho oraz Aleksandra Staroń.

Tegoroczne rozpoczęcie nowego roku szkolnego przebiegało w atmosferze skupienia i zadumy…

W części poświęconej pożegnaniu przez społeczność szkolną Pani Profesor Marii Michalak, głos zabrała Pani Joanna Chwał:

„Śmierć przychodzi cicho. Niezapowiedziana, nieproszona. Nigdy nie ma na nią odpowiedniej chwili. Jest zawsze gościem nie na czas…. Są chwile, by działać i takie, kiedy należy pogodzić się z tym, co przynosi los … Zgasłaś nam jak świecy płomyk…. Bez buntu, bez słowa skargi. I tylko smutek bolesny
i pamięć żywa o Tobie w nas pozostanie. Wszyscy jesteśmy pogrążeni w żałobie. Brakuje nam słów, dlatego posłużę się słowami ks. J.
Twardowskiego:

Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania.

Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić…

tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania,

że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić.”

 

Wzruszenie towarzyszyło również zebranym podczas deklamowania wiersza przez Panią Dominikę Pykę oraz projekcji prezentacji przygotowanej przez Pana Jacka Stańca- wspomnienie o zmarłej Pani Profesor Marii Michalak.

Na zakończenie Pan Dyrektor podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

Nowy rok szkolny 2017/2018 został oficjalnie rozpoczęty. 

Podsumowanie XI Powiatowego Konkursu „Cywilizacja Miłości”

25 maja 2017 r. w pomieszczeniach dolnego kościoła p.w. Ducha Świętego w Dębicy odbyła się impreza wieńcząca XI Powiatowy Konkurs „Cywilizacja Miłości”, w którym brali udział uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Konkurs organizowany jest przez zespół Szkół Ekonomicznych przy współpracy z Parafią Matki Bożej Anielskiej. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: poetyckiej ( wiersze) i plastycznej (fotografia cyfrowa). Jego celem jest popularyzacja myśli św. Jana Pawłą II, zwłaszcza idei budowania cywilizacji miłości.

Tegoroczne hasło przewodnie Konkursu brzmiało: „Nadzieja” Od jedenastu lat Konkurs odbywa się pod patronatem i z finansowym wsparciem NSZZ „Solidarność” Firmy oponiarskiej T. C Dębica S. A. oraz Biura Podróży ANTURJA. W ostatnich latach Konkursowi patronuje również Starostwo Powiatowe, fundujące w tym roku część nagród książkowych.

W trakcie uroczystości goście oraz publiczność zgromadzona na sali mieli okazję wysłuchać recytacji poezji i prozy nawiązującej do tematyki Konkursu, zapoznać się z pracami laureatów oraz skosztować ciasteczek, które upiekli uczniowie klas gastronomicznych Ekonomika. Imprezie, jak co roku, towarzyszył zespół muzyczny „Gramy Razem od Dwóch Dni”. Po wręczeniu nagród wszyscy obecni na sali wspólnie wspólnie z zespołem odśpiewali „Barkę”.

 

 

Wyniki  XI Powiatowego Konkursu „Cywilizacja Miłości”

 

 

Kategoria „Słowo”

 

I miejsce – „Wiara, nadzieja, miłość” – Gabriela Stalec, I LO w Dębicy,

opiekun: Beata  Wojnarowska-Pocica.

II miejsce – „Kiedy odszedłeś” – Ewa Kasperek, ZSE w Dębicy,

opiekun: Beata Wojnarowska-Pocica

- „Filary Cywilizacji Miłości” – Julia Panyło, ZSE w Dębicy,

opiekun: Katarzyna Szafińska-Stepaniak

III miejsce – „Nadzieja” – Katarzyna Żółkiewska, ZS nr 2 w  Dębicy,

opiekun: Andrzej Fijołek

-  „Będziesz zawsze” -   Justyna Smoter , LO w Pilżnie,

opiekun:  Lidia Sozańska

 

Kategoria „Obraz”

I miejsce  – Natalia Zaręba, ZSZ nr 1 w Dębicy,  opiekun: Katarzyna Madej

II miejsce – Kinga Ciebień – ZSE w Dębicy, opiekun: Teresa Nurkowicz

III miejsce – Agata Jędrzejczyk – ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun: Katarzyna Madej

 

Wyróżnienia:

 Katarzyna Świstak – MG2 w Dębicy, opiekun: Barbara Gruba

Magdalena Radwańska, ZS nr 2 w Dębicy, opiekun: Andrzej Fijołek

Natalia Ciak, ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun:  Joanna Doroba

Zuzanna Fijołek – Publiczne Gimnazjum w Pilżnie, opiekun: ks. Jarosław Musiał

Kinga Ciebień -  ZSE w Dębicy, opiekun: Teresa Nurkowicz

Wyniki XI Powiatowego Konkursu „Cywilizacja Miłości”

W imieniu organizatorów pragnę zaprosić uczestników Konkursu wraz z opiekunami na uroczyste podsumowanie „Cywilizacji Miłości” oraz wręczenie nagród i wyróżnień.

Uroczystość odbędzie się dnia 25 maja (czwartek) o godz. 11 00 w pomieszczeniach dolnego kościoła pw. Ducha Świętego w Dębicy ( sala widowiskowa).

Wyniki Konkursu poniżej.

Barbara Podlasek

 

Kategoria „Słowo”

I miejsce – „Wiara, nadzieja, miłość” – Gabriela Stalec, I LO w Dębicy,  opiekun: Beata Wojnarowska-Pocica.

II miejsce – „Kiedy odszedłeś” – Ewa Kasperek, ZSE w Dębicy, opiekun: Beata Wojnarowska-Pocica

- „Filary Cywilizacji Miłości” – Julia Panyło, ZSE w Dębicy, opiekun: Katarzyna Szafińska-Stepaniak

III miejsce – „Nadzieja” – Katarzyna Żółkiewska, ZS nr 2 w  Dębicy – opiekun: Andrzej Fijołek

-  „Będziesz zawsze” -   Justyna Smoter , LO w Pilżnie, opiekun:  Lidia Sozańska

 

Kategoria „Obraz”

I miejsce  – Natalia Zaręba, ZSZ nr 1 w Dębicy,  opiekun: Katarzyna Madej

II miejsce – Kinga Ciebień – ZSE w Dębicy, opiekun: Teresa Nurkowicz

III miejsce – Agata Jędrzejczyk – ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun: Katarzyna Madej

Wyróżnienia:

Katarzyna Świstak – MG2 w Dębicy, opiekun: Barbara Gruba

Magdalena Radwańska, ZS nr 2 w Dębicy, opiekun: Andrzej Fijołek

Natalia Ciak, ZSZ nr 1 w Dębicy, opiekun:  Joanna Doroba

Zuzanna Fijołek – Publiczne Gimnazjum w Pilżnie, opiekun: ks. Jarosław Musiał

Salon Gimnazjalisty i Dzień Otwarty Szkoły 2017

W dniu 21 marca 2017 r. odbył się SALON GIMNAZJALISTY 2017 połączony z DNIEM OTWARTYM SZKOŁY, na których gościliśmy młodzież z 36 gimnazjów w liczbie 640 osób. Młodzież gimnazjów mogła zapoznać się z kierunkami nauczania oferowanymi przez szkoły ponadgimnazjalne powiatu dębickiego oraz charakterem pracy i specyfikacją danego zawodu.

DSC_0239

Program Dnia Otwartego obejmował:

 • Zapoznanie z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny.
 • Informację na temat praktyk zagranicznych.
 • Pokaz synchroniczny obsługi kelnerskiej.
 • Prezentację działalności Koła Historyczno-Modelarskiego.
 • Degustację potraw i napojów sporządzonych przez uczniów.
 • Prezentację  osiągnięć uczniów „Ekonomika”.
 • Zwiedzanie biblioteki oraz klasopracowni:
  • ekonomicznych,
  • handlowej,
  • reklamy,
  • gastronomicznych,
  • językowych.

Młodzież miała okazję także skorzystać z pokazu strzeleckiego, skosztować wypieków i koktajli przygotowanych przez klasy gastronomiczne, zapoznać się z reklamą, ekonomią i handlem,

Zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną.

Warsztaty z grafiki komputerowej, fotografii i rysunku dla gimnazjalistów.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się ze specyfiką kierunku – technik organizacji reklamy, uczestnicząc w zajęciach z rysunku (prowadzący Wacław Jałowiec), fotografii (prowadzący Sławomir Siwula), grafiki komputerowej (prowadzący Agnieszka Matłok, Agata Wiktor, Jacek Staniec).

POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS IV

I GALA ROZDANIA OSCARÓW EKONOMIK 2017 ZA NAMI!

I stało się to, na co uczniowie klas IV czekali przez cztery lata. 28 kwietnia 2017 roku 179 kolejnych absolwentów opuściło mury Ekonomika. Tego dnia po raz ostatni zabrzmiał dla nich szkolny dzwonek.

Uroczystości zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas IV rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą w kościele pod wezwaniem Ducha Świętego, po której młodzież wraz z dyrekcją i wychowawcami udała się, doskonale znanym skrótem „przez kładkę”, do szkoły na nową salę gimnastyczną.

Część oficjalną imprezy poprowadził niezastąpiony duet konferansjerów:  Kinga Piwowarczyk i przewodniczący SU Marcin Gawlik.

Dyrektor pan Krzysztof Górecki w swoim przemówieniu złożył wszystkim abiturientom gratulacje z okazji ukończenia szkoły, a najlepszym wręczył świadectwa z wyróżnieniem i nagrody. Przy dźwiękach fanfar statuetkę PRIMUS INTER PARES dla najlepszego absolwenta z rąk pana dyrektora odebrała chluba Ekonomika Monika Lipa z klasy IV c. Wyróżnienia za najwyższą średnią i wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych otrzymały także  nominowane do w/w statuetki Mirosława Maciejowska i Weronika Synowiecka z klasy IV b. Wicedyrektor pani Małgorzata Godycka w imieniu nauczycieli przedmiotów ścisłych wręczyła kolejną nagrodę Mirce Maciejowskiej za szczególne osiągnięcia w dziedzinie matematyki. Nagrody za aktywną postawę i ponadprzeciętne zaangażowanie się w życie społeczności szkolnej otrzymali  byli działacze Samorządu Uczniowskiego. Statuetki, o które zadbał inicjator wielu nowych imprez szkolnych, obecny opiekun SU pan Mateusz Ożóg, z rąk dyrektora szkoły odebrali znani wszystkim aktywni działacze: Gabriela Pytel (IVg2), Sylwia Pazdur (IVa), Kamil Florka (IVb), Jakub Żmuda (IVc) .  Nie zabrakło też podziękowań ze strony dyrekcji dla Jakuba Żmudy z klasy IVc, który w ciągu czterech lat zasłynął jako „specjalista od sprzętu nagłaśniającego szkolne uroczystości” , a uczniom zapisał się w pamięci jako DJ serwujący odprężającą  muzykę na długich przerwach.

O swoich podopiecznych w tak szczególnym dniu nie zapomniała charyzmatyczna prezes Szkolnego Klubu HDK pani Alicja Lipa, która w podziękowaniu za dar krwi, wręczyła wszystkim krwiodawcom klas IV pamiątkowe dyplomy. Najlepszym dawcą krwi okazał się Robert Noga z klasy IVg1, który wraz z dyplomem otrzymał nagrodę rzeczową.

Życzenia wszelkiej pomyślności na egzaminach maturalnych skierowała w swoim przemówieniu do absolwentów przewodnicząca Rady Rodziców pani Ewa Pawłowska. Na zakończenie części oficjalnej głos zabrali przedstawiciele uczniów klas IV Gabriela Pytel, Sylwia Pazdur i Piotr Zima, dziękując wychowawcom i nauczycielom za cztery lata wspólnej pracy.

Na kolejny punkt programu I Galę Rozdania Oscarów Ekonomik 2017 zaprosił wszystkich zebranych Marcin Gawlik. W tym momencie sala gimnastyczna zamieniła się w Teatr Dolby w Hollywood, szczególnie za sprawą czerwonego dywanu, po którym przy dźwięku fanfar i gromkich oklaskach dumnie kroczyli zwycięzcy  w poszczególnych kategoriach. W ciekawy i żartobliwy sposób galę poprowadziła Samanta Rejniak (Ig2) oraz dwóch uczniów klasy IIIc Szymon Bukowski i Daniel Homik. Utrzymując publiczność w napięciu przedstawiali kolejno uczniów klas IV nominowanych w poszczególnych kategoriach. Nie zabrakło również projekcji zdjęć wyróżnionych osób, zebranych w prezentacji przygotowanej przez uczennice klasy IIa: Iwonę Niemiec, Angelike Dykas i Magdalenę Biestek. Dekoracji szarfami i wręczenia oscarowych tytułów dokonała młodzież klasy III g1, która na czas trwania gali wcieliła się w „znane postacie sportowców, aktorów, ludzi nauki i biznessu”. I tak na środku z werdyktem Szkolnej Kapituły pojawiali się: zawodnik Realu Madryt Daniel Carvajal Orkisz J , prezenterka telewizyjna Patrycja Kazadi Lesiak J, Eva Longoria ZielińskaJ  czy kierowca rajdowy Kajetan Kajetanowicz Kurcz. Zebrani nauczyciele i uczniowie gromkimi brawami nagradzali zwycięzców poszczególnych kategorii. Najsympatyczniejszą dziewczyną Ekonomika okazała się Kamila Wymsłowska z klasy IVb. Tuż obok niej miejsce zajął Filip Dankowski z klasy IVr – zwycięzca w kategorii „Sympatyczny Ekonomika”.  Niczym prawdziwy showman pojawił się na czerwonym dywanie Karol Kozioł z klasy IVg2 – zwycięzca w kategorii „Osobowość Ekonomika”. Pełna gracji i elegancji Karina Skrzypek (IVb) odebrała wyróżnienie w kategorii „Ikona stylu”. Swoje pięć minut miała także Ada Rajchel z klasy IVa, zdobywczyni tytułu „Żelazne zdrowie”. Na podium, drugi raz w tym dniu stanęła Weronika Synowiecka ( IVb), otrzymując Oscara w kategorii „Mózg Ekonomika”. Największe emocje wśród zebranych wzbudziła kategoria „Strażnik hasioka”, a misji tej na przestrzeni czterech lat w pełni oddała się Katarzyna Domka z klasy IV g1. Dużym zaskoczeniem dla uczniów klas IV okazało się zwycięstwo Dawida Koziary z klasy IVr w kategorii „ Imprezowicz Ekonomika”. No cóż – niespodzianki, to także nieodzowny element oscarowej gali. Kolejne wyróżnienie z rąk Evy Longorii Zielińskiej odebrała Natalia Ochab (IVa) – niedościgniona w kategorii „Osobowość sceniczna”. Oscary otrzymali również nasi wybitni sportowcy. Tytuł „Sportowca Ekonomika” przypadł w udziale Markowi Kołodziejowi z klasy IVa, a „Sportsmenką Ekonomika” została Magda Mroczka z klasy IVg1. Owacje na stojąco otrzymał Wojtek Winiarski z klasy IVc – zwycięzca w kategorii „Kibic Ekonomika”.

Na I Oscarowej Gali Ekonomik 2017 nie zabrakło również dobrej muzyki. Przed publicznością wystąpiły absolwentki naszej szkoły, byłe uczennice technikum organizacji reklamy: Urszula Błądzińska i Klaudia Bizoń. Dziewczyny, wykonując hit What’s Up  zespołu 4 Non Blondes czy utwór Simply the Best Tiny Turner wprawiły wszystkich zebranych w iście oscarowy nastrój.

Po zakończeniu części artystycznej młodzież klas IV udała się na ostatnie spotkanie ze swoimi wychowawcami. I to właśnie w klasach przyszedł czas na odbiór świadectw, gratulacje, podziękowania, wspomnienia i łzy.

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły i życzymy powodzenia na egzaminach maturalnych. :-)

I Powiatowy Konkurs Językowo-Plastyczny pod hasłem „Zdrowy Styl Życia – Mój Własny Wybór”

I Powiatowy Konkurs Językowo-Plastyczny pod hasłem „Zdrowy Styl Życia – Mój Własny Wybór” dla uczniów gimnazjum rozstrzygnięty!

W konkursie wzięło udział 26 uczniów z 17 gimnazjów z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie talentów językowych i plastycznych uczniów, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Zadaniem gimnazjalistów było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia.  Nagrody dla uczestników naszego konkursu ufundowali:

 • Firma Green Bike, producent rowerów miejskich marki Goetze,
 • Klub Fitness „Soho Body Spirit” w Dębicy
 • Restauracja Ambrozja w Dębicy
 • Klub Bilardowy Pino w Dębicy
 • Oraz wydawnictwo Pearson

19 kwietnia 2017 r. komisja w składzie p. Wacław Jałowiec,  p. Renata Piękoś, p. Katarzyna Hajduk, p. Marcelina Strzałka, p. Agnieszka Wodzień, p. Marta Cabaj wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce: Wiktoria Czapla z Zespołu Szkół w Głowaczowej

II miejsce: Karolina Szczudło z Zespołu Szkół w Nagawczynie

III miejsce ex aequo: Maria Cabaj z Miejskiego Gimnazjum nr 4 w Dębicy

oraz Aleksandra Mateja z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Dębicy

Wyróżnienia:

- Gabriela Ciebień z Zespołu Szkół w Stasiówce

- Ewa Wójcik z Miejskiego Gimnazjum nr 3 w Dębicy

Nagroda publiczności:

Wiktoria Tomasiewicz i Weronika Soprych z Zespołu Szkół w Zwierniku

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!