Monthly Archives: Wrzesień 2014

Europejski Dzień Języków Obcych

26 września już po raz dziesiąty obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych.
Centralnym punktem uroczystości była degustacja ciast i ciasteczek sporządzonych
przez uczniów naszej szkoły na bazie oryginalnych przepisów kuchni angielskiej,
niemieckiej, francuskiej i włoskiej.
Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą Szkolnej Biblioteczki Języków
Obcych oraz dokonać zakupów pomocy naukowych z 30 % rabatem dzięki
uprzejmości księgarni językowej Bookland z Rzeszowa.
Nad organizacją przedsięwzięcia czuwały Panie: Małgorzata Cioch, Dominika Pyka oraz Agnieszka Wodzień.

Sprzątanie świata 2014

W dniu 23 września 2014 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych

wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”której hasłem przewodnim było:

„Turysto! Szanuj Środowisko”

Celem akcji było zachęcenie do refleksji nad wpływem na środowisko w czasie wypoczynku, na urlopie, w czasie pobytu na łonie przyrody. W jaki sposób oddziałujemy na przyrodę podczas wędrówki górskim szlakiem, podczas spaceru po lesie czy rejsu żaglówką po jeziorze? Co każdy z nas może zrobić, żeby zmniejszyć swój negatywny wpływ na środowisko? Jak możemy ograniczyć tworzenie odpadów? Dlaczego warto prowadzić ich selektywną zbiórką?

Promujemy „nieśmiecenie”, odkrywanie lasów i odpowiedzialną turystykę!

W akcji zorganizowanej w naszej szkole udział wzięły grupy z klas IIg1 oraz IIb. Zaopatrzeni w rękawice i worki uczniowie, porządkowali teren w Lesie Wolica – zebrali 16 worków śmieci. Po wspólnej pracy, przy płomieniu ogniska był czas na refleksję nad stosunkiem do otaczającego świata i konsekwencjami naszego działania.

Wielkie zaangażowanie w „Sprzątanie świata” nie zwalnia nas jednak z obowiązku dbania o stan środowiska naturalnego w ciągu całego roku. Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i powinniśmy o nią dbać wszyscy!

Akcję zorganizował Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego we współpracy z Nadleśnictwem Dębica. Opiekę nad uczniami w trakcie „Sprzątania świata” sprawowały: Małgorzata Szot i Renata Łaba.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – 19 września 2014 roku

„Jak co roku, (…) młodzież maturalna z naszej diecezji pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani, aby rozpocząć ten bardzo ważny rok w ich życiu od spotkania z Matką Najświętszą i poleceniu Jej wszystkich intencji, spraw, które są im bliskie” – powiedział ks. Paweł Górski dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Do tak ważnej uroczystości jaką było spotkanie się naszej młodzieży z Matką Boską Częstochowską doprowadzili – ks. Mariusz Jachymczak, ks. Piotr Nalepa, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych- Krzysztof Górecki oraz wychowawcy i nauczyciele Ekonomika. Była to wyjątkowa uroczystość z dwóch powodów. Uczniowie mieli nie tylko możliwość podziękowania Matce Bożej za wszystkie dotychczasowe łaski oraz poproszenia Jej o dalsze błogosławieństwo, ale również dostąpili zaszczytu obsługi Mszy Świętej.

Podczas uroczystej koncelebry, na ołtarzu godnie i na bardzo wysokim poziomie reprezentowali naszą szkołę:
Karolina Stan z klasy (4a), Mateusz Bizoń (4rf), Marta Łączak (4g) oraz Klaudia Bizoń (4r).

Oprawę muzyczną pod okiem ks. Mariusza Jachymczaka oraz pani Marta Cabaj przygotował chór w składzie: Klaudia Bizoń (4r), Ula Błądzińska (4r), Natalia Wałęga (2a) przy akompaniamencie gitar: Piotra Ryby(4rf), Krysi Jawor (3rg), Karoliny Brzostowskiej (4rf) oraz gościnnie grającej na altówce Malwiny Koziara z ZS nr 2.

W/w uczniowie poprowadzili w modlitwie około 2.000 pielgrzymów w czasie drogi krzyżowej na Wałach.
Więcej informacji (zdjęcia oraz wywiad z maturzystami z Ekonomika) dostępne na str. http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=8871

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za organizację, wkład artystyczny w oprawę Mszy Świętej oraz drogi krzyżowej a także, a może przede wszystkim za modlitwę.

Opracowała
Marta Cabaj, Joanna Rakoczy

Wybory na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

UWAGA!!! UWAGA!!!

Już niebawem w naszej szkole odbędą się wybory na stanowisko przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego, dlatego prosimy uczniów klas I i II o wystawienie kandydatów z poszczególnych klas i przygotowanie kampanii wyborczej.

Kandydatury należy zgłosić do 19 września opiekunowi SU pani Beacie Szypułce.

Każda klasa proszona jest o wystawienie swojego kandydata.

 

SAMORZĄD UCZNIOWSKI