Daily Archives: 22 września 2014

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę – 19 września 2014 roku

„Jak co roku, (…) młodzież maturalna z naszej diecezji pielgrzymuje do tronu Jasnogórskiej Pani, aby rozpocząć ten bardzo ważny rok w ich życiu od spotkania z Matką Najświętszą i poleceniu Jej wszystkich intencji, spraw, które są im bliskie” – powiedział ks. Paweł Górski dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Diecezji Tarnowskiej.

Do tak ważnej uroczystości jaką było spotkanie się naszej młodzieży z Matką Boską Częstochowską doprowadzili – ks. Mariusz Jachymczak, ks. Piotr Nalepa, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych- Krzysztof Górecki oraz wychowawcy i nauczyciele Ekonomika. Była to wyjątkowa uroczystość z dwóch powodów. Uczniowie mieli nie tylko możliwość podziękowania Matce Bożej za wszystkie dotychczasowe łaski oraz poproszenia Jej o dalsze błogosławieństwo, ale również dostąpili zaszczytu obsługi Mszy Świętej.

Podczas uroczystej koncelebry, na ołtarzu godnie i na bardzo wysokim poziomie reprezentowali naszą szkołę:
Karolina Stan z klasy (4a), Mateusz Bizoń (4rf), Marta Łączak (4g) oraz Klaudia Bizoń (4r).

Oprawę muzyczną pod okiem ks. Mariusza Jachymczaka oraz pani Marta Cabaj przygotował chór w składzie: Klaudia Bizoń (4r), Ula Błądzińska (4r), Natalia Wałęga (2a) przy akompaniamencie gitar: Piotra Ryby(4rf), Krysi Jawor (3rg), Karoliny Brzostowskiej (4rf) oraz gościnnie grającej na altówce Malwiny Koziara z ZS nr 2.

W/w uczniowie poprowadzili w modlitwie około 2.000 pielgrzymów w czasie drogi krzyżowej na Wałach.
Więcej informacji (zdjęcia oraz wywiad z maturzystami z Ekonomika) dostępne na str. http://www.jasnagora.com/wydarzenie.php?ID=8871

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie za organizację, wkład artystyczny w oprawę Mszy Świętej oraz drogi krzyżowej a także, a może przede wszystkim za modlitwę.

Opracowała
Marta Cabaj, Joanna Rakoczy