Monthly Archives: Kwiecień 2018

MIEJSCE NA PODIUM DLA DEBATUJĄCYCH Z EKONOMIKA

17 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbył się finał V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w którym nasza młodzież wywalczyła trzecie miejsce.

W turnieju oprócz naszej szkoły wystartowali uczniowie I LO im. Króla Wł. Jagiełły, II LO im. ks. J. Twardowskiego, Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego.

Ekonomik reprezentowały dwie drużyny. W skład pierwszej wchodzili: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir). Drugą drużynę tworzyli: Justyna Pomykacz (Ic), Patryk Małkowski (Ig1), Samanta Rejniak (IIg2), Wiktoria Sajdak(Ig2).

W pojedynku na argumenty zmierzyliśmy się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 oraz uczniami I Liceum Ogólnokształcącego. W debacie udowadnialiśmy, że: „praca organiczna była lepszym sposobem na utrzymanie świadomości narodowej podczas zaborów niż powstania” oraz, że: „dobro osobiste jest ważniejsze niż dobro ojczyzny”.

O wyborze najlepszej drużyny i mówcy decydowała loża sędziowska, którą tworzyli: pani Katarzyna Grygiel – Dyrektor Zespołu Szkół w Brzostku, pani Wirginia Lis – polonistka, emerytowana nauczycielka, pani Elżbieta Baryłecka – nauczycielka historii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy, pani Anna Zboch – Redaktor Radia RDN Małopolska w Tarnowie, pan Zbigniew Sroczyński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pan Tomasz Czapla – Kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Nasi mówcy wykazali się wysokim poziomem dyskusji oraz przygotowaniem merytorycznym, dobrą komunikacją werbalną i niewerbalną, umiejętnością szybkiego myślenia, odwagą i poczuciem humoru.

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

1 IMG_20180417_101118 IMG_20180417_120332 IMG_20180417_130548 IMG_20180417_132208

PRZEŁAJE: ZWYCIĘSKI BIEG KINGI ZATOR

6 kwietnia na obiektach sportowych ZS nr 1 (Mechanik) odbyły się drużynowe biegi przełajowe (etap powiatowy).

W kategorii dziewcząt, po bardzo dobrym biegu, wygrała Kinga Zator. Reprezentantka Ekonomika wywalczyła tym samym awans do kolejnego etapu, który odbędzie się w Kolbuszowej. GRATULACJE!

ZSE: Patrycja Ciebień, Iza Mroczek, Paulina Zima (wszystkie 3r), Aleksandra Szerszeń (1a), Patrycja Wiśniewska (3b), Kinga Zator (1c)

opieka W.Szydło.

WP_20180406_11_24_51_Pro

WP_20180406_11_24_47_Pro

SUKCES KLAUDII KOBAK

SUKCES 

KLAUDII KOBAK 

W XIII POWIATOWYM KONKURSIE JĘZYKA ANGIELSKIEGO

I WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

Po raz trzynasty odbył się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych pod hasłem „Zdrowy Styl Życia”. Organizatorami były  pani Agata Wolak oraz pani Marta Cabaj.

Konkurs, który był objęty honorowym patronatem przez Starostę Powiatu Dębickiego pana Andrzeja Regułę, cieszył się ogromnym powodzeniem. 23 uczestników z pięciu szkół ponadgimnazjalnych musiało wykazać się nie tylko znajomością gramatyki i słownictwa z zakresu profilaktyki prozdrowotnej, ale również umiejętnością czytania i słuchania ze zrozumieniem oraz wiedza dotyczącą krajów anglojęzycznych.

13 edycja konkursu okazała się bardzo szczęśliwa dla Ekonomika. Klaudia Kobak (z klasy 3A) zdobyła I miejsce. Drugie miejsce zajęła Patrycja Gajda z I LO , zaś miejsce III przyznano Idze Skwirut  również z I LO.

ZSE reprezentowali również uczniowie: Patrycja Czapla (3R) – V miejsce, Adrian Zuba (3G2) – V miejsce,  Iwona Niemiec (3A) – VIII miejsce oraz  Jakub Godek (4R) – XI miejsce.

Nagrody dla wszystkich uczestników ufundowało Starostwo Powiatowe w Dębicy  oraz Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika”.

Konkurs (2) Konkurs (4) Konkurs (6) Konkurs (7) Konkurs (11) Konkurs (19) Konkurs (20)

Kolejny sukces debatujących z Ekonomika

10 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbyły się eliminacje do V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do rywalizacji stanęło 6 szkół ponadgimnazjalnych z powiatu dębickiego. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny:

WETERANI DEBAT: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir)

DEBIUTANCI: Justyna Pomykacz (Ic), Patryk Małkowski (Ig1), Samanta Rejniak (IIg2), Wiktoria Sajdak (Ig2).

Drużyny miały za zadanie bronić lub negować wylosowane tezy:
1. Polacy powinni częściej wywieszać flagę państwową.
2. Gloryfikowanie przegranych polskich powstań narodowych jest błędem.
3. Należy przywrócić powszechną służbę wojskową.

Po emocjonujących starciach drużyny Ekonomika zdobyły największą liczbę punktów i tym samym zajęły pierwsze miejsce w eliminacjach.

Gratulujemy i życzymy powtórzenia sukcesu w finale !

2 1

Drużynowe Biegi Przełajowe

W dniu 06 kwietnia 2018 na stadionie przy Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 w Dębicy odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe.

Na dystansie 1200m. rywalizowali chłopcy Naszej Szkoły, jako pierwszy przybiegł Paweł Fołta, który ostatecznie zajął szóste miejsce.

Opiekunem grupy chłopców był Grzegorz Mytkoś, a oto lista pozostałych uczestników:
Damian Głogowski, Szczepan Gurga, Bartłomiej Maź, Kacper Dąbrowski, Dominik Petryk, Dominik Drąg, Kacper Tomaszewski, Bartosz Szczepanek

20180406_114945

20180406_112851

20180406_114934