Szkolny konkurs „Wielkanoc na polskim stole”

By   10 kwietnia 2018

We wtorek  27  marca 2017 r.  odbył się w naszej szkole konkurs „Wielkanoc na polskim stole”.

Po raz 9-ty uczniowie z klas pierwszych, drugich i trzecich technikum żywienia i usług gastronomicznych przygotowali polskie potrawy wielkanocne, które konkurowały w dwóch kategoriach ; potraw słodkich i potraw słonych.

W skład jury konkursowego weszli: Pan Dyrektor  Krzysztof Górecki, Pan Piotr Basara – szef kuchni  w Restauracji Stek House w Dębicy, Pani Helena Gola – szefowa kuchni w Firmie Cateringowej Catering Staff w Dębicy, Pan Kamil Oparowski – właściciel  i kucharz w  Restauracji The George w Dębicy.

Uczniowie przygotowali  kilkadziesiąt potraw , które kusiły wyglądem i smakiem.  Były to mazurki, babki, paschy, torty ,  jaja faszerowane, zakąski z mięsa i wędlin, żurki, zajączki i baranki wielkanocne.   Poziom przygotowanych potraw był bardzo wysoki. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowali się do konkursu.  Ostatecznie nagrodzeni zostali :

W kategorii potraw słonych ;

I miejsce
Gabriela Wodzień i Anita Szpara –  rolada jajeczna

II miejsce
Natalia Cyran i Anita Rej  -  koszyczki z ciasta francuskiego z farszem z żółtek i chrzanu

III miejsce
Dagmara Gęza i Gabriela Śliwa – pasztet pieczony z królika

Wyróżnienie
Wiktoria Świerczek i Justyna Sudoł – jajka faszerowane

W kategorii potraw słodkich;

I miejsce
Nykiel Kinga i Pieczonka Weronika – pascha wielkanocna czekoladowa

II miejsce
Kamila Koziara i Paweł Świątek – mazurek

III miejsce
Patrycja Depowska i Sandra Nowak – ciasto „zajęcza polana”

Wyróżnienie
Bartosz Tomaszewski – tort świąteczny owocowy
Anna Król i Zuzanna Piątek – sernik zielony

Za organizację konkursu odpowiadały nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: A. Ryczek, E. Kurzawa, M. Groch-Kipa, E. Tyksińska.
Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu była M. Wypasek