MIEJSCE NA PODIUM DLA DEBATUJĄCYCH Z EKONOMIKA

By   23 kwietnia 2018

17 kwietnia w Starostwie Powiatowym w Dębicy odbył się finał V Powiatowego Turnieju Debat Oksfordzkich z okazji 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w którym nasza młodzież wywalczyła trzecie miejsce.

W turnieju oprócz naszej szkoły wystartowali uczniowie I LO im. Króla Wł. Jagiełły, II LO im. ks. J. Twardowskiego, Zespołu Szkół nr 2 im. E. Kwiatkowskiego.

Ekonomik reprezentowały dwie drużyny. W skład pierwszej wchodzili: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir). Drugą drużynę tworzyli: Justyna Pomykacz (Ic), Patryk Małkowski (Ig1), Samanta Rejniak (IIg2), Wiktoria Sajdak(Ig2).

W pojedynku na argumenty zmierzyliśmy się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 oraz uczniami I Liceum Ogólnokształcącego. W debacie udowadnialiśmy, że: „praca organiczna była lepszym sposobem na utrzymanie świadomości narodowej podczas zaborów niż powstania” oraz, że: „dobro osobiste jest ważniejsze niż dobro ojczyzny”.

O wyborze najlepszej drużyny i mówcy decydowała loża sędziowska, którą tworzyli: pani Katarzyna Grygiel – Dyrektor Zespołu Szkół w Brzostku, pani Wirginia Lis – polonistka, emerytowana nauczycielka, pani Elżbieta Baryłecka – nauczycielka historii w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy, pani Anna Zboch – Redaktor Radia RDN Małopolska w Tarnowie, pan Zbigniew Sroczyński – Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy oraz pan Tomasz Czapla – Kustosz Muzeum Regionalnego w Dębicy.

Nasi mówcy wykazali się wysokim poziomem dyskusji oraz przygotowaniem merytorycznym, dobrą komunikacją werbalną i niewerbalną, umiejętnością szybkiego myślenia, odwagą i poczuciem humoru.

GRATULUJEMY SUKCESU !!!

1 IMG_20180417_101118 IMG_20180417_120332 IMG_20180417_130548 IMG_20180417_132208