Monthly Archives: Luty 2020

ZAWSZE WIERNI

To nie są wiersze, poematy
I polonezy karmazynów:
To biblia, w której polskie światy
Z ojców przenoszą się na synów.

„Dziady”, „Irydion”, „Pan Tadeusz”
Lub „Kordian”, policz owe dzieła
I na pokoleń śpiew je przełóż –
Co w nich ci zagra? – Nie zginęła.

                        K. Wierzyński „Biblia polska” [fragment]

 

27 lutego w I Liceum Ogólnokształcącym w Dębicy odbyły się powiatowe eliminacje do V edycji Wojewódzkiego Konkursu Poezji i Prozy „Zawsze Wierni”. Naszą Szkołę w tym patriotycznym wydarzeniu reprezentowała Paulina Jałowiec z 1Lc. Paulina z dużym wyczuciem artystycznym  i odpowiednią interpretacją wyrecytowała wiersz Kazimierza Wierzyńskiego „Biblia polska”.

Młodzi artyści z powiatu dębickiego interpretowali wiersze polskich twórców, które powstały po 1918 roku i zawierały motyw „zawsze wierni”, wpisywały się w 100-lecie odzyskania niepodległości oraz rozwijały rozumienie pojęć: patriotyzm, honor, bohater, ojczyzna i wierność wartościom.

Konkurs stanowił hołd dla tych, którzy pozostali wierni ideom wolności, honoru oraz umiłowania Ojczyzny. Był także motywacją do rozbudzania zainteresowań historią najnowszą i jej bohaterami, a także do kształtowania poczucia tożsamości narodowej.

Paulinie gratulujemy poczucia artyzmu i życzymy sukcesów w rozwijaniu zdolności recytatorskich i aktorskich.

21 31

Walentynki 2020 HDK

kr1

 

 

 

 

 

 

 

 

Chwyć czerwoną nitkę – by ocalić czyjeś życie.

„Dobro poza podziałami” to hasło akcji „WALENTYNKI 2020” zorganizowanej 14 lutego 2020 roku, przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Celem akcji była promocja idei krwiodawstwa wśród młodzieży, zwiększenie świadomości o potrzebie dzielenia się tym co jest najcenniejsze, cząsteczką krwi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że krew to dar życia. Zaangażowanie i bezinteresowna pomoc krwiodawców niesie nadzieję setkom ludzi.

W tym dniu każdy mógł przyjść i zamanifestować swoje poparcie dla ludzi dobrej woli. Trzymając symboliczną niteczkę krwi pokazać, że nie ma dla nas żadnych podziałów. Wobec chorób, śmierci wszyscy jesteśmy równi. Dając innym nadzieję, dzieląc sie dobrem, sprawimy, że świat stanie się piękniejszy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne ciastko w kształcie serca oraz cukierki.

kr2

Dziękujemy za pomoc  w  przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji uczennicom klasy 3 c: Katarzynie Dubas, Monice Kuczkowskiej, Agnieszce Andreasik, Patrycji Kuczek i Justynie Pomykacz. Szczególne podziękowania kieruję do pana Krzysztofa Bieleckiego, który był pomysłodawcą akcji i wspiera klub  w promowaniu idei krwiodawstwa.

Myślę, ze spotkamy się wszyscy za rok. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Opiekun szkolnego Koła HDK. Anna Didyk – Żołądek.

Relacja z przebiegu akcji:

Sukces uczennic z Ekonomika na Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek

30 stycznia 2020 roku okazał się szczęśliwym dniem dla naszych Artystów. Aż dwie uczennice Ekonomika odniosły sukces w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek. Wiktoria Madej z klasy 1r1 z kolędą „Gdy się Chrystus rodzi” zajęła 1 miejsce, natomiast Magdalena Pych z klasy 2b zdobyła 3 nagrodę za wykonanie utworu „Znak pokoju”. Serdecznie gratulujemy naszym laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

IMG_6035 IMG_6029

Zbiórka dla „Przytuliska” w Dębicy

Zbiórka dla „Przytuliska” w Dębicy

10 lutego – 22 lutego 2020r.

Zbieramy: - żywność dla psów, suchą karmę, puszki, saszetki
- rzeczy: koce, ręczniki, prześcieradła itp.

Żywność i rzeczy można przynosić do Pani Sabiny Podlasek – Pazdanlub zostawić w kantorku nauczycieli wychowania fizycznego.

POMÓŻ!!

schronisko-724x1024

Podziękowanie za pomoc podczas Orszaku Trzech Króli

W dniu 28 stycznia w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie podsumowujące siódmy dębicki Orszak Trzech Króli.

Podczas spotkania pan Piotr Chęciek – Starosta Powiatu Dębickiego w bardzo ciepłych słowach podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i organizację tegorocznych ulicznych jasełek, które odbyły się pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają!”.

Podobnie jak w latach wcześniejszych, za dekorowanie zagrody dla żywych zwierzaków na dębickim Rynku, odpowiedzialna była grupa wolontariuszek z Ekonomika. Dzięki ich zaangażowaniu możliwe był przybliżenie wszystkim uczestnikom orszaku, zwłaszcza tym najmłodszym, atmosfery panującej w  betlejemskiej szopce.

Pan Starosta na ręce pana Wojciecha Szerszenia złożył podziękowania dla uczennic Ekonomika za sprawne działanie i poświęcony czas.

OTK 2020