Daily Archives: 19 lutego 2020

Walentynki 2020 HDK

kr1

 

 

 

 

 

 

 

 

Chwyć czerwoną nitkę – by ocalić czyjeś życie.

„Dobro poza podziałami” to hasło akcji „WALENTYNKI 2020” zorganizowanej 14 lutego 2020 roku, przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy. Celem akcji była promocja idei krwiodawstwa wśród młodzieży, zwiększenie świadomości o potrzebie dzielenia się tym co jest najcenniejsze, cząsteczką krwi. Nikogo nie trzeba przekonywać, że krew to dar życia. Zaangażowanie i bezinteresowna pomoc krwiodawców niesie nadzieję setkom ludzi.

W tym dniu każdy mógł przyjść i zamanifestować swoje poparcie dla ludzi dobrej woli. Trzymając symboliczną niteczkę krwi pokazać, że nie ma dla nas żadnych podziałów. Wobec chorób, śmierci wszyscy jesteśmy równi. Dając innym nadzieję, dzieląc sie dobrem, sprawimy, że świat stanie się piękniejszy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali symboliczne ciastko w kształcie serca oraz cukierki.

kr2

Dziękujemy za pomoc  w  przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji uczennicom klasy 3 c: Katarzynie Dubas, Monice Kuczkowskiej, Agnieszce Andreasik, Patrycji Kuczek i Justynie Pomykacz. Szczególne podziękowania kieruję do pana Krzysztofa Bieleckiego, który był pomysłodawcą akcji i wspiera klub  w promowaniu idei krwiodawstwa.

Myślę, ze spotkamy się wszyscy za rok. Już dzisiaj serdecznie zapraszam. Opiekun szkolnego Koła HDK. Anna Didyk – Żołądek.

Relacja z przebiegu akcji: