Monthly Archives: Maj 2019

XIII edycji Powiatowego Konkursu CYWILIZACJA MIŁOŚCI

Szanowni Państwo!

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy oraz Parafia pw. Matki Bożej Anielskiej w Dębicy zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego do wzięcia udziału w XIII edycji Powiatowego Konkursu CYWILIZACJA MIŁOŚCI

 

Temat przewodni tegorocznej edycji Konkursu:

                           „Być prawdziwie wolnym”

 

Zwracamy się z serdeczną prośbą o przekazanie inf

Szczegółowe informacje przesyłamy w załączniku o Konkursie katechetom, nauczycielom polonistom, nauczycielom przedmiotów artystycznych oraz pedagogom szkolnym.

 

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy do uczestnictwa w Konkursie.

 

Barbara Podlasek  i Małgorzata Drozdowska

 

Cywilizacja_2019_informacja-plakat <<KLIKNIJ>>

Karta zgłoszenia ucznia niepełnoletniego <<KLIKNIJ>>

Karta zgłoszenia ucznia pełnoletniego <<KLIKNIJ>>

cywil1

EKONOMISTO – ZOSTAŃ CERTYFIKOWANYM KSIĘGOWYM !!!

CIK1

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie partnerów Centrum Informacji Księgowej.

16 kwietnia bieżącego roku została podpisana „Deklaracja współpracy”  dotycząca egzaminu Centrum Informacji Księgowej (CIK). Ze strony CIK umowę podpisał Pan Maksym Popow – Kierownik Projektu dla Szkół CIK. Centrum, o którym mowa powstało w 2011 roku i jego celem jest podwyższenie standardów prowadzenia rachunkowości w związku z deregulacją w 2014 roku zawodu księgowego. Zmiana ta wzbudziła obawy rynku, co do możliwości pogorszenia się usług księgowych. Centrum Informacji Księgowej postanowiło wyjść temu naprzeciw, tworząc egzamin dla osób chcących  wykonywać wymienioną profesję. Pozwoli on wyłonić tych uczniów i absolwentów szkoły, którzy posiadają obszerną wiedzę z zakresu rachunkowości i są gotowi podjąć pracę w tym zawodzie. Zdany egzamin będzie skutkował wystawieniem certyfikatu CIK oraz wpisem certyfikowanego księgowego na elektroniczną listę publikowaną na stronie www.cik.org.pl. Z listy tej korzystają przedsiębiorcy oraz biura rachunkowe poszukujące kompetentnych księgowych. Wpis na listę oraz uzyskany certyfikat zwiększy szanse naszych uczniów i absolwentów na rynku pracy.
Propozycja ta jest skierowana do uczniów i absolwentów kierunku technik ekonomista oraz w przyszłości technik rachunkowości. Wszelkie informacje dotyczące egzaminu i Certyfikatu Księgowego CIK można uzyskać u p. Marii Strzyż – pełnomocnika ze strony szkoły do współpracy z Centrum Informacji Księgowej.
Listę szkół partnerskich CIK można sprawdzić na stronie www.cik.org.pl/szkoly oraz poznać szczegóły dotyczące egzaminu na stronie www.cik.org.pl/dla-ksiegowych.

Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji zwiększenia swoich szans na rynku pracy

Nasi uczniowie są gotowi ratować życie innych

25 kwietnia na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowała drużyna: Gabriela Wodzień, Michał Miazga, Dawid Przybyło (kl.IIIg1), Szczepan Gurga (kl.IIa), Bartosz Szczepanek (kl.IIb).

W trakcie rywalizacji nasi uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną (miedzy innymi ratowali poszkodowanych w wypadku samochodowym, udzielali pomocy osobom, które ucierpiały w wyniku pożaru czy podczas prac polowych).

Ostatecznie zespół Ekonomika zdobył II miejsce, utrzymując tym samym pozycję wywalczoną w ubiegłym roku. 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Podziękowania dla najlepszych Voice’ów Ekonomika

30.04. 2019 r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Brzostku V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Motywem przewodnim prezentowanych w tym roku utworów  była przyjaźń.

Duet Kinga & Gabriela, czyli Kinga Kochan i Gabriela Noga z 4B zaśpiewały przepiękny utwór Beyoncè „Halo”, zaś Wiktoria Kosińska (4G1) podjęła wyzwanie prezentując  piosenkę z repertuaru Christiny Aguilery „Hurt”. Poziom tegorocznych występów był imponujący, a konkurencja  ogromna, gdyż jury konkursowe postanowiło zrezygnować z oceny występujących w odrębnych kategoriach soliści i zespoły. Tym bardziej cieszy fakt, że „Halo” w wykonaniu Kingi i Gabrieli zdobyło II miejsce!

Nie tylko sukces na tegorocznym konkursie, ale też wszystkie poprzednie występy naszych uczennic z klas maturalnych, Wiktorii Kosińskiej, Marioli Drzał, King Kochan i Gabrysi Noga, mniej lub bardziej doceniane przez jurorów, świadczą o talencie, ciężkiej pracy, wrażliwości, muzykalności, chęci podejmowania wyzwań i wielkiej odwadze, za co należą im się podziękowania i życzenia sukcesów w przyszłości.

Marta Cabaj

1

Dzień Ziemi w Ekonomiku

26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi. To nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Z tej okazji przygotowaliśmy apel, w którym wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.

Mottem naszych obchodów był  wiersz znanej poetki – Wisławy Szymborskiej:

„Najwyższą formą materii jest człowiek – Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia – świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania – walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki – siłami walczyć wspólnymi.”

Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest „ Ochrona Zagrożonych Gatunków”, więc po krótkim montażu słowno-muzycznym zaprezentowaliśmy kilka gatunków zwierząt w Polsce, którym grozi wyginięcie. Uczniowie klas pierwszych przedstawili scenkę pt „Ekologia w zaciszu domowym”, a na zakończenie odbył się pokaz mody ekologicznej.