Daily Archives: 9 maja 2019

Nasi uczniowie są gotowi ratować życie innych

25 kwietnia na terenie Zespołu Szkół nr 2 odbyły się IV Mistrzostwa Pierwszej Pomocy o Puchar Starosty Powiatu Dębickiego.

Zespół Szkół Ekonomicznych reprezentowała drużyna: Gabriela Wodzień, Michał Miazga, Dawid Przybyło (kl.IIIg1), Szczepan Gurga (kl.IIa), Bartosz Szczepanek (kl.IIb).

W trakcie rywalizacji nasi uczniowie musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną jak i praktyczną (miedzy innymi ratowali poszkodowanych w wypadku samochodowym, udzielali pomocy osobom, które ucierpiały w wyniku pożaru czy podczas prac polowych).

Ostatecznie zespół Ekonomika zdobył II miejsce, utrzymując tym samym pozycję wywalczoną w ubiegłym roku. 

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Podziękowania dla najlepszych Voice’ów Ekonomika

30.04. 2019 r. odbył się w Zespole Szkół Zawodowych im. Jana Pawła II w Brzostku V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Motywem przewodnim prezentowanych w tym roku utworów  była przyjaźń.

Duet Kinga & Gabriela, czyli Kinga Kochan i Gabriela Noga z 4B zaśpiewały przepiękny utwór Beyoncè „Halo”, zaś Wiktoria Kosińska (4G1) podjęła wyzwanie prezentując  piosenkę z repertuaru Christiny Aguilery „Hurt”. Poziom tegorocznych występów był imponujący, a konkurencja  ogromna, gdyż jury konkursowe postanowiło zrezygnować z oceny występujących w odrębnych kategoriach soliści i zespoły. Tym bardziej cieszy fakt, że „Halo” w wykonaniu Kingi i Gabrieli zdobyło II miejsce!

Nie tylko sukces na tegorocznym konkursie, ale też wszystkie poprzednie występy naszych uczennic z klas maturalnych, Wiktorii Kosińskiej, Marioli Drzał, King Kochan i Gabrysi Noga, mniej lub bardziej doceniane przez jurorów, świadczą o talencie, ciężkiej pracy, wrażliwości, muzykalności, chęci podejmowania wyzwań i wielkiej odwadze, za co należą im się podziękowania i życzenia sukcesów w przyszłości.

Marta Cabaj

1

Dzień Ziemi w Ekonomiku

26 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi znany też jako Światowy Dzień Ziemi. To nazwa akcji prowadzonych corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Jesteśmy mieszkańcami tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Z tej okazji przygotowaliśmy apel, w którym wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Przyświecał nam cel: kształtowania aktywnej postawy wobec środowiska, wrażliwości, szacunku, odpowiedzialności za jego stan, dostrzegania potrzeb recyklingu i segregacji odpadów, uświadamiania roli jaką uczniowie mogą odegrać w swoim środowisku.

Mottem naszych obchodów był  wiersz znanej poetki – Wisławy Szymborskiej:

„Najwyższą formą materii jest człowiek – Ziemi mieszkaniec.

Najwyższą formą istnienia – świadome jego działanie.

Najwyższą formą działania – walka o pokój tej Ziemi.

Najwyższą formą tej walki – siłami walczyć wspólnymi.”

Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest „ Ochrona Zagrożonych Gatunków”, więc po krótkim montażu słowno-muzycznym zaprezentowaliśmy kilka gatunków zwierząt w Polsce, którym grozi wyginięcie. Uczniowie klas pierwszych przedstawili scenkę pt „Ekologia w zaciszu domowym”, a na zakończenie odbył się pokaz mody ekologicznej.