Monthly Archives: Styczeń 2015

Ekonomik otrzymał tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2015

Po raz siedemnasty Perspektywy opublikowały Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.
Jego kapituła brała pod uwagę sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki z przedmiotów nieobowiązkowych oraz w przypadku techników rezultaty egzaminu zawodowego.
W oparciu o te kryteria twórcy zestawiania wyłonili najlepszych 500 liceów i 300 techników.

Fundacja Edukacyjna Perspektywy potwierdziła, że Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce, zajmując 267. pozycję.

Z tego powodu przysługuje mu tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY 2015.

Brazowe-technikum-2015

 

Również w klasyfikacji wojewódzkiej szkól ponadgimnazjalnych możemy zauważyć awans – z 41. miejsca zajmowanego w ubiegłym roku nasza szkoła przesunęła się na 19. pozycję.

Miejmy nadzieję, że tegoroczne wyniki będą jeszcze bardziej satysfakcjonujące.

V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

14 stycznia 2015 r. w D.K. „Śnieżka” odbył się V Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, na którym szkolny  zespół ZERO PIĘĆ  z Ekonomika zaprezentował pastorałkę „Uciekali”.  Podziękowania za ciężką pracę i wspaniały występ składamy zespołowi w składzie:

Klaudia Bizoń – wokal (4R)

Urszula Błądzińska- wokal (4R)

Piotr Ryba – gitara (4RF)

Krzysztof Braun- bas (3RG)

Jakub Stolarczyk- perkusja (4RF)

Karolina Brzostowska- keyboard (4RF)

oraz pomocy technicznej, tj. Jakubowi Żmudzie (2C) i Mikołajowi Bocheńskiemu (2c) oraz Michałowi Kosińskiemu (4R).

Duśka i Ula

Pomoc charytatywna „Dla Tymka”

W szkole jest organizowana   akcja  charytatywna „Dla Tymka” niespełna dwuletniego dziecka z Dębicy , który w lipcu ubiegłego roku połknął granulki kreta- środka przeznaczonego do udrażniania rur kanalizacyjnych. Tymek był 5 tygodni w śpiączce farmakologicznej, kolejne 7 tygodni przebywał w szpitalu w Prokocimiu. Aktualnie jest  w domu, żyje dzięki rurce tracheotomijnej. Proces gojenia został zakończony. Pozostały blizny, zrosty, przewężenia w jamie ustnej oraz  deformacje w przełyku i krtani, które wymagają  operacyjnego usunięcia, by Tymek mógł w przyszłości normalnie jeść i mówić. Proces leczenia może potrwać nawet klika lat i nie ma gwarancji, że uda się wszystko naprawić i przywrócić sprawność.
Tymek potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie, na zakup środków medycznych i na dojazdy do odległych placówek m.in. w Krakowie, Polanicy – Zdroju i Poznaniu.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY TRWA DO 23 I 2015 ROKU. ZEBRANE PIENIĄDZE NALEŻY  PRZEKAZAĆ UCZENNICOM, KTÓRE BĘDĄ ZBIERAĆ W POSZCZEGÓLNTYCH KLASACH  LUB PRZYNOSIĆ DO GABINETU PEDAGOGA.

 

Teresa Nurkowicz

Finał wojewódzki tenisa stołowego dziewcząt

W dniu 19.12.2014r odbył się finał wojewódzki tenisa stołowego dziewcząt.

Zawody te odbyły się w Nowej Sarzynie. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta w składzie: Weronika Łapa – kl. 4a, Monika Lipa – kl. 2c i Małgorzata Cichoń – kl. 2a pod opieką  Beaty Gordon.
Uczennice po zaciętej walce zajęły  3 miejsce.

Wcześniej  dziewczęta zajęły  1 miejsce na etapie powiatowym, który odbył się w Brzostku oraz  1 miejsce na etapie rejonowym rozgrywanym w Mielcu.

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zawody-ts2014

V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego

pod nazwą

„Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”

 

Etap powiatowy konkursu odbył się 17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.  Wzięło w nim udział 19 uczniów z  10 szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego.

Szkoły gimnazjalne biorące udział w konkursie:

- Publiczne Gimnazjum w Górze Motycznej
- Publiczne Gimnazjum w Pilźnie
- Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy
- Publiczne Gimnazjum w Brzeźnicy
- Zespół Szkół w Latoszynie
- Zespół Szkół w Podgrodziu
- Publiczne Gimnazjum w Strzegocicach

Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza.

Główną częścią konkursu był test dotyczący świąt i zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych, opracowany przez organizatorów konkursu, nauczycieli języka niemieckiego: panią Małgorzatę Papiernik i panią Joannę Mazurkiewicz.

W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz nauczyciele języka niemieckiego ZSE w Dębicy: pani Barbara Pająk, pani Małgorzata Cioch i pan Tadeusz Badowski.

Oprawę artystyczną konkursu: śpiew kolęd przygotowały uczennice klasy: 4r (Urszula Błądzińska, Klaudia Bizoń) oraz Piotr Ryba z klasy 4rf. Prezentację o tematyce świątecznej przygotował uczneń klasy 4r Tomasz Zdziebło wraz z panią Małgorzatą Papiernik. W czasie konkursu uczennice Natalia Sąsiadek (2g2) i Monika Nagórzańska (4r) przedstawiły krótką relację z pobytu naszej młodzieży na bożonarodzeniowych jarmarkach w Wiedniu. Część oficjalną konkursu poprowadzili uczniowie klasy 2g2: Gabriela Pytel i Karol Mróz.

Poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów przygotowała klasa 2g2.

W trakcie przerwy, kiedy jury konkursowe poprawiało prace, gimnazjaliści wysłuchali prezentacji o naszej szkole, a uczennica klasy 4r Joanna Owca opowiedziała o wakacyjnych praktykach w niemieckiej gastronomii.

Na zwycięzców tegorocznego konkursu czekały ciekawe nagrody ufundowane przez: Starostę Powiatu Dębickiego, Wójta Gminy Dębica, Instytut Goethego w Krakowie.

Lista zwycięzców tegorocznego konkursu:

1. Dominika Świerczyńska -  Gimnazjum nr 1 w Dębicy

2. Lea Pietron – Gimnazjum w Pilźnie

3. Katarzyna Zaborowska – Gimnazjum w Górze Motycznej

3. Agata Ziobroń – Gimnazjum nr 2 w Debicy

wyróżnienia:
Natalie Pociask – Gimnazjum nr 2 w Debicy
Anna Maruszak – Gimnazjum nr 4 w Dębicy

Uroczystego wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy pan Zbigniew Sroczyński, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli pani Adrianna Miazga oraz dyrektor ZSE w Dębicy pan Krzysztof Górecki.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i świąteczny upominek.

 Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Małgorzata Papiernik, Joanna Mazurkiewicz

DSC_0439DSC_0330 DSC_0336 DSC_0342

Mistrzowie lirycznego pióra z Ekonomika na konkursowym podium!

16 grudnia 2014 r. w auli Liceum Ogólnokształcącego im. S. Petrycego w Pilźnie uroczyście ogłoszono zwycięzców

IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „O bocianie pióro”

W uroczystości uczestniczyli, pod opieką p. Anny Szeli-Gizy, biorący udział w zmaganiach konkursowych, młodzi adepci sztuki poetyckiej:
Żaneta Hajduk (kl. I a), Mateusz Matłok (kl. IV b), Magdalena Matusik (kl. III rg), Katarzyna Stanek (kl. IV f).

Zanim jednak nastąpiło rozstrzygnięcie twórczych zmagań, uczniowie mieli okazję wziąć udział  w warsztatach poetyckich, które poprowadziła pomysłodawczyni oraz organizatorka konkursu – Pani Elżbieta Kurowska.

W gronie nagrodzonych młodych poetów znalazło się aż pięcioro uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy!

Wyróżnienia w IV Powiatowym Konkursie Poetyckim „O bocianie pióro” w kategorii:
„wiersz liryczny”
zdobyły:
- Katarzyna Grych – uczennica kl. III rg,
- Żaneta Hajduk – uczennica kl. I a,
- Katarzyna Stanek – uczennica kl. IV f.

W kategorii: „wiersz liryczny” II miejsce na podium wywalczyła uczennica kl. III rg: Klaudia Baran.

Zwycięzcą IV Powiatowego Konkursu Poetyckiego „O bocianie pióro” w kategorii: „wiersz satyryczny” został uczeń klasy IV b – Mateusz Matłok.

Gratulujemy!!!

Anna Szela-Giza

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

00000ELŻBIETA MADURA
otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów !!!


W środę 10 grudnia 2014 r. w sali bankietowej Hotelu Rzeszów odbyło się uroczyste wręczenie Stypendiów Prezesa Rady Ministrów uczniom szkół ponadgimnazjalnych z województwa podkarpackiego. Tegoroczne stypendia otrzymało 247 uczniów. Uroczystego wręczenia dyplomów stypendialnych dokonali Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki, Pani Renata Butryn Poseł na Sejm RP i Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkoły maturalnej, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem i uzyskali najwyższą średnią ocen w swojej szkole.

ELŻBIETA MADURA z klasy III B już po raz drugi otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów. W ubiegłym roku uzyskała najwyższą średnią ocen w naszej szkole – 5,56 !!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY
I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!!