V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego

By   4 stycznia 2015

V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego

pod nazwą

„Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”

 

Etap powiatowy konkursu odbył się 17 grudnia 2014 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy.  Wzięło w nim udział 19 uczniów z  10 szkół gimnazjalnych powiatu dębickiego.

Szkoły gimnazjalne biorące udział w konkursie:

- Publiczne Gimnazjum w Górze Motycznej
- Publiczne Gimnazjum w Pilźnie
- Miejskie Gimnazjum nr 1 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 2 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 3 w Dębicy
- Miejskie Gimnazjum nr 4 w Dębicy
- Publiczne Gimnazjum w Brzeźnicy
- Zespół Szkół w Latoszynie
- Zespół Szkół w Podgrodziu
- Publiczne Gimnazjum w Strzegocicach

Tegoroczny konkurs został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Dębica pana Stanisława Rokosza.

Główną częścią konkursu był test dotyczący świąt i zwyczajów świątecznych w krajach niemieckojęzycznych, opracowany przez organizatorów konkursu, nauczycieli języka niemieckiego: panią Małgorzatę Papiernik i panią Joannę Mazurkiewicz.

W ocenianiu prac konkursowych brali udział nauczyciele języka niemieckiego ze szkół, które zgłosiły się do konkursu oraz nauczyciele języka niemieckiego ZSE w Dębicy: pani Barbara Pająk, pani Małgorzata Cioch i pan Tadeusz Badowski.

Oprawę artystyczną konkursu: śpiew kolęd przygotowały uczennice klasy: 4r (Urszula Błądzińska, Klaudia Bizoń) oraz Piotr Ryba z klasy 4rf. Prezentację o tematyce świątecznej przygotował uczneń klasy 4r Tomasz Zdziebło wraz z panią Małgorzatą Papiernik. W czasie konkursu uczennice Natalia Sąsiadek (2g2) i Monika Nagórzańska (4r) przedstawiły krótką relację z pobytu naszej młodzieży na bożonarodzeniowych jarmarkach w Wiedniu. Część oficjalną konkursu poprowadzili uczniowie klasy 2g2: Gabriela Pytel i Karol Mróz.

Poczęstunek dla uczestników i ich opiekunów przygotowała klasa 2g2.

W trakcie przerwy, kiedy jury konkursowe poprawiało prace, gimnazjaliści wysłuchali prezentacji o naszej szkole, a uczennica klasy 4r Joanna Owca opowiedziała o wakacyjnych praktykach w niemieckiej gastronomii.

Na zwycięzców tegorocznego konkursu czekały ciekawe nagrody ufundowane przez: Starostę Powiatu Dębickiego, Wójta Gminy Dębica, Instytut Goethego w Krakowie.

Lista zwycięzców tegorocznego konkursu:

1. Dominika Świerczyńska -  Gimnazjum nr 1 w Dębicy

2. Lea Pietron – Gimnazjum w Pilźnie

3. Katarzyna Zaborowska – Gimnazjum w Górze Motycznej

3. Agata Ziobroń – Gimnazjum nr 2 w Debicy

wyróżnienia:
Natalie Pociask – Gimnazjum nr 2 w Debicy
Anna Maruszak – Gimnazjum nr 4 w Dębicy

Uroczystego wręczenia nagród dokonali zaproszeni goście: dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Dębicy pan Zbigniew Sroczyński, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli pani Adrianna Miazga oraz dyrektor ZSE w Dębicy pan Krzysztof Górecki.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i świąteczny upominek.

 Gratulujemy!!!

Organizatorzy: Małgorzata Papiernik, Joanna Mazurkiewicz

DSC_0439DSC_0330 DSC_0336 DSC_0342