Monthly Archives: Czerwiec 2019

Witajcie wakacje!!!!!!

Wreszcie doczekaliśmy się upragnionego wypoczynku, ciszy, spokoju!!! Cieszymy się, że nadszedł tak długo oczekiwany, zwłaszcza przez uczniów, czas letniego relaksu…

Wyjątkowo, w tym roku pożegnaliśmy rok szkolny  w środę, dziewiętnastego czerwca 2019 roku.

O godzinie 8.00 odbyła się uroczysta Msza Święta, a o godzinie 9.00 akademia.

Pan Dyrektor Krzysztof Górecki dokonał podsumowania tego roku szkolnego, stwierdził, że w przyszłym należy jeszcze bardziej mobilizować się do pracy, aby efekty były wspanialsze. W dalszej części oficjalnej odbyło się uroczyste wręczanie nagród wraz ze świadectwami z paskiem, były nagrody za stuprocentową frekwencję oraz nagroda dla najlepszego czytelnika. Gratulacjom nie było końca…..

Druga część akademii, była częścią artystyczną przygotowaną przez klasę IG2 pod kierunkiem wychowawczyni – J. Rakoczy. Był to pokaz mody przygotowany na następny sezon- czyli na rok szkolny 2019/2020 (oczywiście na wesoło). Na koniec, przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Bartłomiej Maź złożył na ręce Pana Dyrektora kwiaty wraz z podziękowaniem Dyrekcji, wszystkim nauczycielom, pracownikom Szkoły oraz życzeniami udanego wypoczynku…

Życzymy Wam, droga Młodzieży zdrowego wypoczynku, nabierzcie sił na kolejny rok szkolny… spokojnych, udanych wakacji!!!!

J. R

Medalistka Mistrzostw Europy All Japan Kyokushin Union

Patrycja Kolbusz z klasy Ia

medalistką Mistrzostw Europy All Japan Kyokushin Union

W dniu 24-26.05.2019 br. w miejscowości Györ na Węgrzech z udziałem ponad 500 zawodników z 28 europejskich krajów i gościnnie z Japonii oraz Kazachstanu odbyły XII otwarte Mistrzostwa Europy Karate organizacji All Japan Kyokushin Union. Wielki sukces odniosła na tych Mistrzostwach nasza uczennica Patrycja Kolbusz, która zdobyła brązowy medal.

GRATULUJEMY !!!

Resized_20190613_112546

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych, przydatnych zarówno w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i w życiu codziennym.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Wśród 704 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych Podkarpacia w projekcie brała udział młodzież klasy IR technikum organizacji reklamy.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich:

 

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

II zajęcia warsztatowe WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych.

III zajęcia warsztatowe ZUS w Dębicy: Jak założyć firmę

IV zajęcia warsztatowe Urząd Skarbowy w Dębicy: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT.

Po każdych warsztatach uczniowie rozwiązywali test i zadanie praktyczne. Naszą szkołę reprezentowali:

I zespół: Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń,

II zespół: Monika Słota, Zuzanna Bieszczad, Julia Walczak.

Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń. Uczniowie brali udział w zawodach w Ropczycach oraz w Gali Finałowej w Rzeszowie, pod opieką Pani Agaty Wiktor.

Opiekunem merytorycznym i koordynatorem szkolnym projektu była Pani Małgorzata Szyszka.

finał ropczyce urząd marszałkowski urząd skarbowy us2 us3 us4

Nagrody w III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym rozdane!

W III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum pod hasłem „Zdrowy styl życia – mój własny wybór” wzięło udział 20 uczniów z szkół z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie talentów językowych i plastycznych uczniów, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia.

Nagrody dla uczestników naszego konkursu ufundowali:

05 czerwca uczestnicy konkursu wzięli udział w przygotowanych przez p. Katarzynę Hajduk i p. Marcelinę Zielińską warsztatach – grach i zabawach językowych, które pomogli przeprowadzić uczniowie klas 3r i 2g2.
Następnie dyrektor szkoły, pan Krzysztof Górecki, wręczył nagrody oraz podziękowania.

 

KOMUNIKAT

 

Dzień 17 czerwca 2019 (poniedziałek) nie jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

W tym dniu zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

—————————————————————————————

komunikat

Uczniowie ZSE w Dębicy na VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Dnia 22.05.2019 r. odbył się wyjazd do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie na VI Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas: 1c, 1g2, 1r, 2a. Cały wyjazd był bardzo interesujący. Zobaczyliśmy wiele atrakcji, min. rozmawialiśmy z panią z wydziału kryminologii, która opowiedziała nam o przestępstwach, morderstwach, samobójstwach. Oglądaliśmy także tresurę psów policyjnych a także pokaz akcji policjantów z jednostki specjalnej i strażaków. Mogliśmy porozmawiać z żołnierzami i zapoznać się z bronią, której używają.

Był to bardzo ciekawy i udany wyjazd szkolny.

IMG_6563IMG_6575 IMG_6581 IMG_6593 IMG_6605IMG_5906 IMG_5907