PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

By   16 czerwca 2019

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych, przydatnych zarówno w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i w życiu codziennym.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Wśród 704 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych Podkarpacia w projekcie brała udział młodzież klasy IR technikum organizacji reklamy.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich:

 

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

II zajęcia warsztatowe WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych.

III zajęcia warsztatowe ZUS w Dębicy: Jak założyć firmę

IV zajęcia warsztatowe Urząd Skarbowy w Dębicy: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT.

Po każdych warsztatach uczniowie rozwiązywali test i zadanie praktyczne. Naszą szkołę reprezentowali:

I zespół: Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń,

II zespół: Monika Słota, Zuzanna Bieszczad, Julia Walczak.

Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń. Uczniowie brali udział w zawodach w Ropczycach oraz w Gali Finałowej w Rzeszowie, pod opieką Pani Agaty Wiktor.

Opiekunem merytorycznym i koordynatorem szkolnym projektu była Pani Małgorzata Szyszka.

finał ropczyce urząd marszałkowski urząd skarbowy us2 us3 us4