Daily Archives: 18 stycznia 2015

Pomoc charytatywna „Dla Tymka”

W szkole jest organizowana   akcja  charytatywna „Dla Tymka” niespełna dwuletniego dziecka z Dębicy , który w lipcu ubiegłego roku połknął granulki kreta- środka przeznaczonego do udrażniania rur kanalizacyjnych. Tymek był 5 tygodni w śpiączce farmakologicznej, kolejne 7 tygodni przebywał w szpitalu w Prokocimiu. Aktualnie jest  w domu, żyje dzięki rurce tracheotomijnej. Proces gojenia został zakończony. Pozostały blizny, zrosty, przewężenia w jamie ustnej oraz  deformacje w przełyku i krtani, które wymagają  operacyjnego usunięcia, by Tymek mógł w przyszłości normalnie jeść i mówić. Proces leczenia może potrwać nawet klika lat i nie ma gwarancji, że uda się wszystko naprawić i przywrócić sprawność.
Tymek potrzebuje pieniędzy na dalsze leczenie, na zakup środków medycznych i na dojazdy do odległych placówek m.in. w Krakowie, Polanicy – Zdroju i Poznaniu.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY TRWA DO 23 I 2015 ROKU. ZEBRANE PIENIĄDZE NALEŻY  PRZEKAZAĆ UCZENNICOM, KTÓRE BĘDĄ ZBIERAĆ W POSZCZEGÓLNTYCH KLASACH  LUB PRZYNOSIĆ DO GABINETU PEDAGOGA.

 

Teresa Nurkowicz