Daily Archives: 15 maja 2019

EKONOMISTO – ZOSTAŃ CERTYFIKOWANYM KSIĘGOWYM !!!

CIK1

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie partnerów Centrum Informacji Księgowej.

16 kwietnia bieżącego roku została podpisana „Deklaracja współpracy”  dotycząca egzaminu Centrum Informacji Księgowej (CIK). Ze strony CIK umowę podpisał Pan Maksym Popow – Kierownik Projektu dla Szkół CIK. Centrum, o którym mowa powstało w 2011 roku i jego celem jest podwyższenie standardów prowadzenia rachunkowości w związku z deregulacją w 2014 roku zawodu księgowego. Zmiana ta wzbudziła obawy rynku, co do możliwości pogorszenia się usług księgowych. Centrum Informacji Księgowej postanowiło wyjść temu naprzeciw, tworząc egzamin dla osób chcących  wykonywać wymienioną profesję. Pozwoli on wyłonić tych uczniów i absolwentów szkoły, którzy posiadają obszerną wiedzę z zakresu rachunkowości i są gotowi podjąć pracę w tym zawodzie. Zdany egzamin będzie skutkował wystawieniem certyfikatu CIK oraz wpisem certyfikowanego księgowego na elektroniczną listę publikowaną na stronie www.cik.org.pl. Z listy tej korzystają przedsiębiorcy oraz biura rachunkowe poszukujące kompetentnych księgowych. Wpis na listę oraz uzyskany certyfikat zwiększy szanse naszych uczniów i absolwentów na rynku pracy.
Propozycja ta jest skierowana do uczniów i absolwentów kierunku technik ekonomista oraz w przyszłości technik rachunkowości. Wszelkie informacje dotyczące egzaminu i Certyfikatu Księgowego CIK można uzyskać u p. Marii Strzyż – pełnomocnika ze strony szkoły do współpracy z Centrum Informacji Księgowej.
Listę szkół partnerskich CIK można sprawdzić na stronie www.cik.org.pl/szkoly oraz poznać szczegóły dotyczące egzaminu na stronie www.cik.org.pl/dla-ksiegowych.

Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji zwiększenia swoich szans na rynku pracy