II miejsce w finale podkarpackiego turnieju debat oksfordzkich

By   10 kwietnia 2018

oksford1

Drużyna reprezentująca naszą Szkołę w składzie: Tomasz Sysło (IIa), Natalia Kędzior (IIg1), Dominik Piekarczyk (IIg1), Julia Stasiowska (Ir) zajęła drugie miejsce w Regionalnym Turnieju Debat Oksfordzkich o puchar Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej.

Turniej odbył się 6 kwietnia 2018 r. w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Organizatorem turnieju był Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie. Po eliminacjach 23 lutego w debatach wzięli udział uczniowie czterech podkarpackich szkół: Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy, Zespołu szkół nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy, I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie i Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Uczniowie debatowali nad następującymi tematami:
1. Józef Piłsudski odegrał najważniejszą rolę w procesie odzyskania niepodległości przez Polskę po I wojnie światowej.
2. Traktat ryski z 1921 r. odpowiadał polskiej racji stanu.
3. Konstytucja Kwietniowa była adekwatna do potrzeb II RP.

Jak podkreślili oceniający eksperci, poziom debaty był bardzo wysoki i wyrównany. Ocenie podlegały kwestie merytoryczne oraz techniczne.

Nasi mówcy wykazali się nie tylko bardzo dużą wiedzą historyczną, która wychodziła poza poziom szkoły średniej, ale również umiejętnością dyskutowania, słuchania i skutecznego prezentowania własnych poglądów.

 

GRATULUJEMY !!!

IMG_20180406_094003_BURST001_COVER IMG_20180406_093959_BURST001_COVER