Author Archives: admin

PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ W PRAKTYCE

„Przedsiębiorczość w praktyce” to projekt, którego celem jest kształtowanie wśród młodzieży postaw przedsiębiorczych oraz przekazywanie wiedzy ekonomicznej i umiejętności praktycznych, przydatnych zarówno w prowadzeniu działalności gospodarczej, jak i w życiu codziennym.

W ramach projektu uczniowie uczestniczą w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich, takich jak Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Rzeszowie, Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Oddział Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie, Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

Projekt „Przedsiębiorczość w praktyce” jest realizowany dzięki wsparciu finansowemu Programu Edukacji Ekonomicznej Narodowego Banku Polskiego.

Projekt został objęty patronatem honorowym Wojewody Podkarpackiego, Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

 

Wśród 704 uczniów z 29 szkół ponadgimnazjalnych Podkarpacia w projekcie brała udział młodzież klasy IR technikum organizacji reklamy.  Uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez specjalistów z instytucji partnerskich:

 

I zajęcia warsztatowe NBP: Pozyskiwanie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

II zajęcia warsztatowe WUP w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie: Możliwości finansowania działalności ze źródeł zewnętrznych.

III zajęcia warsztatowe ZUS w Dębicy: Jak założyć firmę

IV zajęcia warsztatowe Urząd Skarbowy w Dębicy: Rozliczenia z tytułu podatku dochodowego i VAT.

Po każdych warsztatach uczniowie rozwiązywali test i zadanie praktyczne. Naszą szkołę reprezentowali:

I zespół: Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń,

II zespół: Monika Słota, Zuzanna Bieszczad, Julia Walczak.

Do półfinału wojewódzkiego zakwalifikował się zespół w składzie Barbara Ciepiela, Parat Michał, Szymon Dereń. Uczniowie brali udział w zawodach w Ropczycach oraz w Gali Finałowej w Rzeszowie, pod opieką Pani Agaty Wiktor.

Opiekunem merytorycznym i koordynatorem szkolnym projektu była Pani Małgorzata Szyszka.

finał ropczyce urząd marszałkowski urząd skarbowy us2 us3 us4

Nagrody w III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym rozdane!

W III Powiatowym Konkursie Językowo-Plastycznym dla uczniów klas VI-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum pod hasłem „Zdrowy styl życia – mój własny wybór” wzięło udział 20 uczniów z szkół z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie talentów językowych i plastycznych uczniów, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Zadaniem uczestników konkursu było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia.

Nagrody dla uczestników naszego konkursu ufundowali:

05 czerwca uczestnicy konkursu wzięli udział w przygotowanych przez p. Katarzynę Hajduk i p. Marcelinę Zielińską warsztatach – grach i zabawach językowych, które pomogli przeprowadzić uczniowie klas 3r i 2g2.
Następnie dyrektor szkoły, pan Krzysztof Górecki, wręczył nagrody oraz podziękowania.

 

KOMUNIKAT

 

Dzień 17 czerwca 2019 (poniedziałek) nie jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.

W tym dniu zajęcia w szkole odbywają się zgodnie z tygodniowym rozkładem zajęć.

—————————————————————————————

komunikat

Uczniowie ZSE w Dębicy na VI Podkarpackim Młodzieżowym Święcie Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Dnia 22.05.2019 r. odbył się wyjazd do Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie na VI Podkarpackie Młodzieżowe Święto Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

W wyjeździe wzięli udział uczniowie klas: 1c, 1g2, 1r, 2a. Cały wyjazd był bardzo interesujący. Zobaczyliśmy wiele atrakcji, min. rozmawialiśmy z panią z wydziału kryminologii, która opowiedziała nam o przestępstwach, morderstwach, samobójstwach. Oglądaliśmy także tresurę psów policyjnych a także pokaz akcji policjantów z jednostki specjalnej i strażaków. Mogliśmy porozmawiać z żołnierzami i zapoznać się z bronią, której używają.

Był to bardzo ciekawy i udany wyjazd szkolny.

IMG_6563IMG_6575 IMG_6581 IMG_6593 IMG_6605IMG_5906 IMG_5907

MŁODE TALENTY PODBIJAJĄ SERCA JURORÓW!

III Powiatowy Konkurs Językowo-Plastyczny pod hasłem „Zdrowy Styl Życia – Mój Własny Wybór” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum rozstrzygnięty!

W konkursie wzięło udział 20 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z całego powiatu. Celem konkursu było przede wszystkim rozwijanie talentów językowych i plastycznych uczniów, a także zachęcanie do zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Zadaniem uczniów było przygotowanie w języku angielskim komiksu lub historyjki obrazkowej związanej ze zdrowym trybem życia. Głównymi sponsorami nagród dla uczestników naszego konkursu są:

  • Urząd Miasta Dębica
  • Urząd Gminy Dębica
  • Stowarzyszenie “Przyjaciół Ekonomika”

21 maja 2019 r. komisja w składzie p. Sylwia Kopeć, p. Katarzyna Hajduk, p. Marcelina Zielińska, p. Marta Cabaj wyłoniła zwycięzców konkursu:

I miejsce: 

1

II miejsce:  

2

 

III miejsce:  

3

 

- wyróżnienie I :

wyr1

 

- wyróżnienie II (za formę plastyczną):

wyr2

 

- wyróżnienie III (za język):

wyr3

 

Wszystkie prace wezmą udział w konkursie na największą liczbę polubień na profilu Facebookowym Zespołu Szkół Ekonomicznych i zawalczą o nagrodę publiczności. Zachęcamy do lajkowania!

 

Uroczyste rozdanie nagród połączone z warsztatami dla uczestników odbędzie się 05.06.2019r o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu po odbiór nagród oraz dyplomów.

Prosimy każdego z uczestników o pobranie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach konkursowych i przyniesienie jej w dniu rozdania nagród.

 Klauzula zgody na przetwarzanie danych osobowych <– kliknij, aby pobrać

Klauzula informacyjna <– kliknij, aby pobrać

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!

EKONOMISTO – ZOSTAŃ CERTYFIKOWANYM KSIĘGOWYM !!!

CIK1

Mamy przyjemność poinformować, że nasza szkoła znalazła się w elitarnym gronie partnerów Centrum Informacji Księgowej.

16 kwietnia bieżącego roku została podpisana „Deklaracja współpracy”  dotycząca egzaminu Centrum Informacji Księgowej (CIK). Ze strony CIK umowę podpisał Pan Maksym Popow – Kierownik Projektu dla Szkół CIK. Centrum, o którym mowa powstało w 2011 roku i jego celem jest podwyższenie standardów prowadzenia rachunkowości w związku z deregulacją w 2014 roku zawodu księgowego. Zmiana ta wzbudziła obawy rynku, co do możliwości pogorszenia się usług księgowych. Centrum Informacji Księgowej postanowiło wyjść temu naprzeciw, tworząc egzamin dla osób chcących  wykonywać wymienioną profesję. Pozwoli on wyłonić tych uczniów i absolwentów szkoły, którzy posiadają obszerną wiedzę z zakresu rachunkowości i są gotowi podjąć pracę w tym zawodzie. Zdany egzamin będzie skutkował wystawieniem certyfikatu CIK oraz wpisem certyfikowanego księgowego na elektroniczną listę publikowaną na stronie www.cik.org.pl. Z listy tej korzystają przedsiębiorcy oraz biura rachunkowe poszukujące kompetentnych księgowych. Wpis na listę oraz uzyskany certyfikat zwiększy szanse naszych uczniów i absolwentów na rynku pracy.
Propozycja ta jest skierowana do uczniów i absolwentów kierunku technik ekonomista oraz w przyszłości technik rachunkowości. Wszelkie informacje dotyczące egzaminu i Certyfikatu Księgowego CIK można uzyskać u p. Marii Strzyż – pełnomocnika ze strony szkoły do współpracy z Centrum Informacji Księgowej.
Listę szkół partnerskich CIK można sprawdzić na stronie www.cik.org.pl/szkoly oraz poznać szczegóły dotyczące egzaminu na stronie www.cik.org.pl/dla-ksiegowych.

Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji zwiększenia swoich szans na rynku pracy