Author Archives: admin

„Poznaj prawdę, a prawda cię uwolni!”

11 marca odwiedził nas Pan Marcin Tyburczy, który z ramienia Fundacji „Latarnia” poprowadził autorskie spotkanie z młodzieżą pt.„Poznaj prawdę, a prawda cię uwolni”. Tematyka spotkania dotyczyła prawdy o sobie i wolności, poznania siebie, zobaczenia swojej wartości i niepowtarzalności oraz szacunku i budowania dobrych relacji z innymi.

Wstrząsające i prawdziwe historie opowiedziane w trakcie spotkania ukazały także realia walki i ceny którą trzeba zapłacić aby żyć w wolności bez nałogów.

oznor

sdr oznor

 

Pamiętamy o żołnierzach niezłomnych

W niedzielę 10 marca 2019  r. od godziny 10:00 uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystościach patriotyczno-religijnych związanych z obchodami Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych.
W uroczystościach, poza włodarzami naszego miasta i powiatu, uczestniczyli żołnierze 33 Batalionu Lekkiej Piechoty 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. Łukasza Cieplińskiego, poczty sztandarowe szkół i instytucji, członkowie Związku Strzeleckiego, mieszkańcy Dębicy.
ZSE reprezentowali: Katarzyna  Maziarka, Izabela Duszlak, Wiktoria Świerczek , Kinga Łączak, Magdalena Koznecka, Zuzanna Kania, Paulina  Sąsiadek (z klasy IIg1), Kinga Szczepanek , Anita Świder (z klasy Ic) oraz Dominik Petryk (z klasy IIg2).

poczet 3

poczet 1 poczet 2 poczet0

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

„Święty Jacek – wzór ewangelizacji”

27 lutego 2019 roku w Tarnowie Urszula Hendras  (I g2) reprezentując naszą szkołę w etapie diecezjalnym zakończyła go sukcesem uzyskując tytuł Finalisty Etapu Diecezjalnego Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej.

W tym roku bohaterem olimpiady był św. Jacek jako wzór ewangelizacji. Temat bardzo wdzięczny, ale i trudny, ponieważ trzeba było się zmierzyć nie tylko z życiorysem św. Jacka, ale i z pojęciem ewangelizacji i nowej ewangelizacji.

Gratulacje!!!

Urszula Hendras

„Miłość dociera wszędzie …” – koncert charytatywny

Pomagamy

„W każdym z nas tkwi moc czynienia dobra” - 

te słowa były dla grupy uczniów z klasy 3b ( Aleksandry Kuty, Klaudii Hołowickiej, Justyny Zielińskiej, Adriana Żurka, Justyny Jałowiec, Pauliny Jałowiec, Sylwii Janaś, Radosława Bielendy, Sabiny Grdeń ), z kasy 3g1 ( Anity Szpary, Gabrieli Wodzień, Dawida Przybyło ) oraz uczennic z klasy 2g2  ( Anety Kukli, Eweliny Kielur, Martyny Kurgan ) inspiracją do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym „Miłość dociera wszędzie …”, który odbył się 25 stycznia 2019 roku w Domu Kultury „Mors” w Dębicy. Koncert został zorganizowany z inicjatywy Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy dla dwóch sióstr  chorych na rdzeniowy zanik mięśni : 4 letniej Oliwki i rocznej Nikoli. Wszyscy uczestnicy koncertu podziwiali finezyjne wyczyny akrobatów  z rzeszowskiej szkoły „Elite Talent Club”, a także występy lokalnych wykonawców :  entuzjastycznie oklaskiwano dziewczęcą grupę taneczną  „Soul Dance” i karateków z Dębickiej Akademii Karate Tradycyjnego.  Dużym zainteresowaniem ze strony publiczności cieszyły się także wokalno – poetyckie występy uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Dębicy. Gośćmi specjalnymi byli tancerka Alina Nowak ( absolwentka I Gimnazjum i I LO w Dębicy ) i jej partner Edgar Marcos – mistrzowie Polski i Hiszpanii w tańcach latynoamerykańskich, finaliści wielu światowych turniejów tanecznych. Ich występ był wielką atrakcją dla widzów, a panel dyskusyjny, w którym uczestniczyli pokazał, że warto realizować swoje marzenia i robić w życiu to, co się lubi najbardziej. Zebrane podczas koncertu środki finansowe zostały przekazane na kosztowne leczenie i rehabilitację obu sióstr. Grupa uczniów z Ekonomika wraz z opiekunem panią Małgorzatą Ciurkot uczestnicząc w tym pięknym koncercie dołączyła do dużej rzeszy darczyńców, którzy z potrzeby serca wsparli swoją pomocą chore dziewczynki. koncert

Sukces uczennic na okręgowej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Rzeszowie

W dniu 11 stycznia 2019r. w Rzeszowie odbyły się eliminacje okręgowej XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których wzięły udział Klaudia Wyczałek i Joanna Bała z klasy IVg2.

Uczennice wykazały się dużą wiedzą na temat żywności, jej przetwórstwa oraz wpływu na zdrowie i zajęły wysokie punktowane miejsca.

Po olimpijskich zmaganiach wspólnie z opiekunką p. Aliną Ryczek wysłuchały wykładu prof. dr hab. Józefa Korczaka z Uniwersytetu Przyrodniczego
w Poznaniu oraz zwiedziły Muzeum Mleczarstwa przy Zespole Szkół Spożywczych w Rzeszowie.

Uczennice do olimpiady przygotowały p. Marta Wypasek, p. Elżbieta Kurzawa, p. Alina Ryczek.

IMG_2648

UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

Końcem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w finale wojewódzkim unihokeja, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po całodniowych, wyczerpujących zmaganiach z najlepszymi drużynami regionu (Krosno, Rzeszów, Dynów, Sanok, II LO Dębica) nasze panie zajęły ostatecznie 6. miejsce.

Wynik ten daje przepustkę i otwiera drogę do Mistrzostw Polski (XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży), które odbędą się w Elblągu (czerwiec). Jest to jak dotąd największe osiągnięcie naszej żeńskiej drużyny w historii występów w tej dyscyplinie.

Podsumowanie:
Super dziewczęta z Ekonomika w cyklu rozgrywek prowadzonych przez cały grudzień pięły się poprzez poszczególne etapy rozgrywek – rejon, półfinał województwa, finał województwa. Rozegrały łącznie 12 spotkań, w czym do samego finału przegrały tylko dwukrotnie (zaledwie jedną bramką 0:1, 1:2).

***
Klasyfikacja medalowa:
1. ZSZ Dynów
2. IILO Sanok
3. IIILO Rzeszów

Najlepsi strzelcy zespołu: Aleksandra Tyksińska x5, Izabela Kania x4, Weronika Franczak x3.

Na słowa uznania zasługuje również nasza bramkarka (kpt) Katarzyna Żurawska która wielokrotnie popisywała się doskonałym refleksem, ratując zespół przed utratą gola.

Wielkie brawa dla naszej młodej drużyny. W składzie szkolnej reprezentacji nie znalazła się bowiem żadna czwartoklasistka!

ZSE: Katarzyna Żurawska 3g1, Wiktoria Boś 2g1, Wioleta Erazmus 1c, Weronika Franczak 3g1, Izabela Kania 1a, Zuzanna Kania 2g1, Aleksandra Tyksińska 1b, Magdalena Żak 2g1.
Trener: Wojciech Szydło.

WP_20190101_21_38_32_ProWP_20181220_13_06_48_Pro WP_20181220_13_47_56_Pro

Uczennice Ekonomika pomagają przy organizacji Orszaku Trzech Króli

6 stycznia 2019 r., podobnie jak w latach ubiegłych, uczennice naszej Szkoły zaangażowały się w pomoc przy organizacji Orszaku Trzech Króli w Dębicy. We wczesnych godzinach przedpołudniowych pierwsza grupa zajęła się zdobieniem jedliną barierek służących za zagrody dla owieczek na rynku dębickim. Mimo mrozu i wczesnej pory udało się sprawnie wykonać te prace. Po zakończeniu Orszaku i opuszczeniu zagród przez sympatyczne zwierzaki (które nie bardzo chciały pożegnać się z przytulna „stajenką na świeżym powietrzu”) druga grupa wolontariuszek „oczyściła” barierki z dekoracji.
Dzięki zaangażowaniu uczennic z klas: Ig2, Ir i IIc uczestnicy pochodu, zwłaszcza ci najmłodsi, mogli w atrakcyjnej formie zakończyć rodzinne świętowanie.

dyplom 3K