Author Archives: admin

KLAUDIA CYWA LAUREATKĄ XXVIII OLIMPIADY WIEDZY O ŻYWIENIU

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 5g  Klaudia Cywa  została laureatką XXVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu.

W dniach 21-23 marca w Szczecinie odbywał się centralny etap XXVIII Olimpiady Wiedzy o  Żywieniu. W tegorocznych zmaganiach udział wzięło 7500 uczniów z 700 szkół. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 59 uczestników reprezentujących technika i licea ogólnokształcące z całej Polski.

Pierwszego dnia uczestnicy odwiedzili sale technologiczne i obsługi konsumenta, w których w kolejnym dniu mieli uczestniczyć w części praktycznej olimpiady. Wieczorem wszyscy wzięli udział w spotkaniu informacyjnym i pamiątkowym zdjęciu.

Drugi dzień był bardzo intensywny. Najpierw uczestnicy przystąpili do testu, który został przeprowadzony w Centrum Egzaminów Testowych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, następnie o 10:15 ogłoszono wyniki i 30 najlepszych uczestników przeszło do etapu praktycznego. Po wykonaniu zadań praktycznych przyszedł czas na wycieczkę objazdową po Szczecinie oraz pokaz kulinarny „Pasty, kolory i kształty”. Przed ogłoszeniem wyników i wyłonieniem laureatów odbył się ciekawy wykład „Piękno przyrody i obfitość stołu w życiu i prozie”.

Następnie  poznaliśmy 15 najlepszych uczestników i wśród nich była Klaudia Cywa uzyskując tym samym tytuł laureata.  

Trzeciego dnia odbył się wielki finał. Część zadań stanowiły skojarzenia, inną rebusy czy też tzw. pytania hazardowe. Było mnóstwo emocji – wszystko rozgrywało się przed ogromną publicznością, którą stanowili uczestnicy, opiekunowie i zaproszeni goście oraz komisja olimpiady.

Klaudia otrzymała możliwość odbioru indeksu na wybrane uczelnie, na wybrane kierunki np. technologia żywności i żywienie człowieka, biotechnologia, dietetyka i inne.

Serdecznie gratulujemy imponującego sukcesu. Jesteśmy bardzo dumni z naszej uczennicy!  Klaudii życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunem Klaudii była E.Kurzawa

IMG_3928

IMG_3871

WYWIADÓWKA

wywiadówka - kwiecień 2024 Sale wywiadówka kwiecień

Zapraszamy w dniu 9 kwietnia (wtorek) o godzinie 15.30 rodziców uczniów wszystkich klas na spotkanie wywiadowcze  z wychowawcami.

Klasy 4f i 5g będą miały spotkanie w innym terminie.

KONKURS „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”

15 marca uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych wzięli udział w etapie szkolnym ogólnopolskiego konkursu „TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO”, IX EDYCJA 2023/24 „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ”.

Organizatorem konkursu jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego. Odbywa się on pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego (IDV) oraz przy wsparciu Goethe Institut w Krakowie.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 9 trzyosobowych drużyn, które w pocie czoła przez 90 minut rozwiązywały test wiedzy o Szwajcarii, który zawierał pytania zamknięte i otwarte na temat między innymi geografii, historii, gospodarki, kultury oraz realiów kraju jakim jest Szwajcaria.

Zwycięzcy etapu szkolnego w składzie: Hanna Kucharska(2F), Dominika Kosińska(2F) oraz Amos Lescio(3A) już 19 kwietnia będą reprezentowali naszą szkołę pod opieką nauczycielki języka niemieckiego pani Małgorzaty Papiernik – Ożóg w etapie regionalnym w Rzeszowie.

Nagrodzeni zostali również zdobywcy drugiego miejsca: Kaja Bryg(3bc), Izabela Ryś(3bc), Kornelia Kolebuk(3bc) oraz trzeciego: Marcin Gołębiowski(2ab), Karol Cukla(2ab) i Paweł Wolak (3A).

Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia w etapie regionalnym w Rzeszowie.

Koordynator etapu szkolnego – Małgorzata Cioch

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

II miejsce w Konkursie Wodnym

W dniu 22 marca z okazji Światowego Dnia Wody uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie o wodzie zorganizowanym przez Wodociągi Dębickie.

Byli to – Izabela Boroń z kl.4f i Jakub Babicz z kl.1a. Konkurs był dedykowany dla szkół średnich, podstawowych oraz przedszkoli. Wśród 6 szkół średnich nasz uczeń Jakub Babicz zdobył II miejsce, za co mu serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Szafińska-Stepaniak

20240322_11314320240322_094142 20240322_094303 20240322_095340 20240322_100528 20240322_112941 20240322_113031 20240322_092651 IMG_20240326_234640

Obchody Światowego Dnia Wody

W dniu 20 marca, z okazji Światowego Dnia Wody uczennice klas 3fg, 3a i 1br wygłosiły pogadankę przez szkolny radiowęzeł. Były to: Aleksandra Hawro, Oliwia Grzyb, Iga Krok oraz Katarzyna Klucznik. Tytuł pogadanki brzmiał: „Woda wspólny świat, ale  i wspólny problem”.

W dniu 21 marca został przeprowadzony szkolny konkurs wiedzy o wodzie. Uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością budowy cząsteczki wody jak również jej właściwościami.

W dniach 11-16 marca został przeprowadzony wśród uczniów klas I konkurs na plakat pod tegorocznym hasłem „Woda dla pokoju”.

Katarzyna Szafińska-Stepaniak

 

20240320_085830

Podsumowanie XVIII Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2024”

XVIII Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2024” odbył się w dniach 15-17 marca 2024 roku w budynku  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Pojawiło się 451 modeli. 215 modeli i dioram zaprezentowali seniorzy, zaś w kategoriach konkursowych 236 modele wystawiło 62 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Swoje modele zaprezentowali uczestnicy m. in.  z Dębicy, Stasiówki, Zawierzbia, Brzeźnicy, Straszęcina, ale także z Rzeszowa, Ujścia Gorlickiego, Przysietnicy, Gawłowa, Łąki, Blizny,

Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie Paweł Grochal (sędzia główny), Wojciech Szerszeń, Artur Kielar, Artur Getler i Janusz Chmiel. Poziom prac był bardzo wysoki.

Tradycyjnie równolegle z konkursem modelarskim odbył się konkurs historyczny w tym roku poświęcony 80. rocznicy udziału polskich spadochroniarzy w Operacji „Market Garden” i bitwie pod Arnhem. W konkursie wzięło udział 10 uczestników- w większości uczniowie ZSE.

Osiemnasta już edycja konkursu możliwa było dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób i instytucji. W tym miejscu chcemy wszystkim podziękować i ich wymienić. Dziękujemy naszym sponsorom i patronom:  Powiatowi Dębickiemu, Urzędowi Miasta Dębicy, Gminie Żyraków, rzeszowskiemu oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Regionalnemu w Dębicy, Stowarzyszeniu „Przyjaciół Ekonomika”. Patronatem nasze imprezę objęli i ufundowali parlamentarzyści: Senator Zdzisław Pupa oraz poseł Jan Warzecha. Wsparły nas fundując nagrody polskie firmy modelarskie: Hataka, Arma Hobby, Yahu, First to Fight; Sklepy Mojehobby.pl i Duduś.pl oraz wydawnictwo Stratus.

Nagrody ufundowali także: Administracja Domów Mieszkalnych w Dębicy, Piotr Urbanik firma Ventor, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej, Andrzej Bal – radny miejski, Mateusz Kutrzeba – radny miejski, Adam Rogowski – radny miejski,  Eko-Kłos Sp. z o.o. Dorota i Marcin Osuch , firmy Zibi MG Cars, firma Milema, Szkółka Drzewek Owocowych Bogusław i Krystyna Wawrzonek, Szkółka Drzewek i Krzewów Owocowych Piotr i Bernadeta Krzystyniak,   Szkółka Drzewek Owocowych Anna i Andrzej Wałęga, Szkółka Drzewek Owocowych Paweł i Joanna Ryczek, Gospodarstwo Szkółkarskie Wałęga Stanisława, Zbigniew, Mateusz i Krzysztof, Szkółka Drzewek Owocowych i Ozdobnych Andrzej i Marek Zielińscy, Gospodarstwo Szkółkarskie Urszula i Edward Kania,  - Szkółka Drzewek Owocowych Ewa i Grzegorz Wawrzonek, Gospodarstwo Szkółkarskie Ewelina i Tomasz Opiela,  Szkółka Drzewek Owocowych Krzysztof i Agata Szpyrka, ZGarden Klaudia i Tomasz Zielińscy, Szkółka Drzewek Owocowych Ilona i Michał Przydzielscy, Ogrodnik Ryszard Ruciak i wspólnicy Sp. J, Gospodarstwo Szkółkarskie Paulina i Andrzej Dubiel,

Nie można też zapominać o życzliwości pracowników i uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy na czele z Panem Dyrektorem Krzysztofem Góreckim. Za okazaną cierpliwość, gościnność i  pomoc bardzo dziękujemy. Dziękujemy również pracownikom Muzeum Regionalnego – w szczególności Ewie Smoleń i Anecie Tęczar za pomoc organizacyjną. To, że konkurs odbył się po raz osiemnasty to zasługa przede wszystkim organizatorów: Artura Kielara, Wojciecha Szerszenia, Artura Getlera, Joanny Mazurkiewicz  i Piotra Gizy. Którzy w tym momencie składają podziękowania swoim  rodzinom za wyrozumiałość, pomoc i cierpliwość.

Konkurs i wystawę uświetnili swoimi stoiskami: Pan Robert Solak z efektowną dioramą kolejową, oraz pan Paweł Grochal z widowiskową dioramą przedstawiającą lądowanie wojsk amerykańskich na plaży „Omaha” podczas operacji „Overlord”. Pan Grochala wygłosił także prelekcję na temat dioramy i lądowania aliantów w Normandii, a także pokierował pracami jury jako sędzia główny.

Ze strony organizatorów chciałbym zaprosić wszystkich na przyszłoroczne dziewiętnaste już Ogniwko, które znowu, jak mamy nadzieje dyrekcja pozwoli nam zorganizować w gmachu tej szkoły. W związku z 100. rocznicą śmierci spoczywającego w Dębicy Jerzego Żuławskiego , poety, legionisty uznawanego za pierwszego pisarza fantastyki w Polsce przyszłoroczna edycja konkursu poświęcona będzie właśnie fantastyce. Wszystkim osobom, które naszą inicjatywę wspierają finansowo, organizacyjnie i na wszelkie inne sposoby raz jeszcze dziękujemy.

 

Wyniki Konkursu

XVIII KMR „Ogniwko 2024 ”

 

Klasyfikacja wiekowa młodzików:

Modele redukcyjne plastykowe

Samoloty w skali 1: 72 i mniejsze (PS72)

1. Igor Mazur za model P-38L

2. Kacper Mazur za model P-39Q

3. Adam Zapotoczny za model C-47

Samoloty w skali 1: 48 i większe (PS48)

1. ex aequo Nikodem Gawryś za model P-47 i Adam Zapotoczny za model A6N Rufe

2. Tomasz Żyłka za model P-11 c

3. Kornelia Jeleń za model MB-326

Śmigłowce (wszystkie skale) (PH)

1. Michał Supel za model AH64 Apache

Pojazdy kołowe i gąsienicowe bojowe (w tym artyleria samobieżna) w skali 1: 72

i mniejsze (PB72)

1. Wojciech Dybowski za model M4 Sherman

2. Bartłomiej Cetnar za model Sdkfz. 247

3. Igor Mazur za model IDF Merkava IV

 

Pojazdy kołowe i gąsienicowe bojowe (w tym artyleria samobieżna) w skali 1: 48

i większe (PB48)

1. Artur Pietryka za model K2 PL

2. Igor Woszczyna za model MARS

3. ex aequo Krzysztof Czernecki za model Churchill, Krystian Moraniec za model M8, Nikodem Gawryś za model Pzkfw. II

Artyleria (wszystkie skale) (PA)

1. Mateusz Wróbel za model SFH 18 150 mm

2. Gromosław Giza za model  Haubica 155 mm wz. 1917

3. Wojciech Dybowski za model Bofors wz. 36

Pojazdy cywilne (PC)

1. Artur Pietryka za model Lanz-Buldog

 

Figurki (PF)

1. Gromosław Giza za model Powstaniec Warszawski

2. Aleksander Getler za model wikińskiego zabójca

3. Bartłomiej Sawczuk za model szkocka piechota

Okręty i statki (PO)

1. Michał Supel za model U-boot typ XXI

2. Wojciech Dybowski za model U boot

3. Tymoteusz Olejko za model british destroyer

 Dioramy lądowe (DL)

1. ex aequo Gromosław Giza za model Upadek– Berlin 1945  i Bartłomiej Cetnar za model Panther

2. Krystian Moraniec za model America

3. Jan Skoczek za model rozminowywanie

Dioramy lotnicze i morskie (DLM)

1. Antoni Czapla za model P-40

2. Igor Woszczyna za model P-40 Warhawk

3. Przemysław Cetnar za model FW-190 D

 

 

Modele redukcyjne kartonowe

Pojazdy kołowe i gąsienicowe cywilne i bojowe, w tym s-f (KP)

1. Szymon Chmiel za model Tygrysa

2. Oliwia Wójcikiewicz za model Honker Zakład Energetyczny

3 ex aequo Maria Baniak za model SM-42 i Adam Tercha za model samochód Straży Pożarnej

 Okręty i statki (KO)

1. Maria Baniak za model kuter torpedowy

2. Oliwia Wójcikiewicz za model barka rzeczna

 

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f (KS)

1. Oliwia Wójcikiewicz za model śmigłowiec LPR

2. Maria Baniak za model RWD 6

3. Bartłomiej Cetnar za model Huricane

 Budowle (KB)

1. Oliwia Wójcikiewicz za model wieża widokowa Suszynka

2. Adam Tercha za model Kanadyjczyk

3. Maria Baniak za model przejazd kolejowy

Inne (KI)

1. Szymon Chmiel za model Tatra

2. Oliwia Wójcikiewicz za model figurka pilota PSZ

 

 

Klasyfikacja wiekowa juniorów:

Modele redukcyjne plastykowe

Samoloty we wszystkich skalach (PS72/48)

1. ex aequo Sebastian Łabudzki za model F/A18 Hornet i Lena Sioma za model F4U Corsair

2. Bartłomiej Ciasnocha za model RWD-8 PWS

3. ex aequo Jakub Pazdan F-51 D, Kamil Ziobro za model P47 Thunderbolt, Michał Wójcikiewicz za model Su-22 UM-3K

Pojazdy kołowe i gąsienicowe bojowe (w tym artyleria samobieżna) w skali 1: 72

i mniejsze (PB72)

1. Gabriel Janas za model Mark I

2. Marek Wojtowicz za model STRV 103 D

3. ex aequo Lena Sioma za model M-24 Chaffe i Jan Król za mo0del Char B1 bis

Pojazdy kołowe i gąsienicowe bojowe (w tym artyleria samobieżna) w skali 1: 48

i większe (PB48)

1. Mateusz Wróbel za model M36 Jackson

2. Lena Sioma za model Panzer IV D

3. Gabriel Janas za model Stuart

Artyleria (wszystkie skale) (PA)

1. Gustaw Giza za model wz. 14/19 100 mm Howitzer

2. Lena Sioma za model Pak 35/36

Pojazdy cywilne (PC)

1. Bartosz Kielar za model Nissan Silva

Figurki (PF)

1. Marek Wojtowicz za model rosyjski oficer

2. Krzysztof Moraniec za model niemieccy żołnierze na rowerach

3. ex aequo Gustaw Giza za model mjr. Zygmunt Szendzielorz „Łupaszka” i  Jan Król za model Africa Corps

Okręty i statki (PO)

1. Bartosz Kielar za model K-141 Kursk

Dioramy lądowe (DL)

1. Gustaw Giza za model Palmiry 1939-1941

2. Krzysztof Moraniec za model Krupp Protze

3. Marek Wojtowicz za model – front wschodni

Dioramy lotnicze i morskie (DLM)

1. Marek Wojtowicz za model Harbin H5

Science- fiction (SF)

1. Bartosz Filipowski za model Space Marines i Tyranids

2. Bartosz Kielar za model Armored Sports Car Luna

Modele redukcyjne kartonowe

Pojazdy kołowe i gąsienicowe cywilne i bojowe, w tym s-f (KP)

1. Bartłomiej Ciasnocha za model Nashorn

2. Tomasz Zajchowski za model Pzkfw. VI Tygrys

Okręty i statki (KO)

1. Michał Wójcikiewicz za model S-2 Wilczur

 

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f (KS)

1. Maciej Baniak za model LiM -2

2. Bartłomiej Ciasnocha za model Wildcat

Budowle (KB)

1. Maciej Baniak za model wieża bramna w Cieplicach

 

 

Nagrody specjalne:

Stanisław Czapla – za instalację modelarsko-literacką

Maciej Baniak – za kunsztowne połączenie płyty gipsowo-kartonowej z modelem kartonowym

Damian Niedzielski – za najefektowniejszą katastrofę lotniczą

Igor Woszczyna – za najlepiej ukryty samolot

Gustaw Giza – za największą liczbę figurek na dioramie

Karolina Moraniec – za artystyczne podejście do tematu

Wojciech Dybowski – za wyraźny sentyment do barw polskich

Przemysław Cetnar – za najlepszą zadymę na dioramie

 

Grand Prix konkursu w klasyfikacji wiekowej młodzik zdobył Bartłomiej Cetnar za model dioramę z Panterą zaś w klasyfikacji juniorów Mateusz Wróbel za model M-36 Jackson.

Nagrody za udział w konkursie  otrzymali:

Jan Skoczek

Kacper Stachowicz

Jakub Stachowicz

Kacper Surman

Xavier Klucznik

Karolina Moraniec

Maciej Jeleń

Błażej Jeleń

Liliana Jeleń

Damian Niedzielski

Ziemowit Krol

Zuzanna Janas

Maksymilian Pięta

Nikodem Bochnak

Kinga Magdziarz

Maciej Magdziarz                                                                                                                  

Franciszek Pazdan

Szymon Zegar

Jan Guziec

Krzysztof Guziec

Teresa Guziec

 

Wyniki konkursu historycznego
Klasyfikacja szkół podstawowych:

1 ex aequo Xavier Klucznik i Gustaw Giza

2. Kacper Surman

Klasyfikacja szkół ponadpodstawowych:

1. Bartłomiej Ciasnocha

2. Bartosz Filipowski

3. Ignacy Bukowski

 

Nagrody za udział w konkursie historycznym otrzymali:

Wiktor Andreasik, Szymon Ryba, Aleksandra Boratyn, Taras Shcherbak

 

Konkurs kulinarny „Wielkanoc na polskim stole”

wielkanoc

Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Ekonomika”

gorąco zaprasza do udziału

w konkursie kulinarnym „Wielkanoc na polskim stole”.

 

Tematem XIII edycji konkursu jest

„Tradycyjnie w nowoczesnej odsłonie”

 

Konkurs odbędzie się 19.03.2024 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy przy ul. Ogrodowej 20.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Na uczestników czekają ciekawe nagrody.  Na zgłoszenia czekamy do 12.03.2024r.

 

 

Celem konkursu jest:

  • kultywowanie narodowych tradycji kulinarnych,
  • upowszechnianie wzorów racjonalnego żywienia i promocja zdrowia,
  • wymiana doświadczeń kulinarnych pomiędzy uczestnikami  konkursu,
  • mobilizowanie uczniów do poszukiwania sposobów modyfikowania tradycyjnych receptur, aby potrawy były i smaczne i zdrowe,
  • rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną, sięganie do tradycji kulinarnych regionu oraz naszych zagranicznych sąsiadów,
  • rozbudzanie inicjatywy, pomysłowości kreatywności uczestników,
  • wyrabianie poczucia piękna i estetyki.

 

 Regulamin konkursu       

„Wielkanoc na polskim stole”

1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjaciół Ekonomika”.

2. Tematem XII edycji konkursu jest: „Tradycyjnie w nowoczesnej odsłonie”.

3. W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół o profilu gastronomicznym.

Zgłoszone do rywalizacji „drużyny” uczniowskie mogą się składać maksymalnie z 4 do 6 zawodników.

4. Drużyny przygotowują koncepcję nakrycia stołu i zestaw potraw wielkanocnych.

5. Do konkursu należy zgłosić minimum 4 potrawy, w tym dwie o smaku słodkim i dwie o smaku słonym.

6. Każda drużyna konkursowa zobowiązana jest do przygotowania dwóch potraw słodkich:  mazurka wielkanocnego i babki oraz dwóch potraw słonych: jednej z udziałem jaj i drugiej udziałem wędliny lub mięsa.

7. Drużyna może przygotować więcej potraw niż 4 obowiązkowe.

8. Aranżacja  stołu podlega ocenie.

9. Ocenie podlegać będzie ogólny charakter nakrycia nawiązujący do tematyki Świąt Wielkanocnych.

10. Wymagany jest podpis każdej potrawy konkursowej oraz posiadanie receptury wg, której została sporządzona (do wglądu komisji  konkursowej).

Potrawy nieopisane, bez receptury nie mogą brać udziału w konkursie.

11. Każda potrawa musi być przygotowana w ilości umożliwiającej degustację członkom jury.

12. Komisja Konkursowa dokona oceny potraw wg;

a) zgodności z tradycją wielkanocną    ( 1-5 pkt.),

b) walorów organoleptycznych     (1-5 pkt.),

c) estetyki przygotowania  (1-5pkt.)

d) kreatywności i pomysłowości (1-5 pkt)

e) trudności technik kulinarnych zastosowanych do przygotowania potraw (1-10 pkt)

f) aranżacja, estetyka nakrycia stołu (1-15 pkt)

13. Za udział w konkursie uczestnicy otrzymują dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe.

14. Udział w konkursie należy zgłosić do 12.03.2024r. do pani Marty Wypasek lub u nauczycieli przedmiotów gastronomicznych

15. Konkurs odbędzie się w dniu 19.03.2024 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20 w  godz. od 11.00 do 13.10.

Drużyny biorące udział w konkursie mogą zgłaszać w tym dniu się od godz. 9.00 na małej sali gimnastycznej.

 

Marta Wypasek

Zapraszamy.

Przekaż 1,5 % swojego podatku na Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika

Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika, to organizacja, której celem jest wspieranie rozwoju szkoły oraz rozwijanie zainteresowań i talentów młodzieży. To ze środków Stowarzyszenia fundowane są w znacznej mierze nagrody dla uczniów za udział w konkursach i zawodach. Dzięki naszemu wsparciu młodzież, godnie reprezentuje i promuje szkołę w lokalnym środowisku.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie naszych inicjatyw. Można to uczynić przy okazji rozliczenia dochodu za rok poprzedni, przeznaczając 1,5 % swojego podatku na Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika. Liczymy na Państwa wsparcie.

 

Lista uczniów zakwalifikowanych do projektu Erasmus+ do Włoch

plakat11

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu procesu rekrutacyjnego do naszej drugiej mobilności edukacyjnej w ramach projektu Erasmus+ o numerze 2023-1-PL01-KA121-SCH-000131760.

Wasz entuzjazm i aktywne zaangażowanie w proces rekrutacyjny świadczy o waszym dążeniu do osobistego rozwoju i chęci poznawania świata – to nas naprawdę cieszy!

Zapraszamy do zapoznania się z ostatecznymi wynikami rekrutacji.

Gratulujemy wszystkim zakwalifikowanym i kandydatom! Czeka Was niezwykła przygoda pełna nowych doświadczeń i wiedzy.

Dziękujemy za Wasz udział w rekrutacji i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach naszych projektów!

lista

Lista rezerwowa:

Martina Valentino, kl. 3bc – technik rachunkowości

Karolina Trzaskuś,  kl.4bg – technik rachunkowości

Nicola Mitan, kl.3bc – technik handlowiec,

 

Drodzy uczniowie! Ogłaszamy nabór do najnowszej edycji projektu Erasmus+ w naszej szkole!

 

10. info o rekrutacji projekcie_ZSE Dębica_p.136 2z2 Włochy

Projekt 2023-1-PL01-KA121-SCH-000131760 „Mobilności edukacyjne ZSE w Dębicy – edycja 2023” – to kolejne działanie w ramach tego projektu. Przedsięwzięcie realizowane w ramach uzyskanej przez szkołę Akredytacji w sektorze Edukacja Szkolna.

Projekt ten oferuje naszym uczniom niepowtarzalną szansę na zdobycie międzynarodowego doświadczenia poprzez dwutygodniowy pobyt we Włoszech.

Mobilność zagraniczna uczniów, która jest główną akcją przedsięwzięcia, zaplanowana jest na 8.04 – 19.04.2024 (+2 dni podróży).

W trakcie tej mobilności, uczestnicy będą mieć szansę na bliską współpracę z rówieśnikami ze szkoły partnerskiej, co umożliwi im nie tylko zdobycie cennego doświadczenia międzynarodowego, ale także rozwój szeregu kompetencji kluczowych, w tym kompetencji cyfrowych, językowych, społecznych i indywidualnych. Projekt ten jest prowadzony całkowicie w języku angielskim, co dodatkowo wzmocni kompetencje językowe uczestników. W ramach programu przewidziano intensywne 10 dni zajęć merytorycznych, uzupełnione o dwudniowy program poświęcony kulturze. Uczniowie będą mieli okazję do uczestniczenia w różnorodnych warsztatach, zajęciach terenowych, spotkaniach, zajęciach stacjonarnych. Realizacja programu kulturowego stanowi niepowtarzalną okazję do pogłębienia wiedzy o kulturze i tradycjach Włoch, a także odkrycia największych atrakcji regionu Udine.

Projekt jest w pełni finansowany przez Unię Europejską, co sprawia, że udział w nim jest bezpłatny dla wszystkich uczestników.

Tegoroczna edycja projektu jest skierowana do uczniów i uczennic klas drugich, trzecich czwartych o profilach technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości i technik żywienia i usług gastronomicznych. W drodze rekrutacji zostanie wyłonionych 15 uczestników projektu.

Wszystkie niezbędne formularze zgłoszeniowe są dostępne w sekretariacie szkoły oraz na  stronie internetowej. Wybór uczestników dokonany zostanie na podstawie kryteriów zawartych w regulaminie rekrutacji. W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt z koordynatorką projektu, panią Martą Wypasek.

Kluczowe daty rekrutacji to:

04.03.02.2024, godz.10:00: Rozpoczęcie rekrutacji

08.03.2024, godz.15.00: Zakończenie zgłoszeń

11.03.2024, godz.12.00: Publikacja listy wstępnej

12.03.2024, godz.10.00: Możliwość złożenia odwołań

12.03.2024, godz. 15:00: Ogłoszenie finalnej listy uczestników

 

Zachęcamy uczniów do wzięcia udziału w rekrutacji!

Nie przegapcie tej wyjątkowej możliwości na rozwój i międzynarodową przygodę.

 

Załączniki do pobrania w pierwszym etapie: 

REGULAMIN REKRUTACJI UCZNIÓW

KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA

INSTRUKCJA WYPEŁNIANIA DOKUMENTÓW APLIKACYJNYCH

Inne dokumenty:

PROGRAM

WZÓR UMOWY

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PRZEDSIĘWZIECIA

WRACA SŁONECZNA HISZPANIA – KIERUNEK SEWILLA!!!

Drodzy Uczniowie Ekonomika, przed Wami niepowtarzalna okazja – możliwość odbycia miesięcznych (!) praktyk zawodowych w Sewilli, mieście położonym w południowej Hiszpanii, gdzie w słońcu możesz wygrzewać się przez 300 dni w roku …  

HISZPANIA_Obszar roboczy 1

 

Kilka słów o stażu:

Projekt „Kuźnia umiejętności zawodowych w słonecznej Hiszpanii”, nr.  2022-1-PL01-KA122-VET-000078156 realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Społeczne dla Rozwoju Społecznego (FERS) 2021-2027. Koncept:  „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego”.

Jesienią 15- osobowa grupa uczniów z naszej szkoły odbyła staże zawodowe w Maladze. Do szkoły powrócili bogatsi o nowe doświadczenia, z mnóstwem wrażeń i pomysłami na dalszą karierę zawodową. W czerwcu odbędzie się druga tura praktyk, tym razem w stolicy Andaluzji – Sewilli.

Głównymi celami i założeniami działań projektowych są:

  • zwiększenie praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych uczestników oraz podniesienie ich atrakcyjności na rynku pracy,
  • zdobycie przez młodzież doświadczenia zawodowego w międzynarodowym środowisku,
  • wzmocnienie umiejętności posługiwania się językiem obcym jako klucza do efektywnej współpracy w zespole i realizacji zadań,
  • poszerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów Hiszpanii.

 

Odbycie zagranicznego stażu daje uczestnikowi możliwość zaliczenia obowiązkowej szkolnej praktyki.

 

Informacje praktyczne:

Termin: 31.05. – 28.06.2024r.

 Środek transportu: samolot

Adresaci:

  • uczennice i uczniowie z klas II i III z kierunków: technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości,
  • uczennice i uczniowie z klas II, uczący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, technik reklamy, technik fotografii i multimediów.

 

Zastanawiasz się, jak odbyć staż zawodowy w Sewilli?

Krok 1. Uważnie przeczytaj regulamin rekrutacji i uczestnictwa w w/w projekcie i zastanów się, czy jest to wyjazd dla Ciebie?

Krok 2. Sprawę omów z rodzicami! Koniecznie sprawdź czy posiadasz ważny dowód osobisty lub paszport!

Krok 3. Pobierz i uzupełnij formularz zgłoszeniowy oraz oświadczenie uczestnika.

Krok 4. Czytelnie wypełnione dokumenty złóż w sekretariacie szkoły lub u koordynatora projektu, pani Małgorzaty Papiernik-Ożóg w nieprzekraczalnym terminie do 28.02.2024r., do godziny 11:00.

Krok 5. Śledź uważnie ogłoszenia na stronie internetowej  szkoły, gdyż tam ukażą się wyniki rekrutacji.

 

DOKUMENTY DO POBRANIA

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA UCZNIÓW

Załącznik 1 Formularz zgłoszeniowy

Załącznik 2 Oświadczenie uczestnika przedsięwzięcia

Załącznik 3 Instrukcja wypełniania wniosku