Author Archives: admin

Ekonomik śpiewa dla NIEPODLEGŁEJ

My dla Niepodległej” to myśl przewodnia III Powiatowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej , który stał się kolejną okazją do świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Impreza zorganizowana została 8 listopada 2018 r. przez Zespół Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pustkowie Osiedlu, a patronat nad nią sprawowało Starostwo Powiatowe w Dębicy.

Ponad 30 utworów o tematyce patriotycznej, które zostały zaprezentowane na scenie w CKiB w Pustkowie-Osiedlu, wprowadziło publiczność oraz jurorów w niemały zachwyt. Były wśród nich utwory zaśpiewane przez uczennice z ZSE: „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos” autorstwa Grzegorz Tomczaka, wykonany przez Wiktorię Kosińską  (4G2),  „Ojczyzno ma” muz.i słowa Karola Dąbrowskiego zaśpiewany przez Gabrielę Nogę i Kingę Kochan (4B), „Czarna sukienka” w wykonaniu  Marioli Drzał (4R) przy akompaniamencie gitary Michała Dziadosza (4A) oraz „Polska Madonna”, słowa Agnieszka Osiecka, muzyka Andrzej Sikorowski, którą zaśpiewała Magdalena Pych (1B).

Choć poziom imprezy był wyjątkowo wysoki, to jak się okazało, poziom Ekonomika też.

Miejsce II w kategorii wokalista zdobyła Wiktoria Kosińska,

miejsce III w kategorii zespół przyznano duetowi Gabrieli Nodze i Kindze Kochan,

zaś wyróżnienie Magdalenie Pych.

Jestem niezmiernie dumna z naszych uczniów, którzy nie tylko godnie reprezentowali w tym dniu szkołę i pokazali klasę, ale również przez śpiew i muzykę zamanifestowali czym jest dla nich Polska.

Opracowała

Marta Cabaj

4

1 2 3 5

ZAPROSZENIE

 

flaga

Uczniowie klas gastronomicznych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy  postanowili uczcić 100–tną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, która przypada 11 listopada 2018r.

Z tej okazji organizują akcję pod hasłem „Na słodko z historią”

W ramach tej akcji w dniu 8 listopada 2018r. w godzinach od 10.00 do 12.00 na rynku dębickim będą promować polską historię rozdając ciekawostki historyczne i częstując  własnoręcznie upieczonymi ciasteczkami oraz tortem urodzinowym.

Zapraszamy wszystkich chętnych , którzy zechcą z nami uczcić setne urodziny naszej Ojczyzny.

Trucizny z domowego komina – rozstrzygnięcie konkursu

31 października 2018 roku został rozstrzygnięty konkurs „Trucizny z domowego komina” organizowany przez Starostwo Powiatowe i Zespół Szkół Zawodowych w Pustkowie.

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych przygotowali łącznie 27 prac konkursowych:  prace plastyczne i prezentacje multimedialne na ten temat.

Zuzanna Piątek za pracę plastyczną zdobyła I miejsce, Wiktoria Kosińska II miejsce, a za prezentację multimedialną Sandra Mika zdobyła III miejsce.

Wszystkim uczestnikom gratuluję świadomości ekologicznej i życzę „czystego powietrza”.

Szot Małgorzata

SAM_4633

SAM_4631

 

Wdzięczne zwierzątka z Brzozowego Rancza

19 października klasa 2g2 wraz z opiekunami, panią Katarzyną Hajduk oraz panem Tadeuszem Badowskim, wybrała się na Brzozowe Ranczo, aby przekazać zebrane przez uczniów naszej szkoły karmy dla zwierząt oraz inne potrzebne rzeczy.

Przyszli kucharze mieli okazję wyprowadzić psy na spacer, pobawić się z nimi, a także ogrzać się przy ognisku.

6

1 2 3 4 5 CCI20181030

 

 

100 drzew na 100-lecie Niepodległości

„100 drzew na 100-lecie Niepodległości”  to akcja patriotyczno-ekologiczna, która miała na celu uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Akcja odbyła się 26 października 2018 r.,  a jej organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, w tym uczniowie Ekonomika.

Ta ogólnopolska akcja powinna zwrócić  uwagę Polaków na potrzebę stałej dbałości o środowisko naturalne Ojczyzny, gdyż taka proekologiczna postawa stanowi dzisiaj jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

Dziękuję chłopcom z klasy 4g1 za solidne wykonanie zadania.

Szot Małgorzata

SAM_4610 SAM_4612

 

 

Zapraszamy do odwiedzenia Podkarpackich Spotkań Edukacyjnych DĘBICA 2018

Plakat_DEBICA

Miło nam poinformować, ze w dniu 14 listopada 2018 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne – DĘBICA 2018

Miejsce spotkań: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy, ul. Ogrodowa 20

Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia targów. Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały dla Was profesjonalną ofertę. Będziecie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami poszczególnych uczelni. To najbardziej wiarygodne źródło, pytajcie o wszystko: zasady rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, stypendia, wymianę studencką z uczelniami zagranicznymi. Przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze uczelni, bądź też poszukacie innej. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji. W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekają na Was pracownicy działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni.

Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych DĘBICA 2018. 

Patronat Honorowy: Starosta Powiatu Dębickiego

Partner Spotkań Edukacyjnych: Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy

Patronat Medialny:

www.kierunkistudiow.pl

www.pomaturze.pl

Organizator:

www.tetrix.pl

 

XVII Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości pod hasłem „Etyka w bankowości”

18 października 2018 roku odbyła się XVII Edycja Turnieju Wiedzy o Bankowości pod hasłem „Etyka w bankowości”. Już od lat Turniej odbywa się pod patronatem Narodowego Banku Polskiego i Starostwa Powiatowego w Dębicy.

Turniej poprzedzony został szkoleniem przeprowadzonym przez Panią Joannę Rucką
z Santander Banku w Dębicy nt. „Etyka w działalności banków” i warsztatami dotyczącymi promocji banków, prowadzonymi przez nauczycieli ZSE w Dębicy.

Celem Turnieju jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy o bankowości, hasłem przewodnim w roku bieżącym była tematyka dotycząca etyki.

Rok 2018, to Jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednocześnie mija 190 lat od powstania pierwszego banku emisyjnego w naszym kraju. To wyjątkowe rocznice. W związku z tym uczestnicy i zaproszeni goście zostali zapoznani z krótką historią bankowości na ziemiach polskich.

W Turnieju rywalizowało 56 uczniów, reprezentujących następujące banki:

tabela1

Turniej odbywał się w 3 etapach:

Etap pierwszy – test wiedzy o bankowości
Etap drugi – przygotowanie i prezentacja stoiska danego banku
Etap trzeci – prezentacja przez drużynę plakatu oraz hasła reklamowego nawiązujących do tegorocznego hasła Turnieju „Etyka w bankowości”.

Rywalizację drużyn oceniało Jury w składzie:

Przewodniczący Pan Bogusław Kapusta Dyrektor Oddziału NBP w Rzeszowie oraz:

 • Pani Monika Mularz-Dobrowolska – Główny Specjalista Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Narodowego Banku Polskiego Oddział Okręgowy w Rzeszowie
 • Starosta Powiatu Dębickiego – Pan Andrzej Reguła
 • Dyrektorzy lub przedstawiciele banków biorących udział w Turnieju:
  • Bank PeKaO SA – Pan Robert Uszko – Dyrektor
  • Santander Bank Polska – Pani Joanna Wnuk – Dyrektor
  • BGŻ BNP Paribas – Pani Maria Kizior – Dyrektor  Oddziału
  • Getin Noble Bank – Pan Fabian Zima – Menager
  • Credit Agricole Bank Polska S.A. – Pani Małgorzata Łuka – Dyrektor
  • Podkarpacki Bank Spółdzielczy- w imieniu Pani Dyrektor Eweliny Szewczyk -Pani Anna Górz – Wicedyrektor
  • PKO BP SA – w imieniu Pani Dyrektor Doroty Wolan – Pani Dorota Zaborowska
  • Bank Spółdzielczy w Żyrakowie – w imieniu  Pani Prezes Danuty Klabachy – Pan Paweł Czuchra
  • ING Bank Śląski -  w imieniu Pana Dyrektora Andrzeja Kani – Pani Danuta Świętoń oraz Pani Beata Dziura
  • Bank Spółdzielczy w Dębicy – w imieniu Pana Dyrektora Macieja Rydzego – Pani Magdalena Ruciak
 • Pani Grażyna Auguścik – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika
 • Dyrektor  ZSE w Dębicy – Pan Krzysztof Górecki

Wyniki XVII Edycji Turnieju Wiedzy o Bankowości

tabela2

 

I miejsce

1miejsce

II miejsce

2 miejsce

III miejsce

3 miejsce

Pozostałe drużyny zdobyły wyróżnienia.

Po raz kolejny  Pani Grażyna Auguścik – Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ekonomika
wręczyła tytuł Osobowości Turnieju” – zostały nimi laureatki I miejsca Greczycho Weronika, Lekki Klaudia, Marek Natalia oraz Staroń Aleksandra z klasy IV b.

Projekt dofinansowany był przez Narodowy Bank Polski w ramach programu edukacji ekonomicznej. Nagrody ufundował również Starosta Powiatu Dębickiego i banki biorące udział w Turnieju oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ekonomika. Uczniowie otrzymali dyplomy, a dyrektorzy banków i sponsorzy podziękowania.

Turniej odbył się dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli naszej szkoły Małgorzaty Szyszki,  Doroty Falarz oraz Agaty Wiktor.

WYNIKI WYBORÓW DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO!

Nadeszła wiekopomna chwila! 

W dniu 2 października 2018 roku oficjalnie zakończyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego! Wzięło w nich udział aż 13 kandydatów, którzy „łeb w łeb”, dzień po dniu, podczas kampanii przekonywali uczniów Ekonomika do swojej osoby.

W poniedziałek ok. 9:30 nadszedł kulminacyjny moment, który zadecydował o tym, kto dostanie się do Samorządu – wybory.

Szkolna Komisja z klasy 3a w tym: Rafał SumieńKinga KowalczykKlaudia GrzybJulia Pochodaj oraz Katarzyna Papiernik przeprowadziła głosowanie oraz podliczyła wyniki.

W wyborach do Samorządu Uczniowskiego wzięło udział 593 uczniów ze wszystkich klas (za wyjątkiem 3g2 i 3r, które w tej chwili są na praktykach). Nauczyciele oraz Dyrekcja jako nasi mentorzy również uczestniczyli w wytypowaniu składu SU.

Nadszedł moment, abyście poznali wyniki, które osiągnęli nasi kandydaci.

Do Samorządu Uczniowskiego zakwalifikowali się:

1. Bartek Maź - 128 głosów – 21,59% 
2. Tomek Sysło - 95 głosów – 16,02% 
3. Patryk Małkowski - 72 głosy – 12,14% 
4. Julia Walczak - 64 głosy – 10,80% 
5. Weronika Lesiak - 60 głosów – 10,12% 
6. Miłosz Zand – 37 głosów – 6,24% ☺
7. Wiktoria Skoczylas - 32 głosy – 5,40% 
8. Sylwia Janaś - 26 głosów – 4,38% 
9. Justyna Pomykacz - 23 głosy – 3,88% 
10. Izabela Podlasek – 19 głosów – 3,20% 

——————————————————————————

11. Aneta Erazmus - 18 głosów – 3,04 %
12. Konrad Paprocki – 11 głosów – 1,85%
13. Julia Stasiowska – 4 głosy – 0,67%

Były również 4 głosy nieważne, które poza frekwencją nie wniosły nic do wyborów.

Pragniemy zaznaczyć, że wyniki wyborów mają charakter poglądowy. Role, jakie obejmą członkowie SU zostaną ustalone na najbliższym posiedzeniu (termin wkrótce). 

Dziękujemy za udział w wyborach!  Gratulujemy każdego wyniku!
R.S

ROZPOCZĘCIE ROKU:

I PYK, WRZESIEŃ ZA NAMI. A CO PRZYNIOSĄ KOLEJNE MIESIĄCE?
/Jeszcze niedawno startowaliśmy, a teraz jesteśmy już mocno rozpędzeni/

„Ekonomik” partnerem w realizacji projektu Erasmus+

erazmus

Na okres jednego miesiąca do  społeczności „Ekonomika” dołączyły dwie uczennice Pamela i Rosi z partnerskiej Szkoły Zawodowej im. Otto Bennemanna w Brunszwiku. (Niemcy).

Dziewczyny w ramach projektu Erasmus+  „Kształcenie i szkolenia zawodowe” odbywają praktykę  na terenie Dębicy w  firmie „Tikkurila”. Pod czujnym okiem pana Bartosza Gadomskiego stażystki poznają zasady działania skandynawskiego producenta farb oraz rozwijają własne umiejętności zawodowe w zakresie sprzedaży, pracy biurowej i korespondencji handlowej.

W adaptacji w nowym środowisku pomagają gościom z Niemiec  nauczyciele języka niemieckiego  oraz nasi uczniowie. I tak za sprawą zgranego teamu z klasy 2R i 2G2: Natalii, Olgi, Wiktorii i Dawida dziewczyny poznały Dębicę, wiedzą, gdzie zrobić zakupy czy zjeść smaczny kebab i pizzę. W ostatnim czasie Pamela i Rosi odwiedziły  Rzeszów i jego centra handlowe, podziwiały Dębicę i okolice z  wieży widokowej w Głobikowej, uczestniczyły w zajęciach z  grafiki komputerowej i języka niemieckiego. Przed nimi kolejne dni praktyki, a zatem  nowe atrakcje i wyzwania.

Stażystkom z Niemiec życzymy miłego pobytu w Dębicy, a naszych uczniów zachęcamy do zapoznania się z założeniami europejskiego programu Erazmus+ „Kształcenie i szkolenia zawodowe” (www.erazmusplus.org.pl ) Projekt ten daje szansę młodzieży szkół zawodowych i techników na odbycie praktyki za granicą, a tym samym na poszerzenie własnych horyzontów, zmianę perspektyw i praktyczną naukę języka. Czasami warto wyjść na ułamek życia ze swojej strefy komfortu i zmierzyć się z nowym środowiskiem, kulturą, językiem, tak jak robią to obecnie wasze rówieśniczki z Niemiec.

sdr

dav