UNIHOKEJ: ŚCISŁA CZOŁÓWKA I AWANS DO MISTRZOSTW POLSKI

By   20 stycznia 2019

Końcem grudnia żeńska reprezentacja Zespołu Szkół Ekonomicznych wystąpiła w finale wojewódzkim unihokeja, który odbył się w hali Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sanoku. Po całodniowych, wyczerpujących zmaganiach z najlepszymi drużynami regionu (Krosno, Rzeszów, Dynów, Sanok, II LO Dębica) nasze panie zajęły ostatecznie 6. miejsce.

Wynik ten daje przepustkę i otwiera drogę do Mistrzostw Polski (XXVI Międzynarodowy Festiwal Unihokeja Dzieci i Młodzieży), które odbędą się w Elblągu (czerwiec). Jest to jak dotąd największe osiągnięcie naszej żeńskiej drużyny w historii występów w tej dyscyplinie.

Podsumowanie:
Super dziewczęta z Ekonomika w cyklu rozgrywek prowadzonych przez cały grudzień pięły się poprzez poszczególne etapy rozgrywek – rejon, półfinał województwa, finał województwa. Rozegrały łącznie 12 spotkań, w czym do samego finału przegrały tylko dwukrotnie (zaledwie jedną bramką 0:1, 1:2).

***
Klasyfikacja medalowa:
1. ZSZ Dynów
2. IILO Sanok
3. IIILO Rzeszów

Najlepsi strzelcy zespołu: Aleksandra Tyksińska x5, Izabela Kania x4, Weronika Franczak x3.

Na słowa uznania zasługuje również nasza bramkarka (kpt) Katarzyna Żurawska która wielokrotnie popisywała się doskonałym refleksem, ratując zespół przed utratą gola.

Wielkie brawa dla naszej młodej drużyny. W składzie szkolnej reprezentacji nie znalazła się bowiem żadna czwartoklasistka!

ZSE: Katarzyna Żurawska 3g1, Wiktoria Boś 2g1, Wioleta Erazmus 1c, Weronika Franczak 3g1, Izabela Kania 1a, Zuzanna Kania 2g1, Aleksandra Tyksińska 1b, Magdalena Żak 2g1.
Trener: Wojciech Szydło.

WP_20190101_21_38_32_ProWP_20181220_13_06_48_Pro WP_20181220_13_47_56_Pro