NATALIA MAREK ZWYCIĘZCĄ XV REJONOWEJ OLIMPIADY O UZALEŻNIENIACH I ICH KONSEKWENCJACH!

By   20 grudnia 2018

19 grudnia 2018 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy odbyła się XV Rejonowa Olimpiada o Uzależnieniach i ich Konsekwencjach. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego:

- I LO im. Władysława Jagiełły w Dębicy
- II LO im. ks. Jana Twardowskiego w Dębicy
- ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy
- ZSZ nr 1 im. Jana Pawła II w Dębicy
- ZS nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Dębicy
- ZSE im. Janusza Korczaka w Dębicy

Najlepsza wśród rywalizujących okazała się doświadczona, wielokrotna uczestniczka olimpiady, Natalia Marek. Wychowanka popularnego „Ekonomika” zgromadziła 29 punktów (na 40 możliwych) i o jedno „oczko” wyprzedziła Katarzynę Gawlik z Zespołu Szkół nr 2 w Dębicy. Na trzecim stopniu podium uplasowała się również przedstawicielka „Kwiatka”, Paulina Rogowska.

Organizatorzy konkursu, oprócz tradycyjnych trzech najlepszych miejsc, przyznali także wyróżnienia, które przypadły kolejno: Weronice Gawlik (ZS nr 2), Erykowi Wronie (ZS nr 1), Katarzynie Stelmach (ZS nr 1) oraz Mikołajowi Skórze (ZSE). Wszyscy wymienieni uzyskali taką samą liczbę punktów.

KLASYFIKACJA:

1. Natalia Marek (ZSE) – 29 pkt
2. Katarzyna Gawlik (ZS nr 2) – 28 pkt
3. Paulina Rogowska (ZS nr 2) – 27 pkt

Wyróżnienia:
- Weronika Cebula (ZS nr 2) – 25 pkt
- Eryk Wrona (ZS nr 1) – 25 pkt
- Katarzyna Stelmach (ZS nr 1) – 25 pkt
- Mikołaj Skóra (ZSE) – 25 pkt

***

Fundatorami niezwykle atrakcyjnych nagród były następujące podmioty oraz instytucje: Urząd Miasta Dębica, Starostwo Powiatowe w Dębicy, a także Stowarzyszenie „Przyjaciół Ekonomika”. Do młodzieży trafił najnowszy sprzęt elektroniczny z Serwisu Komputerowego „Multicom”. Co warte podkreślenia – nie tylko laureaci, ale i wszyscy pozostali uczestnicy olimpiady otrzymali pamiątkowe upominki.

Podczas, gdy jury poprawiało testy i przygotowywało nagrody, uczniowie mogli skorzystać z poczęstunku, przygotowanego przez nieocenionych uczniów klasy 3G1 w składzie: Anita Szpara, Patrycja Bieszczad, Katarzyna Żurawska, Dawid Przybyło, Weronika Franczak. Konkurs poprowadzili z kolei przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – Weronika Lesiak oraz Tomasz Sysło. Znany duet pomagał przy weryfikacji rezultatów, wręczaniu nagród oraz odpowiadał za protokół wynikowy z wydarzenia.

Organizatorzy olimpiady: Mateusz Ożóg, Małgorzata Papiernik (pomoc techniczna).

image (1)

image (2) image (3) image (4) image (5) image