XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

By   20 grudnia 2018

XIII SZKOLNY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

„FESTE, SITTEN UND BRÄUCHE IN DEN DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDERN“ 

Grudzień to miesiąc obfitujący w wiele wydarzeń przygotowanych z myślą o miłośnikach języka Goethego i Schillera.

Po wyprawie uczniów Ekonomika na bożonarodzeniowe jarmarki do Berlina i Drezna przyszedł czas na kolejną edycję Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Feste, Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”.

13 grudnia 2018 roku młodzież z klas: IIr, IIg2, IIb,IIIb, IIIc, IVc, IVg2 zasiadła w klasie 02 do pisania  testu, przygotowanego przez panią Małgorzatę Papiernik. Pytania konkursowe związane były z tematyką świąt Bożego Narodzenia, Wielkanocy, dotyczyły również okresu adwentu i karnawału w krajach niemieckojęzycznych. Test sprawdzał nie tylko wiedzę ale i umiejętności językowe, szczególnie rozumienie tekstu słuchanego – sprawność wysoko punktowana na egzaminie dojrzałości z języków obcych

Niedoścignioną ekspertką w dziedzinie języka niemieckiego a zarazem znawczynią  zwyczajów świątecznych naszego zachodniego sąsiada okazała się  kolejny raz Kinga Kamińska z klasy IVc, na podium stanęły również Wiktoria Sajdak klasy IIg2 oraz uczennica klasy IIIc Natalia Ciesielska.

Zwyciężczynie tegorocznego konkursu otrzymały bony podarunkowe do salonu EMPIK, ufundowane przez Komitet Rodzicielski przy ZSE w Dębicy.

Gratulujemy!!!

Organizatorzy konkursu:
pani Joanna Mazurkiewicz, pani Małgorzata Papiernik