Daily Archives: 18 marca 2015

Profilaktyka z pasją

17 marca 2015 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne w klasach 1b,1c,1g1,1g2,1r, które przeprowadzili panowie Marcin Tyburczy i Robert Włoszek przedstawiciele „Fundacji Latarni.” Podczas spotkania panowie poruszali problem uzależnienia od alkoholu, narkotyków, pornografii, cyberprzemocy. Informacje te były oparte na prawdziwych historiach i świadectwach z ich życia.    Wstrząsające historie, konsekwencje i skutki takiego życia,  walka, jaką musieli stoczyć by żyć w wolności bez nałogów były przejmujące i wstrząsnęły wszystkimi uczestnikami spotkania.

Podczas zajęć były pokazywane   prezentacje multimedialne oraz filmy wideo. Dodatkową atrakcją były  wykonywane na żywo utwory hiphopowe o treściach w pełni zgodnych z przesłaniem zajęć.

Teresa Nurkowicz

Młodzież Ekonomika odkrywa swoje predyspozycje edukacyjno-zawodowe

W dniach od 9 do 13 marca 2015 roku Młodzieżowe Centrum Kariery w Dębicy we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomicznych w Dębicy realizowało cykl spotkań z młodzieżą klas trzecich  pod nazwą: „Odkrywanie swoich predyspozycji zawodowych kluczem do świadomego wejścia na rynek pracy”.

 Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat lokalnego rynku pracy, możliwości zatrudnienia, zawodów uznawanych za deficytowe na lokalnym rynku pracy, wymagań  stawianych przez pracodawców oraz przeanalizować swoje cechy i predyspozycje zawodowe. Na zakończenie zajęć pośrednik pracy pani Agnieszka Wozowicz zapoznała młodzież z ofertami pracy oraz z problemami z którymi borykają się młodociani pracownicy ubiegający się o swoją pierwszą pracę.

Nie od dzisiaj wiadomo, że o sukcesie na rynku pracy świadczy przygotowanie które wiąże się z wiedzą przekazywaną właśnie na tego typu zajęciach.

Pedagog szkolny dziękuje Pani Agnieszce Wozowicz za przeprowadzenie zajęć.