Daily Archives: 29 marca 2015

Turniej halowej piłki nożnej – o krok od podium

Na czwartym miejscu ukończyli nasi zawodnicy turniej piłki nożnej halowej który odbył się 24.III.2015r. w ramach rejonowej licealiady w hali sportowej I LO w Dębicy.
Wyniki:
ZSE Dębica – ZS nr.2 Dębica 0:1
ZS Pustków – ZSE Dębica 1:1 bramka- T.Nalepka,  żuty karne    2:3 bramki: T.Nalepka, D.Sulisz, S.Kobos
ZSE Dębica – LO Pilzno 1:0 bramka- F.Woźny
ZS Brzostek – ZSE Dębica 1:3 bramki- R.Sajdak, D,Sulisz, M.Kołodziej
Klasyfikacja końcowa:
    1. ZS nr.2 Dębica
    2. ZS nr.1 Dębica
    3. I LO Dębica
    4. ZSE Dębica
    5 .LO Pilzno
    6. ZS Brzostek
    7. ZS Pustków
    8. ZS nr.4 Dębica
    9. II LO Dębica
  10. RZSZ Pilzno
Szkołę reprezentowali:
Dominik Brandys 4f, Damian Sulisz 3c, Tomasz Nalepka 4f, Filip Woźny 3g, Sebastian Kobos 4g, Marek Kołodziej 2a, Radek Sajdak 2a, Marcin Skórski 2a
opiekunem zespołu był Wojciech Szydło
WP_20150324_001

Podsumowanie XI Międzyszkolnego Konkursu Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2015”

XI Międzyszkolny Konkurs Modeli Redukcyjnych „Ogniwko 2015” odbył się w dniach 20-22 marca 2015 roku w budynku  Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy. Pojawiło się na nim ponad 200 modeli. Prawie 150 modeli i dioram zaprezentowali seniorzy, zaś w kategoriach konkursowych 60 modeli wystawiło 20 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych (także z naszej szkoły), a nawet jeden przedszkolak. Swoje repliki zaprezentowali modelarze z Dębicy, ale także z Ropczyc, Rzeszowa, Leżajska, Zawady, Czarnej i Uścia Gorlickiego. Prace konkursowe oceniane były przez jury w składzie: Jerzy Bielecki, Tomasz Januszewski, Wojciech Szerszeń, Janusz Chmiel i Artur Getler.

Jednak tegoroczne „Ogniwko” to nie tylko konkurs. Sobota była okazją do spotkania z mistrzem świata w okrętowym modelarstwie kartonowym, Panem Arturem Reslerem. Wystawiał on w Dębicy swój mistrzowski model niemieckiego pancernika „Bismarck”. Przeprowadził także wykład połączony z prezentacją, na temat historii tego okrętu oraz odsłonił tajniki z bodowy swojego modelu.

W tym roku mogliśmy też podziwiać wystawę obrazów i grafik Pani Iwony Benesz, absolwentki ZSE w Dębicy. W niedzielę z myślą o uczestnikach konkursu oraz zwiedzających odbyły się warsztaty technik modelarskich prowadzone przez Pana Artura Getlera. Równolegle do konkursu modelarskiego odbył się też konkurs wiedzy historycznej dla uczniów na temat udziału Polaków w II wojnie światowej- „Od Westerplatte do Berlina”.

Tegoroczna edycja okazał się nieco pechowa, bo na konkurs nie dotarły grupy modelarzy z Rzeszowa, Stasiówki, Leżajska i Kraśnika, którym udział w konkursie uniemożliwiły różne zdarzenia losowe. Niestety z tego powodu zabrakło kilkudziesięciu młodszych i starszych modelarzy.

Jedenasta już edycja konkursu możliwa było dzięki wsparciu i życzliwości wielu osób i instytucji. W tym miejscu chcemy podziękować naszym sponsorom i patronom: Powiatowi Dębickiemu, rzeszowskiemu oddziałowi Instytutu Pamięci Narodowej, Stowarzyszeniu Mieszkańców Dębicy i Powiatu Dębickiego „Alternatywa”, Stowarzyszeniu „Przyjaciół Ekonomika”, Państwu Jolancie i Leopoldowi Szczyrkom, Robertowi Pęczkowskiemu z wydawnictwa Stratus, Jerzemu Bieleckiemu i Kazimierzowi Siwuli.

Dziękujemy też tym, którzy w tym roku są z nami po raz pierwszy. Poprzez objecie patronatu i ufundowanie nagród specjalnych w tym roku konkurs został wsparty przez Zarząd Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Środowisko 5. Pułku Strzelców Konnych w Dębicy oraz parlamentarzystów: Pana Stanisława Ożoga, Posła do Parlamentu Europejskiego oraz Pana Zdzisława Pupę, Senatora RP.

Nie możemy też zapominać o życzliwości Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka w Dębicy na czele z Panem Dyrektorem Krzysztofem Góreckim. Dziękujemy Panu Dyrektorowi za udostępnienie sali i wsparcie dla konkursu i funkcjonowania Szkolnego Koła Historyczno- Modelarskiego „Ogniwko”.

To, że konkurs odbył się po raz jedenasty to zasługa organizatorów: Pani Joanny Mazurkiewicz oraz Panów Janusza Chmiela, Artura Getlera, Jerzego Bieleckego oraz Wojciecha Szerszenia opiekuna Szkolnego Koła Modelarsko Historycznego „Ogniwko”.

Przede wszystkim jednak gorąco dziękujemy samym modelarzom zarówno juniorom, którzy wystartowali w konkursie jak i tym starszym, którzy swoją pasją postanowili się podzielić i pochwalić.

Ze strony organizatorów chcielibyśmy zaprosić wszystkich na przyszłoroczne dwunaste już „Ogniwko”, które znowu, jak mamy nadzieje Dyrekcja pozwoli nam zorganizować w gmachu tej szkoły. Deklarujemy również, że od przyszłego roku chcemy by konkurs ten zyskał charakter ogólnopolskiego konkursu modelarskiego dla dzieci i młodzieży -szkół podstawowych gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.


Klasyfikacja:
Modele redukcyjne plastykowe szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f

1. Hubert Gromadzki

2. Anna Kurcz

3. Adrian Barwiński


Pojazdy bojowe kołowe i gąsienicowe

1. Adrian Barwiński

2. Antoni Trybus

3. Anna Kurcz

Pojazdy cywilne wyróżnienie: Jakub Słota

Figurki wyróżnienie: Anna Kurcz i Hubert Gromadzki


Dioramy lądowe

  1. Hubert Gromadzki
  2. Kamil Czarnecki
  3. Adrian Barwiński

wyróżnienie: Krzysztof Zajchowski
Klasyfikacja:  Modele redukcyjne kartonowe szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne

Pojazdy wyróżnienie: Krzysztof Zajchowski

 

Okręty i statki  wyróżnienie: Krzysztof Zajchowski

 

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f wyróżnienie: Krzysztof Zajchowski

 
            Klasyfikacja: Modele redukcyjne plastykowe szkoły podstawowe

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f

  1. Julia Szerszeń
  2. Krzysztof Zapotoczny
  3. Ex aequo Jan Zapotoczny i Michał Baniak

 

Pojazdy bojowe kołowe i gąsienicowe wyróżnienia: Bartosz Kielar i Bartosz Getler

Pojazdy cywilne wyróżnienia: Michał Baniak i Krzysztof Zapotoczny

Figurki  wyróżnienia: Bartosz Getler i Julia Szerszeń

Dioramy lądowe wyróżnienie: Bartosz Kielar
Klasyfikacja:  Modele redukcyjne kartonowe szkoły podstawowe

Samoloty, śmigłowce i inne pojazdy latające, w tym s-f wyróżnienie: Michał Baniak

Pojazdy wyróżnienie: Michał Baniak i Maciej Baniak

Budowle wyróżnienie: Maciej Baniak

Statki i okręty wyróżnienie: Michał Baniak
W konkursie historycznym „Od Westerplatte do Berlina” wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Dębicy: Damian Gleń, Kamil Gleń i Krzysztof Koronkiewicz.