Daily Archives: 8 października 2014

VII Rajd Historyczny

Dnia 25 września 2014 odbył się siódmy z kolei rajd historyczny, który w tym roku był marszem na orientację dla wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z trenu Obwodu AK Dębica. Organizatorami rajdu są Światowy Związek Armii Krajowej, Środowisko 5 Pułku Strzelców Konnych AK w Dębicy oraz Starostwo Powiatowe.

Tegoroczne spotkanie odbyło się na szlaku w okolicznościach dwóch znaczących rocznic: 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz 70. Rocznicy operacji „ Burza”. Rajd rozpoczął się godzinie 9 w leśniczówce na Berdechu, a zakończył  na polanie Kałużówka. Założeniami marszu na orientację były nie tyle zmagania między szkołami co raczej osobista konfrontacja uczestników z historią i wykazanie się orientacją w terenie. Zwycięskim był każdy z patroli szkolnych , który zebrał określona ilość punktów za realizację zadań.

Patrol z naszej szkoły z ilością punktów 18 zakończył zwycięsko te zmagania.

W skład patrolu wchodzili następujący uczniowie :

 1. Grzegorz Juszczyk klasa III a
 2. Dawid Kocyła IIIa
 3. Monika Kujbida III a
 4. Michał Pikuła III a
 5. Damian Siwula IIIa
 6. Monika Szwed III a
 7. Dominika Żońca IIIa
 8. Damian Gleń Ig1
 9. Kamil Gleń Ig1
 10.  Karolina Jezuit Ig1
 11.  Przemysław Kujawski Ig1
 12. Kajetan Kurcz Ig1
 13.   Krzysztof Mroczek Ig1
 14.  Daniel Orkisz 1g1
 15.  Wioletta Strzałka 1g1

Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Joanna Mazurkiewicz.

Należy tez nadmienić, że współorganizatorem rajdu jest pan Wojciech Szerszeń, który corocznie przygotowuje ciekawe zadania dla uczestników rajdu. Uczniowie z radością czekają już na kolejną edycję tej wspaniałej imprezy, dzięki której mogli aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, poszerzyć swoją wiedzę historyczną oraz podziwiać piękno jesiennego krajobrazu ziemi dębickiej.