Daily Archives: 26 października 2014

POMÓŻ GABRYSI I INNYM ZOSTAŃ POTENCJALNYM DAWCĄ SZPIKU I KOMÓREK MACIERZYSTYCH!

Mam na imię Gabrysia i mam 9 lat. W 2012 roku zachorowałam na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Leczenie przebiegało pomyślnie aż do teraz. Niedawno okazało się, że mam nawrót choroby nowotworowej, a jedynym ratunkiem dla mnie jest przeszczepienie szpiku. Niestety mój braciszek nie może być dawcą i potrzebuję pomocy od dawcy niespokrewnionego.

Gabrysia

26 października w DK Mors odbyła się akcja pomocy dla Gabrysi w czasie której rejestrowano w  bazie komórek macierzystych osoby, które pomogą stać się potencjalnymi „bliźniakami genetycznymi” dziewczynki. Rejestracja odbywała się poprzez przeprowadzenie wywiadu medycznego oraz pobranie niewielkiej ilości krwi. W akcji wzięło udział ponad 50 wolontariuszy z Ekonomika (byli wśród nich obecni również nasi absolwenci), którzy roznosząc ulotki , plakaty oraz baloniki zachęcali do przyłączenia się do walki z białaczką. Niektórzy z nich również oddali krew i zarejestrowali się jako potencjalni dawcy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, dzięki któremu Gabrysia może otrzymać szansę na życie. Osoby, które nie mogły być wtedy z nami zapraszamy na stronę fundacji www.dkms.pl , gdzie można zarejestrować się elektronicznie.

 

Uwaga, Konkurs Recytatorski!!

14 listopada 2014 roku odbędzie się w Domu Kultury Śnieżka
Powiatowy Konkurs Poezji Religijnej.

Konkurs obejmuje trzy kategorie:

 - recytacja;
 - poezja śpiewana;
 - monodram.

Prezentowane mogą być teksty pisane prozą i poetyckie, polskie lub obce w polskim tłumaczeniu, które można zaliczyć do liryki religijnej oraz wiersze- modlitwy, poezja poszukująca sensu egzystencjalnych dylematów istnienia…..

Termin upływa 3 listopada 2014 roku, zainteresowanych  serdecznie zapraszam na szkolne eliminacje.

 Joanna Rakoczy 

3 miejsce w powiecie dla ZSE

ZESPÓŁ SZKÓŁ EKONOMICZNYCH W DĘBICY ZAJĄŁ TRZECIE MIEJSCE W POWIECIE

W KLASYFIKACJI SPORTOWEJ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

ZA ROK 2013/14.

07 października w hali sportowej ZS nr 1 w Dębicy odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć sportowych dzieci i młodzieży powiatu Dębickiego. Nasza szkoła uplasowała się na medalowym trzecim miejscu ustępując na podium II LO Dębica miejsce pierwsze, ZS nr 2 w Dębicy miejsce drugie.

Największe osiągnięcia szkoły w roku szkolnym 2013/14

  1. I miejsce  w finale wojewódzkim „Licealiady” w Nowej Dębie w badmintonie dziewcząt pod opieką mgr Doroty Rustyn – Ługowskiej.
  2.  V miejsce w finale wojewódzkim „Licealiady” w tenisie stołowym dziewcząt pod opieką mgr Beaty Gordon.
  3. VII miejsce w finale wojewódzkim „Licealiady” w siatkówce dziewcząt pod opieką mgr Doroty Rustyn – Ługowskiej.

……..oraz inne liczne i systematyczne sukcesy na arenie rejonowej i powiatowej naszej młodzieży!!! Których przygotowywali:

 mgr Gordon Beata

mgr Papiernik Wojciech

mgr Rustyn – Ługowska Dorota

mgr Szydło Wojciech

mgr Wota Anetta

Za szczególne osiągnięcia sportowe została wyróżniona Królikowska Klaudia, uczennica klasy 3RG która odebrała nagrodę z rąk Starosty Dębickiego.

 

Wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę w roku szkolnym 2013/14

gorąco gratulujemy  tego osiągnięcia i życzymy kolejnych sukcesów!

20141007-_IGP4321 M

20141007-_IGP4322 M 20141007-_IGP4341 M WP_20141016_002

Klasy patronackie WSIiZ

Już 109 klas z 51 szkół ponadgimnazjalnych otrzymało status „klasy patronackiej WSIiZ”. Patronatem WSIiZ w naszej szkole objęte zostały:  klasa 3a i 3b w zawodzie technik ekonomista. 16 października 2014 roku w murach Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie podpisano umowy o współpracy. Uczniowie zyskają szersze możliwości rozwoju i nauki, m.in. w nowoczesnych laboratoriach WSIiZ.

Dzięki uczestnictwu w programie klas patronackich, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogą zbierać doświadczenia, współpracując ze środowiskiem akademickim Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Uczelnia gwarantuje także szkołom doradztwo w zakresie programu nauczania klas partnerskich.
Dzięki podpisanym umowom o współpracy, korzyści odnoszą nie tylko uczniowie klas patronackich,  ale też wszyscy uczniowie szkoły.  Program klas patronackich przewiduje prowadzenie  części zajęć w ich macierzystej szkole zaś zajęcia praktyczne w Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej. Szkoły zapraszane są do udziału w konferencjach i sympozjach naukowych oraz eventach organizowanych przez WSIiZ. Mają możliwość uczestnictwa w wybranych wykładach i warsztatach w siedzibie uczelni.
Dodatkowo uczniowie mogą współpracować z kołami naukowymi WSIiZ. Klasy patronackie otrzymują także dostęp do platformy e-WSIiZ, w której bezpłatnie udostępniono 30 kursów pogrupowanych w 6 kategoriach tematycznych (nauki humanistyczne, nauki społeczne, nauki ścisłe, nauki przyrodnicze, nauki techniczne, nauki medyczne i nauki o zdrowiu).
Dla uczniów z klas patronackich będą organizowane konkursy, w których do wygrania będą stypendia w wysokości 100% i 50% czesnego na pierwszy semestr studiów na tej uczelni .                               Dzięki współpracy WSIiZ ze szkołami ponadgimnazjalnymi uczniowie mogą poznawać specyfikę uczelni już na etapie szkoły ponadgimnazjalnej, co pomoże w wybraniu właściwego kierunku rozwoju w przyszłości.
Program klas patronackich WSIiZ powstał w 2013 roku. Początkowo korzystało z niego 17 szkół, a współpraca dotyczyła kierunków Administracja, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz Informatyka. W roku 2014 lista klas patronackich została rozszerzona do 109 z 51 szkół, a współpraca obejmuje dodatkowo kierunki studiów: Bezpieczeństwo wewnętrzne, Dietetyka, Filologia, Ekonomia, Fizjoterapia, Kosmetologia i Logistyka.