Eliminacje okręgowe VIII edycji OWiUM

By   22 listopada 2022

Eliminacje okręgowe VIII edycji

Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich

17 listopada 2022 r. w całej Polsce odbyły się eliminacje okręgowe VIII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Szymon Capanda z klasy 3a technik ekonomista, Paweł Pyziński z klasy 3bg technik rachunkowości, Dawid Mucha, Aleksandra Kozioł, Wiktoria Stanoch i Damian Piszczek z klasy 4a technik ekonomista.

W bieżącym roku szkolnym do Olimpiady zgłoszono 85 szkół. Udział wzięło 1900 uczniów z całej Polski. W eliminacjach okręgowych rywalizowało 388 uczestników, a w Mielcu 25 uczniów z 7 szkół naszego regionu: ZSE w Brzozowie, ZSE w Dębicy, ZS nr 3 w Łańcucie, ZSE w Mielcu, ZSE w Rzeszowie, ZSE w Sandomierzu oraz ZS nr 2 w Tarnobrzegu.

Podczas zawodów uczestnicy, w ciągu 75 minut rozwiązywali test przygotowany przez Komitet Główny Olimpiady. Pytania testowe związane były z tematem głównym tegorocznej edycji „Funkcjonowanie gospodarki w dobie kryzysu energetycznego” oraz z zagadnieniami z zakresu ekonomii i rachunkowości.

Zgodnie z regulaminem 60 uczniów, którzy uzyskają największą ilość punktów w eliminacjach okręgowych przechodzi do finału.

Finał ogólnopolski Olimpiady zaplanowano na 15-16 grudnia 2022 r. w Szczecinie.

Laureaci i finaliści Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

Naszym reprezentantom życzymy powodzenia!

Opiekun merytoryczny: Pani Małgorzata Szyszka.