Wyjazd klas pierwszych na film pt. „Johnny”.

By   23 listopada 2022

22 listopada nasi pierwszoklasiści wybrali się do kina Helios w Rzeszowie na film pt. „Johnny”.

„Johnny”, to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego księdza Jana Kaczkowskiego. (https://filmpolski.pl/fp/index.php?film=1258281)

Ta przepiękna, inspirująca historia zachwyciła oglądających ją uczniów oraz ich opiekunów. Przekazała im uniwersalną lekcję dotyczącą przyjaźni, poszukiwania swojego miejsca w życiu oraz dążenia do celu mimo trudności i ograniczeń. Pokazała, że warto otworzyć się na drugiego człowieka i dać mu drugą szansę.

 

Beata Szypułka