Pamiętamy o ich ofierze

By   16 listopada 2022

W piątek 11 listopada 2022 r. obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystość ta obchodzona jest na pamiątkę odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku po 123 latach rozbiorów dokonanych przez Austrię, Prusy i Rosję.

W obchodach wzięli udział uczniowie i poczet sztandarowy Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Janusza Korczaka. Uroczystości rozpoczęły się przy figurze Matki Bożej Niepokalanej na placu Gryfitów. Modlitwa została poprowadzona przez księdza prałata Ryszarda Piaseckiego.
Po modlitwie zostały złożone wieńce pod figurą. Potem nastąpiło przejście do kościoła pod wezwaniem Świętej Jadwigi w Dębicy na uroczystą Mszę świętą. Eucharystię celebrowali proboszczowie dębickich parafii.

Po zakończeniu Mszy świętej przeszliśmy na Rynek Dębicki, na którym odśpiewaliśmy hymn państwowy. Odbył się apel pamięci zakończony salwą honorową. Na koniec delegacje różnych środowisk złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym niepodległościowy czyn zbrojny dębiczan.

Zespół Szkół Ekonomicznych oraz dębicki oddział PCK reprezentowali uczniowie z klas: 2bc, 2fg, 2r, 4g i 4g2.